Szukają 15-letniej Wiktorii. "Będziemy sprawdzać gdzie tylko się da"

Mieszkańcy Krapkowic szukali 15-letniej Wiktorii
Mieszkańcy Krapkowic szukali 15-letniej Wiktorii
Źródło: J. Jacheć | TVN24 Wrocław

Mieszkańcy i policjanci z Krapkowic na Opolszczyźnie od 7 marca szukają 15-letniej Wiktorii Cichockiej. Matka nastolatki nie wierzy, że jej córka mogła uciec z domu.

Kilkadziesiąt osób zebrało się w Krapkowicach po to, by wyruszyć na poszukiwanie nastoletniej Wiktorii. Członkowie rodziny dziewczynki, jej znajomi, a także ci, którzy jej nie znali skrzyknęli się na jednym z portali społecznościowych. W sobotnie popołudnie przeszukiwali okolicę i rozpytywali mieszkańców. Akcja poszukiwawcza została uzgodniona z policją, która wskazała miejsca do przeszukania.

"Nie wiadomo kiedy będziemy potrzebować pomocy"

- Nie wierzę w to, że moja córka uciekła z domu - mówi zrozpaczona Alina Cichocka, matka Wiktorii. Dziewczyna od 7 marca nie nawiązała z nią kontaktu.

Ostatni raz rozmawiała z rodziną wieczorem, gdy była w okolicach gogolińskiego ronda. Zaginięcie dziewczynki zostało zgłoszone w poniedziałek.

- Od dnia zgłoszenia trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu Wiktorii - informuje asp. sztab. Jarosław Waligóra z KPP w Krapkowicach.

Deszczowa aura nie zniechęciła wolontariuszy. - Też mam dziecko. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć. Nie wiadomo kiedy sami będziemy potrzebować pomocy. Będziemy szukać gdzie się da - przyznała Anna Kamińska, mieszkanka Krapkowic, która przyszła wspomóc akcję poszukiwawczą.

Ciemne włosy, 175 cm wzrostu

Wiktoria ma 15 lat, ale jak informują policjanci wygląda na starszą. Ma 175 cm wzrostu, waży ok. 50 kilogramów, ma ciemnobrązowe długie, proste włosy. W dniu zaginięcia ubrana była w ciemnoszare legginsy, czarno-czerwone sportowe buty, jasnoszarą koszulę i czarną skórzaną kurtkę.

Policja apeluje, by ktokolwiek kto zna miejsce pobytu zaginionej skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach pod numerem telefonu 774079723 lub z najbliższą jednostką policji - tel. alarmowy 112 lub 997.

Rodzina szuka 15-latki
Rodzina szuka 15-latki
Źródło: KPP Krapkowice

Wiktoria zaginęła w Krapkowicach:

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Czytaj także: