Najnowsze

Najnowsze

Tragiczny wypadek w województwie lubelskim. Zginęło dziecko

Do wypadku doszło tuż przed godziną siódmą w okolicach Łuszczowa Pierwszego (województwo lubelskie). Kierowca opla vectry stracił panowanie nad autem. Najpierw zderzył się z dostawczym mitsubishi, a następnie uderzył w drzewo. Jadąca razem z nim 2,5-letnia dziewczynka odniosła poważne obrażenia. Mimo reanimacji zmarła.

Sondaż: PiS znacząco traci. Coraz mniejsza przewaga nad Platformą

Potężny spadek sondażowych notowań Zjednoczonej Prawicy. Na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 procent respondentów - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. To spadek o 12 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Cztery dni w całkowitej tajemnicy. Seria zdjęć po wyjeździe z Pekinu

Północnokoreańska państwowa agencja prasowa KCNA opublikowała w środę kilkanaście zdjęć z pobytu dyktatora Kim Dzong Una w Chinach. Tym samym ostatecznie zostały przecięte spekulacje o tym, czy przywódca reżimu w Pjongjangu rzeczywiście odwiedził w ostatnich dniach Państwo Środka. Według ekspertów jest to również dowód na wciąż bliskie relacje chińsko-północnokoreańskie.

"Szydło chciała rozwinąć skrzydła, ale się nie udało"

Obrona działań Beaty Szydło w ustach Jarosława Kaczyńskiego jest pewną strategią polityczną. Wewnętrznie toczy się poważna walka. Na pewno po tym starciu premier Szydło wychodzi dużo bardziej osłabiona - powiedział w "Jeden na jeden" szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Odniósł się do słów prezesa PiS, który ocenił, że nagrody przyznane przez ówczesną premier ministrom rządu PiS "to absolutnie nie jest żaden skandal".

Człowiek Xi poleci do Seulu. Poinformuje o rozmowach z Kimem

Wysoki rangą chiński dyplomata Yang Jiechi w czwartek uda się jako specjalny wysłannik do Korei Południowej, by zapoznać tamtejsze władze z przebiegiem spotkania prezydenta Chin Xi Jinpinga z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem - przekazał w środę Seul.

Żałoba w Rosji. Pierwsze pogrzeby ofiar pożaru w Kemerowie

Środa jest w Rosji dniem żałoby narodowej, ogłoszonej po tragicznym pożarze w Kemerowie na Syberii Zachodniej, gdzie w centrum handlowym Zimowa Wiśnia zginęły - według oficjalnych danych - 64 osoby, w tym 41 dzieci. W środę w Kemerowie odbywają się pierwsze pogrzeby ofiar pożaru.

Awans Polski w unijnym rankingu. Potężne środki na inwestycje

Polska awansowała na piąte miejsce w Unii Europejskiej pod względem wysokości wsparcia uzyskanego z tak zwanego planu Junckera - poinformował resort inwestycji i rozwoju. Na inwestycje w naszym kraju Europejski Bank Inwestycyjny przeznaczył 2,9 miliarda euro, czyli około 12,4 miliarda złotych.

"Szydło chciała rozwinąć skrzydła, ale się nie udało"

Obrona działań Beaty Szydło w ustach Jarosława Kaczyńskiego jest pewną strategią polityczną. Wewnętrznie toczy się poważna walka. Na pewno po tym starciu premier Szydło wychodzi dużo bardziej osłabiona - powiedział w "Jeden na jeden" szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Odniósł się w ten sposób do słów prezesa PiS, który uznał, że nagrody przyznane przez ówczesną premier ministrom rządu PiS "to absolutnie nie jest żaden skandal".

Franciszek odwiedził Benedykta XVI

Papież Franciszek odwiedził we wtorek swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, by złożyć mu wielkanocne życzenia. O ich kolejnym spotkaniu poinformowało biuro prasowe Watykanu.

73 migrantów na tureckiej łodzi

Grecka straż przybrzeżna przejęła we wtorek w pobliżu wyspy Leros w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego łódź, którą próbowało dowieść do Europy 73 migrantów.

Utajniony proces. W Moskwie sądzą ukraińskiego dziennikarza

Oskarżony o szpiegostwo ukraiński dziennikarz Roman Suszczenko, którego proces zaczął się we wtorek w Moskwie, nie przyznaje się do winy - poinformował jego adwokat Mark Fejgin. Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a materiały ze śledztwa są tajne.

Aborcja. Fakty i mity

Wiara i światopogląd - na tym poziomie trudno polemizować w sprawie aborcji. Ale w tym sporze pojawiają się też argumenty, które w jaskrawy sposób przeczą faktom. Materiał Artura Warcholińskiego z "Czarno na białym" TVN24.

Zostawieni sami sobie. "Śmiech w żywe oczy"

Przy okazji walki o o prawa do życia dzieci z wrodzonymi wadami genetycznymi nic nie mówi się o prawach dzieci, które urodzą się niepełnosprawne. W projekcie kontrowersyjnej ustawy nie ma o tym ani słowa. Mówią o tym za to - dużo i poruszająco - bohaterowie reportażu Darii Górki, reporterki "Czarno na białym" TVN24. Dzieci, które przyszły na świat z bardzo poważnymi wadami wrodzonymi i genetycznymi, nie chodzą, nie mówią, wymagają ciągłej opieki, rehabilitacji i leczenia, co nie tylko dużo kosztuje, ale też diametralnie zmienia życie całej rodziny, ale... taką rodziną państwo już się tak bardzo nie interesuje.

Prezydent i szef MON z wizytą u polskich żołnierzy w Afganistanie

Prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak odwiedzają żołnierzy w Afganistanie. To pierwsza wspólna wizyta i pokaz jedności, który armii po poprzednim ministrze jest szczególnie potrzebny. O dobrej współpracy zapewniają oboje, ale na zapewnieniach się nie kończy: nowy minister obrony robi spore porządki po Antonim Macierewiczu, co widać w licznych podjętych decyzjach.

Koniec koszmaru ojca i chorego syna. Widmo eksmisji minęło

Nie stracił nadziei, choć sprawa wydawała się beznadziejna. Upór górnika, zaangażowanie mediów i dobrych ludzi sprawiły, że Stefan Pachulczak i jego niepełnosprawny syn mogą spać spokojnie we własnym mieszkaniu w Świnoujściu. Choć eksmisja była o krok.

Sondaż: przyznanie nagród ministrom źle widziane

Była premier w Sejmie pokazała co potrafi i broniła przyznanych przez siebie nagród dla ministrów i wiceministrów. Przekaz był jasny, bo wsparcie od prezesa duże. Pojawia się pytanie, czy teraz temat nagród dla partii będzie już z górki. Najnowszy sondaż pokazuje, że ta sprawa wcale dobrze przez badanych widziana nie jest.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie placu Piłsudskiego

Czy Mariusz Błaszczak przekroczył swoje uprawnienia? Stołeczny ratusz składa w prokuraturze zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez Mariusza Błaszczaka, który w październiku ubiegłego roku - jeszcze jako szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - podpisał decyzję i sprawił, że plac Piłsudskiego stał się terenem zamkniętym. Wiceprezydent Warszawy nie ma wątpliwości: zabrano ten plac, by realizować polityczny cel - postawić pomnik.