Najnowsze

Najnowsze

Masz więcej niż 15 punktów karnych - uważaj, bo niedługo stracisz prawo jazdy. Masz ponad 24 punkty - już je straciłeś. Jeszcze o tym nie wiesz? Wyślij SMS z numerem prawa jazdy, a otrzymasz odpowiedź z aktualnym stanem punktów karnych zgromadzonych za wykroczenia drogowe - informuje "Życie Warszawy".

Prawie dwie trzecie Polaków pozytywnie oceniło decyzję Donalda Tuska wyjazdu do Moskwy właśnie teraz. Ponad połowa uważa, że za rządów PO stosunki polsko-rosyjskie są lepsze niż za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia.

Tłumy fanów, błysk fleszy i czerwony dywan. Berlińczycy po królewsku powitali Rolling Stonesów. Grupa przyjechała do stolicy Niemiec promować nowy film Martina Scorsese, film o... nich samych.

Od 150 do 200 mln zł zaoszczędzą polskie miasta i drogowcy na ciepłej zimie. Pieniądze zostaną przeznaczone na łatanie dziur w jezdniach - pisze "Metro".

Rząd przyśpiesza prywatyzację i do końca 2011 roku chce sprzedać udziały w tysiącu firm. Ich pracownikom przypadnie 15 proc. akcji, zaś do kasy państwa ma wpłynąć aż 27 mld zł.

- Nie mamy w planie podpisania przełomowych umów. Ale to jest korekta w naszych stosunkach z Rosją, nowa filozofia: lepiej rozmawiać niż nie rozmawiać - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w "Magazynie 24 Godziny".

Rosyjski opozycjonista, były szachowy mistrz świata Garri Kasparow zaapelował do prezydenta USA George'a W. Busha, by surowiej krytykował naruszanie przez prezydenta Putina zasad demokratycznych.

Mała niedźwiedzica polarna z zoo w Norymberdze rośnie jak na drożdżach. Płatek ma już siedem tygodni i właśnie wyrzynają jej się pierwsze zęby.

Policjanci zastrzelili mężczyznę, który zamordował troje członków swojej rodziny, a potem zabarykadował się w domu. Mężczyzna postrzelił też śmiertelnie jednego z policjantów.

Były okrzyki zachwytu, wspólne jedzenie żołnierskiej grochówki i pamiątkowe zdjęcia. Angelina Jolie odwiedziła amerykańskich wojskowych stacjonujących w Bagdadzie.

Czwartek, 7 luty 21:00- Nie mamy w planie podpisania przełomowych umów. Ale to jest korekta w naszych stosunkach z Rosją, nowa filozofia: lepiej rozmawiać niż nie rozmawiać - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w "Magazynie 24 Godziny". W piątek premier Donald Tusk udaje się do Moskwy. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zdradził najważniejsze punkty rozmów premiera z Władimirem Putinem.

Prom kosmiczny Atlantis, z siedmioosobową załogą na pokładzie, wystartował w czwartek z Kennedy Space Center na Florydzie.

O sytuacji w służbach wojskowych będą powiadomione najważniejsze osoby w państwie. - Komisja ds. służb specjalnych przygotuje wystąpienie do prezydenta i premiera - zapowiedział w Kropce nad I Janusz Zemke.

Skład komisji śledczej ds. nacisków uchwalony. Głosowanie poprzedziła kłótnia o kandydata LiD Jana Widackiego, którego nie chciał w komisji widzieć PiS. Ostatecznie Prawo i Sprawiedliwość nie wzięło udziału w głosowaniu a Widacki został wybrany.

- PiS szuka pretekstu, by uczynić z prac komisji "never-ending story" - uważa poseł Jerzy Wenderlich z LiD. Jego zdaniem PiS nie chce rozpoczęcia prac przez komisję ds. nacisków, bo się boi

Jak dowiedziały się "Fakty TVN", Platforma Obywatelska może zgłosić kandydaturę Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko komisarza Unii Europejskiej.

Według czwartkowego "Le Monde", wizyta premiera Donalda Tuska w Moskwie oznacza ocieplenie w relacjach polsko-rosyjskich. Szczególnie na tle polityki poprzedników - jak przypomina gazeta, bracia Kaczyńscy omijali jak tylko mogli ziemię rosyjską.

- Marszałek Komorowski przez lata chronił ludzi z WSI i powinien za to ponieść odpowiedzialność - mówi w piątkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Antoni Macierewicz. Zdaniem Macierewicza, marszałek miał świadomość, że kadra WSI była kształcona przez GRU i dlatego atakuje go z taką zaciekłością.

Potrzebne jest poprawienie funkcjonowania Radia Maryja - ocenia nowy przełożony polskich redemptorystów o. Ryszard Bożek. Wskazuje, że jest to pole do działania dla radia, zarządu i kapituły prowincji, ale też dla samych redemptorystów.

Były gubernator stanu Massachusetts Mitt Romney, wycofał się z wyścigu o nominację partii Republikańskiej do walki o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na konferencji konserwatystów w Waszyngtonie stwierdził, że takiej decyzji wymaga od niego dobro kraju.