Najnowsze

Najnowsze

Ponad 140 wydarzeń festiwalowych i tylko 72 godziny - koncerty, wystawy, spektakle i projekcje filmów... Wstęp wolny. Na trzy dni Warszawa zamienia się w stolicę sztuki niezależnej. A wszystko za sprawą Re:wizji, czyli "offowej inwazji".

W czwartek późnym wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Zbyszewskiego w Rzeszowie doszło do wybuchu. Mężczyzna, który spowodował wybuch, został ciężko ranny i stracił ręce. W poważnym stanie trafił do szpitala.

Osiem lat więzienia i zwolnienie z armii grozi amerykańskiemu marine, który podczas patrolu zadźgał swojego irakijskiego towarzysza. Uznano to za nieumyślne zabójstwo.

Muzułmanie z całego świata zjeżdżają powoli do świętego miasta Mekka. Władze szacują, że w tegorocznej pielgrzymce weźmie udział 1,5 miliona wiernych.

Przywódcy państw lub rządów Unii Europejskiej spotkają się dziś na wyjątkowo krótkim, bo tylko jednodniowym szczycie europejskim w Brukseli. Najważniejszym tematem będzie sprawa Kosowa.

CBA będzie jak każda inna instytucja rządowa skontrolowana przez NIK - zapowiada szef Izby Jacek Jezierski. I jak zapowiada, już w najbliższym czasie kontrolerzy wejdą do Biura.

Łowcy absurdów biorą na celownik słynny już zakaz robienia zdjęć na dworcu w Katowicach. Postanowili przeprowadzić akcję, która - ich zdaniem - ma obnażyć bezsens tego pomysłu.

Dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej odbędzie w przyszłym tygodniu kosmiczny spacer. Sprawdzą, czy mikrometeoryty nie wyrządziły szkód w systemie zasilania stacji w energię.

"Polska" dotarła do założeń reformy prokuratury, którą opracował specjalny zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Zolla.

Po dwóch latach cenowego szaleństwa na rynku nieruchomości nadeszła przecena. Na rynku wtórnym mieszkania tanieją już od września. W ostatnim kwartale ich wartość w większości dużych miast zmniejszyła się o kilka procent - wylicza "Polska".

Czwartek, 13 grudnia 21:00- To jeden z trzech najważniejszych traktatów w historii Unii Europejskiej - mówił w magazynie "24 godziny" o Traktacie Lizbońskim eurodeputowany Ryszard Czarnecki. - Rzadko zgadzałem się z panem Czarneckim, ale od czasu gdy jest europosłem niezrzeszonym stopień zgody jest dużo większy - przytakiwał Marek Borowski (LiD).

Okazuje się, że Centralne Biuro Antykorupcyjne nazwało w haniebny sposób nie tylko akcję w czasie śledztwa przeciwko dr. Mirosławowi G., ale też inne postępowania - pisze "Życie Warszawy".

New Jersey jako pierwszy amerykański stan od ponad 40 lat zniósł ustawowo karę śmierci. Kara ostateczna zostanie tam zastąpiona dożywociem bez możliwości warunkowego zwolnienia.

Połączenie NIK z CBA oznaczałoby zupełne pomieszanie ról i zakłóciłoby system prawny naszego państwa, całkowicie zmieniając w nim pozycję NIK. Naszym zadaniem jest bowiem kontrola, ocena kontrolowanych obszarów i proponowanie kierunkowych rozwiązań. Nie możemy i nie chcemy naruszać kompetencji władzy wykonawczej - oświadcza w rozmowie opublikowanej przez "Rzeczpospolitą" prezes NIK Jacek Jezierski.

Funkcjonariusze ABW będą mieli postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków podczas zatrzymania Barbary Blidy - ustaliła "Rzeczpospolita".

- To jeden z trzech najważniejszych traktatów w historii Unii Europejskiej - mówił w TVN24 o Traktacie Lizbońskim eurodeputowany Ryszard Czarnecki. - Rzadko zgadzałem się z panem Czarneckim, ale od czasu gdy jest europosłem niezrzeszonym stopień zgody jest dużo większy - przytakiwał Marek Borowski (LiD).

Nietypowe zakończenie miały 40. urodziny pewnej Australijki. Znajomi jako prezent zafundowali jej przelot samolotem. Nie przewidzieli jednak, że samolot może spaść...

Więcej Polaków uważa siebie za ludzi Polski Ludowej niż "Solidarności". Prawie po tyle samo zaś uważa się za ofiarę i beneficjenta przemian 1989 r. - wynika z sondażu OBOP, który przytacza "Rzeczpospolita".

W ciągu pół roku do Sejmu ma trafić projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Może objąć do 200 tys. osób - dawnych właścicieli fabryk, kamienic czy ziem - zapowiada "Nasz Dziennik".