Najnowsze

Najnowsze

Krótko przed północą premier Donald Tusk opuścił Belweder, gdzie spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Rozmowa - jak zapowiedział wcześniej Tusk - miała dotyczyć wspólnych wizyt w Lizbonie i Brukseli. Nikt nie zatrzymał się przy oczekujących przed Belwederem dziennikarzach. Również rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka nie chciała udzielić informacji o spotkaniu.

Taksówkarz wypił przed sklepem kilka piw i wsiadł za kierownicę swojego auta. Wypatrzył go pracownik monitoringu, który obserwował teren wokół ulicy Grójeckiej - dowiedzieliśmy się w Komendzie Stołecznej Policji.

Policjanci z Warszawskiej Ochoty zatrzymali dwóch bandytów, którzy okradli siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Nie całkiem trzeźwy poszkodowany, nie zdawał sobie sprawy, że padł ofiarą złodziei. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu - poinformowano nas w Komendzie Stołecznej Policji.

Unia Europejska jest bliska porozumienia w sprawie uznania deklaracji niepodległości Kosowa, pod warunkiem, że będzie to niepodległość przez nią koordynowana. Jednak do pełnej jedności brakuje jeszcze akceptacji Cypru, który o niepodległym Kosowie nie chce słyszeć.

Wtorek, 11 grudnia 21:00Spór na linii prezydent - premier. Prezydent chce pojechać na podpisanie Traktatu Unii Europejskiej do Lizbony i na szczyt w Brukseli. Donald Tusk podkreśla, że szczyt Unii to domena rządu. Karol Karski w magazynie 24 godziny powiedział, że jeżeli prezydenta zabraknie w stolicy Belgii, z winy Donalda Tuska może dojść do naruszenia prawa.

- Przyjdzie czas, kiedy pan premier Kaczyński dojdzie do wniosku, że jego rząd obalił Mariusz Kamiński - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Roman Giertych. Tłumaczył, że to Kamiński odpowiadał za prowokację z Ministerstwie Rolnictwa. - Gdyby nie było tej prowokacji, Andrzej Lepper zostałby wyrzucony z rządu za seksaferę, ale za to rząd premiera Kaczyńskiego by pozostał - twierdzi były minister edukacji.

Przywódca skrajnie prawicowej Narodowo- Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) Udo Voigt w poniedziałkowym wywiadzie telewizyjnym podał w wątpliwość liczbę ofiar holokaustu i zażądał zwrotu ziem niemieckich utraconych po 1945 roku.

Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił dwie 18-latki na lokalnej drodze miejscowości Swaty niedaleko Ryk (Lubelskie). Według informacji TVN24.pl, w samochodzie sprawcy jechały cztery osoby. Trzy zostały zatrzymane. Poszukiwana jest czwarta - powiedział nam rzecznik lubelskiej policji Janusz Wójtowicz.

- Słowa ministra Zbigniewa Ziobry o doktorze G. kosztowały podatników 160 tysięcy złotych - mówił w "Kropce nad i" TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. - Najdroższe były tłumaczenie materiałów przesłanych do ekspertyzy - dodał. Natomiast na zarzuty posła Przemysława Gosiewskiego (PiS), że sporządził niegdyś "oburzającą" ekspertyzę odpowiada: - Gosiewski albo kłamie, albo nie zna się na prawie.

Grób Mariana Łupkowskiego zniknął. Mogiłę usunięto. Nikt nie potrafi jednak wytłumaczyć rodzinie zmarłego, co się z nim stało i kto jest za to odpowiedzialny.

Sprawców napadu na bank w Łęcznej (Lubelskie) szuka policja. Dwaj mężczyźni zrabowali około 10 tys. zł

Główne związki zawodowe w Grecji zapowiedziały na środę strajk powszechny, który może sparaliżować kraj. Chcą w ten sposób wywrzeć nacisk na rząd, by dokonał zmian w planowanej reformie emerytalnej.

Nie żyje Ryszard Reiff. Był publicystą i politykiem, zasłynął tym, że jako jedyny członek PRL-wskiej Rady Państwa odmówił zaakceptowania stanu wojennego w 1981 roku.

Wciąż ważą się losy piątkowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Brukseli. Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Inga Rosińska, premier Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy na szczyt w Brukseli pojedzie sam, czy razem z prezydentem. Również ta sprawa może być tematem dzisiejszej rozmowy szefa rządu z Lechem Kaczyńskim.

Przemysław Gosiewski (PiS) zapowiedział, że pozwie Konstantego Miodowicza (PO), jeśli w ciągu 2 tygodni nie przeprosi za nazwanie go "łobuzem politycznym" i "gangsterem politycznym". - Śmieszne - odpowiada Miodowicz.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał w poniedziałek nagrodę im. Pawła Włodkowica, przyznaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wyróżniono go "za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości"

Pewien brytyjski emeryt przeszedł szkołę przetrwania, gdy zacięta klamka uwięziła go na cztery dni w toalecie kręgielni - bez jedzenia, komórki, by kogokolwiek powiadomić, i przy niskich temperaturach.