Najnowsze

Najnowsze

Młodzi komuniści w Czechach zebrali niemal 150 tys. podpisów pod petycją przeciw rozmieszczeniu w tym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej - poinformował szef czeskiej młodzieżówki komunistycznej (KSM) Milan Krajcza

Bestsellerem na brytyjskim rynku wydawniczym okazał się słownik slangu nastolatków, opracowany przez 13-letnią uczennicę. Zdesperowani rodzice dostrzegli wreszcie szansę na zrozumienie, o czym mówią ich pociechy.

Trybunał w Strasburgu zapytał Polskę czy instytucja tymczasowego aresztu stosowana jest we właściwy sposób. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przyznał w "Magazynie 24 Godziny" TVN24, że kwestia stosowania aresztów jest problemem.

- Kościół katolicki, zasłużony dla polskiej niepodległości w czasach komunizmu, nie odnalazł się po roku 1989 i wystawia nieprawdopodobne rachunki państwu i społeczeństwu - uważa Andrzej Celiński z LiD. Lewica sprzeciwia się finansowaniu z budżetu państwa budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

- Jeśli dojdzie do rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego - będę ministrem – zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski w TVN24. Szef resortu sprawiedliwości poinformował, że zmiany te będą możliwe od 1 stycznia 2009 roku.

Grupa 11 rosyjskich rybaków, którzy zaginęli przed trzema miesiącami, została w piątek ewakuowana śmigłowcem z brzegu na Kamczatce. Jak się okazało - spędzili ten czas, próbując bezskutecznie zreperować swe uszkodzone łodzie - podaje telewizja "Wiesti-24".

To historia jak z filmu - dla jednych jak z komedii, dla innych - jak z dramatu. Pewne jest to, że pan Jan, przedsiębiorca z Podlasia, dostał rachunek z warszawskiej izby wytrzeźwień. Rzecz w tym, że w stolicy nie był od co najmniej kilkunastu lat...

- Lewica i Demokraci nigdy nie mieli sympatii dla żadnej świętości - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował zapowiedzi LiD, dotyczące zablokowania środków z budżetu państwa na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Płonące autobusy i kukły-wisiecy na ulicach Neapolu - to efekt sporu pomiędzy władzami a zdesperowanymi mieszkańcami. W mieście zalega 100 tysięcy ton niewywiezionych odpadków, co wzbudza coraz poważniejszy sprzeciw mieszkańców.

Już w połowie stycznia poznamy tajniki śledztw prowadzonych pod rządami byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego ekipy - informuje "Newsweek". Zdaniem tygodnika obecny szef Prokuratury Krajowej Marek Staszak ma ujawnić nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w najważniejszych śledztwach prowadzonych w tym czasie. Minister Sprawiedliwości tonuje: - Chcemy pokazać stan tych śledztw - mówi w TVN24

Uznawana za najstarszą żyjącą osobę na świecie María Díaz Cortés skończyła w piątek 116 lat. Choć cierpi ma problemy ze słuchem i ledwie może mówić, nikt nie miał wątpliwości, że ucieszyła się na myśl o urodzinowym torcie.

Od dnia wyborów rządowy samolot kursował na trasie Warszawa-Gdańsk 16 razy, w tym tylko raz z Donaldem Tuskiem na pokładzie - to oświadczenie szafa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Joachim Brudziński (PiS) sugerował w czwartek w TVN24, że premier co tydzień podróżuje rządowym samolotem do domu w Gdańsku.

Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia o przyjęcie przez obecnego szefa TVP Andrzeja Urbańskiego 300 tys. zł łapówki w 2004 r., gdy był wiceprezydentem Warszawy - donosi "Newsweek". Sprawę chce także sprawdzić prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

40-letnia kobieta na prawie godzinę zostawiła w Gdyni w wyziębionym samochodzie 2-letniego synka i poszła na zakupy. Temperatura na zewnątrz wynosiła w tym czasie minus 6 stopni Celsjusza. Lekkomyślnej matce grozi kara grzywny.

Prezydent Kenii Mwai Kibaki zaakceptuje powtórzenie wyborów prezydenckich, których wyniki są kwestionowane, jeśli tak postanowi sąd - powiedział rzecznik prezydenta Alfred Mutua. Wcześniej kenijska opozycja domagała się rozpisania nowych wyborów.

Podbił tysiące serc na całym świecie - i to nie tylko tych najmłodszych, ma własny fanklub i napisano o nim książkę. Przyszedł czas, by Knut podbił Hollywood.

Tajne dokumenty szwedzkiej armii, dotyczące również innych krajów, m.in. USA, znaleziono w sztokholmskiej bibliotece publicznej w zgubionej pamięci pen drivie. Takie zaniedbanie może kosztować zapominalskiego wojskowego sześć miesięcy więzienia.