Najnowsze

Najnowsze

Tragedia w miejscowości Dębowiec na lubelszczyźnie. Na wysypisku śmieci znaleziono zwłoki noworodka - podała lubelska policja.

Trzy osoby zginęły na miejscu, jedna w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Taki jest finał brawurowej jazdy samochodem. Informację o wypadku dostaliśmy od internauty Grzegorza Modrzewskiego na skrzynkę Kontakt TVN24.

Pod Szczecinkiem policja odkryła nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zachodniopomorscy funkcjonariusze znaleźli w jednym z gospodarstw ponad 1000 sadzonek tej rośliny oraz 30 kg gotowej marihuany. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Posłowi Jackowi Kurskiemu ukradziono samochód. - W nocy, około 3:30. złodzieje weszli do domu od ogrodu, ukradli kluczyki, dowód rejestracyjny i karty kredytowe - relacjonował w TVN24 poseł PiS. Informację o włamaniu otrzymaliśmy dzięki Kontaktowi TVN24.

Jeszcze tylko do 15:00 Włosi będą głosować w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Jeśli ostatnie przedwyborcze sondaże się sprawdzą, magnat medialny, ekscentryk i krasomówca Silvio Berlusconi po raz trzeci zostanie premierem Italii.

We wtorek Benedykt XVI leci za ocean. Podczas pięciodniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych będzie modlił się na Ground Zero, wystąpi na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ i złoży wizytę w Białym Domu i synagodze. Czy uda mu się oczarować Amerykanów, a też jego wizytę zakłócą antykościelne protesty?

Piękna pogoda za oknem nie pozwala bezczynnie siedzieć w domu. W Dębnie w województwie zachodniopomorskim ponad 750 osób wzięło udział w maratonie. Zdjęcia z wydarzenia przesłała nam na skrzynkę Kontakt TVN24 internautka Krystyna.

- Nie będzie raportu o zdrowiu prezydenta - powiedziała Radiu ZET Anna Fotyga, minister w kancelarii prezydenta. O tym, że prezydencka kancelaria rozważa sporządzenie i upublicznienie raportu dotyczącego stanu zdrowia Lecha Kaczyńskiego napisał tygodnik "Wprost".

Po nocnej przerwie wznowiono poszukiwania dziewięciolatka, który w niedzielę razem z piątką innych dzieci wpadł do Nysy Kłodzkiej. Dzieci próbowały przejść po tamie. Troje z nich wydostało się z wody o własnych siłach. Dwoje utonęło. Los ostatniego z dzieci, 9-latka jest nieznany. Strażacy podzielili rzekę na odcinki i ruszyli w teren.

Gigantyczny rysunek kondora, który - według wstępnych ustaleń - powstał ok. 800 lat p.n.e. odkryto na zboczach doliny Ica na południu Peru - poinformowały media peruwiańskie.

SMS-owe bilety to nowa inicjatywa Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Ten niecodzienny sposób płacenia za przejazd autobusem, metrem czy tramwajem będzie dla mieszkańców stolicy możliwy już za kilka miesięcy - dowiaduje się Gazeta Wyborcza.

Ma 101 lat, przepada za piwem, czasem popala. Buster Martin pobiegł w niedzielę w londyńskim maratonie. W biegu udział brali także Polacy licznie mieszkający na Wyspach. Na skrzynkę Kontakt TVN24 dostaliśmy zdjęcia najlepszego z nich.

Była szefowa telewizyjnej Jedynki nie straci posady w państwowej spółce. Małgorzata Raczyńska zostanie teraz wicedyrektorem biura współpracy międzynarodowej i handlu TVP - dowiedział się "Dziennik".

"Quo vadis", "Potop" czy "Romeo i Julia" mają być czytane przez uczniów w całości - uznali ankietowani w sondażu dla "Dziennika", przeprowadzonym przez TNS OBOP.

12 tysięcy ton mięsa, setki kucharzy i tysiące czekających na pieczyste widzów - urugwajczycy pobili rekord Guinnesa w grillowaniu. Ciekawe czy długo będą dzierżyć palmę pierwszeństwa, biorąc pod uwagę, że o grillowaniu pisano już jako o "sporcie narodowym" Polaków. A długi, majowy weekend za pasem.

Większość Polaków uważa, że Rzecznik Praw Dziecka to potrzebna instytucja, wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Niekoniecznie jednak na tym stanowisku widzieliby Ewę Sowińską.

Według powojennych dekretów nasi zachodni sąsiedzi są wrogami Polaków. To, jak dowiedział się "Dziennik", oznacza że rekompensata za mienie zagrabione przez władze komunistyczne ich nie obejmie.

Andrzej Lepper nie wyklucza, że wystartuje na Podkarpaciu w wyborach uzupełniających do Senatu, ale Eryk Mistewicz, specjalista ds. wizerunku politycznego, studzi jego zapał.

"Nawet po przegotowaniu, woda z kranu, tymczasowo nie nadaje się do picia" takiej treści komunikat otrzymali mieszkańcy Płot w zachodniopomorskiem. Mówią jednak, że władze miasta poinformowały ich o skażeniu późno i sami musieli się o tym dowiadywać.

Jeśli mierzyć stopień zażyłości między państwami częstotliwością spotkań ich przywódców, to Polska i Ukraina są prawdziwymi przyjaciółmi. Po raz drugi w ciągu miesiąca Warszawę odwiedzi ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko.