Najnowsze

Najnowsze

Jak znaleźć karpia w Nowym Jorku, gdzie we Włoszech szukać zegarka za 60 tys. euro, co można zjeść na Wigilię w Pekinie i jak wyglądają białe święta na plaży w Sydney - reporterzy TVN24 ruszyli w świat, sprawdzając jak świętuje się Boże Narodzenie w różnych zakątkach naszego globu.

Duża podwyżka cen biletów lotniczych w grudniu zmusiła wielu Polaków do spędzenia tegorocznych Świąt w W. Brytanii i Irlandii i zrezygnowania z planów odwiedzenia rodzin w kraju. Podrożały także bilety autokarowe.

Na amerykańskim Środkowym Zachodzie wiele autostrad i dróg zostało sparaliżowanych przez gołoledź, zawieje i zamiecie śnieżne. Tysiące gospodarstw domowych i firm nie ma prądu. Co najmniej 11 osób padło ofiarą zimowej aury.

Słowo Wigilia, oznaczające dzień poprzedzający święta Bożego Narodzenia, oznacza po łacinie nic innego, jak czuwanie. W Polsce jest świętem rodzinnym, przez wielu uznawanym za najważniejszy dzień w roku, choć upowszechniła się dopiero w XX wieku.

24 grudnia 1940 na placu apelowym stanęła choinka. Hitlerowcy złożyli pod nią ciała zamordowanych więźniów. -To miał być prezent dla nas, żyjących - wspomina obozową Wigilię Karol Świętorzecki, który przetrwał gehennę Auschwitz.

Grupa pięćdziesięciu, najprawdopodobniej pijanych, "Świętych" Mikołajów wtargnęła do kompleksu kinowego w Nowej Zelandii. Szturm zarejestrowały kamery przemysłowe.

Mieszkają setki kilometrów od siebie i nigdy wcześniej się nie widzieli, ale połączyło ich jedno marzenie - zaśpiewać i zagrać tam, gdzie przyszedł na świat Jezus. Bożonarodzeniowe uroczystości w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem uświetni w tym roku wyjątkowy chór.

Niedziela, 23 grudnia 21:00Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia dwa lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Zadowolony z pełnienia przez niego obowiązków głowy państwa jest co trzeci badany. Tak wynika z sondażu SMG KRC przeprowadzonego dla Faktów. Goście "Magazynu 24 godziny" również oceniali ten okres.

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego, modernizacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch odbyła się z naruszeniem prawa – dowiedział się "Dziennik Polski". Na taką możliwość od dawna zwracały uwagę organizacje ekologów.

Większość maluchów, niczym wytrawni detektywi, przetrząsa w poszukiwaniu upominków wszystkie możliwe zakamarki. "dziennik Łódzki zapytał jak temu przeciwdziałać.

"Trybuna" kpi z "cudu Tuska". Liberalne media wpadły w zachwyt - całkiem jakby tuż przed Wigilią doszło do zapowiadanego przez Donalda Tuska cudu – gospodarka przemówiła ludzkim głosem. Ale rzeczywistość – jak to ma w zwyczaju – jest zupełnie inna.

Izrael przeznaczył ponad 200 mln dol. na wspólny z USA projekt, którego celem jest stworzenie systemu zestrzeliwania pocisków rakietowych, takich jak te, które wystrzeliwane są w stronę jego terytorium ze Strefy Gazy.

"Życie Warszawy" o świątecznych rankingach, handlu, marketingu i symbolach

Pojednani wokół wigilijnego stołu politycy i przedsiębiorcy życzą sobie spełnienia marzeń. Wtedy wszystko jest możliwe... nawet cuda - zapewnia "Puls Biznesu"

Andyjski wulkan Tungurahua, położony o 135 km na południe od stolicy Ekwadoru Quito ożywił się, zmuszając władze do ewakuowania ok. 1200 mieszkańców wiosek położonych u jego podnóża.