Najnowsze

Najnowsze

Nie wiadomo czy w Wigilię przemówił ludzkim głosem, a jeśli tak, to nic nie powiedział o swoich zamiarach. Wielbłąd o imieniu Sułtan próbował uciec z tarnowskiej szopki bernardyńskiej. Nie odbiegł daleko.

12 górników ze strajkującej kopalni "Budryk" w Ornontowicach zjechało w środę rano na dół, by nie dopuścić do zniszczenia kombajnu górniczego. Maszyna była zagrożona przez długi przestój na ścianie wydobywczej. - Sytuacja jest już opanowana - zapewnił Grzegorz Bednarski ze związku zawodowego "Kadra".

Kandydat liberalnego opozycyjnego Sojuszu Sił Prawicy (SPS) Borys Niemcow wycofał się w środę z wyścigu o urząd prezydenta Rosji.

Choinka, bombki i Święty Mikołaj w czerwonym stroju - wszystko jak w zwyczajną Gwiazdkę. Z tą różnicą, że... pod wodą.

Zakład pracy ciągłej a tu nic do roboty. To znaczy zadanie mam: zrób relację o drugim dniu Świąt. Znaczy o czym? O przesycie świątecznych spotkań? O wujach, którzy kłócą się o rządy Kaczyńskich czy może o tym indyku, co to wczoraj był pyszny, dziś może być, ale jutro już będzie nas straszył, bo zjeść go trzeba, nie może się zmarnować?

Uczniowie szkoły podstawowej w miejscowości Wierzbowa niedaleko Bolesławca na Dolnym Śląsku nie będą mieli dokąd wrócić po świątecznej przerwie. Spłonął dach budynku szkoły, a dolne kondygnacje zalała w czasie akcji straż pożarna. Mieszkańcy wsi twierdzą, że ktoś celowo wzniecił ogień.

– Zwłoki 24-letniego mężczyzny wyłowiono ze stawu w miejscowości Zbulitów na Lubelszczyźnie. Ciało znajdowało się wewnątrz zatopionego samochodu.

- Chrześcijański męczennik godzi się w swym sercu na krzyż, na śmierć i przekształca ją w działanie miłości - powiedział podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański papież Benedykt XVI. Przypomniał też postać św. Szczepana, pierwszego chrześcijańskiego męczennika.

- Obecnie świat musi, bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie historii, przestrzegać przykazań boskich proroków. Oby nowy rok był rokiem pokoju - napisał w życzeniach dla papieża Benedykta XVI prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad.

- Rosja zamierza przedłużyć istniejącą umowę o partnerstwie z Unią Europejską - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Gruszko. Jak dodał, Rosja odczuła "realną gotowość nowego polskiego rządu do dialogu" i ma nadzieję, że Warszawa przestanie blokować nową umowę z UE.

Jeszcze nie potrafi pobić rekordu w układaniu kostki Rubika, ale i tak jest doskonałym nauczycielem dla małych Japończyków - mowa o robocie z Muzeum Technik w Tokio, który uczy dzieci, jak układać łamigłówkę wymyśloną przez węgierskiego profesora architektury.

Szukam w sobie, bo nie potrafię zwyczajnie chodzić.

Tygrysica syberyjska Tatiana wydostała się z klatki w zoo i zabiła jedną osobę, a dwie ciężko raniła. Do incydentu doszło w ogrodzie zoologicznym w San Francisco. Policja, która błyskawicznie zjawiła się na miejscu wypadku, zastrzeliła agresywne zwierzę.

Tureckie lotnictwo w środę rano kolejny raz zbombardowało pozycje bojowników kurdyjskich (peszmergów) w północnej części Iraku, w pobliżu granicy z Turcją - poinformował przedstawiciel władz irackiego Kurdystanu.

- Odnosi się wrażenie, jak gdyby Europa, reprezentowana przez pewną wpływową część polityków, bała się Jezusa i Jego Ewangelii - to komentarz rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie do Traktatu Reformującego UE.

W Polsce zakaz handlu w święta, a w Australii – oficjalne rozpoczęcie sezonu wyprzedaży. Tysiące głodnych okazji konsumentów szturmowało w drugi dzień świąt sklepy w Sydney.

Ten sport wymaga wielu wyrzeczeń i lat ciężkiej pracy. Aby osiągnąć mistrzostwo w gimnastyce artystycznej trzeba zacząć już od dziecka. W Mongolii dyscyplina ta jest uprawiana już od setek lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.

12-letnia dziewczynka przeżyła katastrofę awionetki. Panamskie służby ratunkowe odnalazły wrak maszyny, która rozbiła się w górach. W wypadku zginęły trzy inne osoby.

W Tajlandii i innych krajach Azji nawiedzonych trzy lata temu przez tragiczne tsunami oddawany jest hołd ofiarom kataklizmu. W wyniku silnego trzęsienia ziemi w pobliżu Sumatry oraz wywołanych przez nie ogromnych fal, śmierć poniosło co najmniej 230 tysięcy osób.

Na przedmieściach Tureckiego Stambułu eksplodował niewielki ładunek wybuchowy. Świadkowie mówią o olbrzymim huku i panice przechodniów. Na szczęście jednak nikt nie zginął.