Najnowsze

Najnowsze

Siedzicie Państwo w pracy, a Wasz pies czeka w domu i tęskni. Każdy by tęsknił, przecież czasem trzeba wyjść za potrzebą…

- Wychodzimy z koalicji - rozpoczął spotkanie posłów przewodniczący Samoobrony. W tym momencie wybuchła wielka awantura. Większość posłów chciała utrzymania sojuszu z PiS - pisze wprost.pl

- Stanowisko wicepremiera czeka na mnie. Premier mi to obiecał - zapewnił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim Andrzej Lepper, choć w kuluarach padają już nazwiska jego następców. - Pierwszy kandydat to Krzysztof Filipek, drugi - Janusz Maksymiuk - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl od posłów PiS.

Za zażegnanie rządowego kryzysu premier powinien podziękować szefowi LPR? - Bardzo korzystny zwrot sytuacji był wynikiem mediacji Romana Giertych - twierdzi wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski.

UEFA ogłosiła we wtorek, że rozdzieliła 579,6 miliona euro między kluby uczestniczące w rozgrywkach Ligi Mistrzów sezonu 2006-2007. Na czele listy klubów, które zyskały najwięcej za udział w LM 2006-07, znajduje się włoski AC Milan.

Ajman al-Zawahiri, człowiek nr 2 w dowództwie międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, zagroził, że "odpowie" na niedawną decyzję władz Wielkiej Brytanii o nadaniu szlachectwa autorowi "Szatańskich wersetów" Salmanowi Rushdiemu.

- Rząd nie ma związkowcom nic więcej do zaproponowania. Więcej rozmów na razie nie będzie - powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa. - "Białe miasteczko" zostaje, zaostrzymy protest i rozszerzymy głodówkę - zapowiadają pielęgniarki.

Wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej w Bośni i Hercegowinie, Słowak Miroslav Lajczak, zdymisjonował we wtorek jednego z dowódców policji w serbskiej części kraju i zawiesił w obowiązkach 35 tamtejszych funkcjonariuszy policji w związku masakrą Muzułmanów w Srebrenicy z 1995 roku.

Kawałek atrakcyjnej ziemi nad jednym z jezior niedaleko Mrągowa. Wydawałoby się że całkiem spokojny ale jak się okazało wstrząsnął sceną polityczną. Na tych 35 hektarach na Mazurach kończy się rządowa droga wicepremiera Leppera a zaczyna - być może - droga do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

- Nie można tolerować księdza, nawołującego miliony Polaków do nienawiści - apeluje Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Centrum poprosiło Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Piotra R. i Andrzeja K. w piątek wieczorem. Obaj podejrzani są o korupcję i płatną protekcję Mężczyźni twierdzą, że w sprawę zamieszany jest także były już minister rolnictwa - Andrzej Lepper.

Bogdan Zdrojewski mówi, że to co zaszło to hucpa. Jolanta Szczepińska cieszy się z decyzji klubu Samoobrony o pozostaniu w koalicji, a Ryszard Kalisz komentuje krótko, że ta decyzja była do przewidzenia.

- Przedstawianie Polski jako kraju antyeuropejskiego jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Jeśli dziś w Europie jest jakaś proeuropejska opinia, to właśnie w Polsce - stwierdził szef Komisji Europejskiej, ale dodał: - Do Jaonniny wracać nie będziemy.

Nie milkną polityczne komentarze na temat dymisji wicepremiera Andrzeja Leppera. Także mieszkańcy rodzinnej wsi ministra mają swoje zdanie na ten temat.

Gwiazdy serii filmów o Harrym Potterze Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint wzięli udział w tradycyjnym hollywoodzkim show: odciśnięciu dłoni w gipsie.

- Klub Samoobrony jednogłośnie zgodził się na zerwanie koalicji z PiS i LPR, ale ostateczną decyzję pozostawił mnie - powiedział Andrzej Lepper po posiedzeniu klubu i szybko dodał. - Warunkowo zostajemy w koalicji do piątku.

Policja ze Środy Śląskiej poszukuje zaginionej 17-letniej Izabeli Szlęzak. Dziewczyna może przebywać w okolicach Olsztyna.