Najnowsze

Najnowsze

- Sprawdzaliśmy doniesienia mediów i chcę jasno powiedzieć, że nie ma żadnego postępowania przeciw Andrzejowi Włodarczykowi - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" wiceminister zdrowia Marek Twardowski. Dziennik.pl informował wcześniej, że prokuratura prowadzi postępowanie, w którym przewija się nazwisko byłego wiceministra zdrowia.

Starosta pucki Artur Jabłoński zarzuca CBA, że funkcjonariusze Biura namawiali go do poświadczenia nieprawdy. Powiadomił już o tym premiera. O sprawie wie już także ABW i Prokuratura Krajowa, którą powiadomiła minister Julia Pitera.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie, w której pojawia się nazwisko byłego wiceministra zdrowia Andrzeja Włodarczyka - podaje dziennik.pl. - Nic o tym nie wiem - odpowiada Włodarczyk w TVN24. - Nie mogę mieć nic wspólnego z korupcją - dodał. Wiceminister zdrowia Marek Twardowski powiedział w "Magazynie 24 godziny", że resort sprawdził doniesienia "Dziennika" i ustalił, że nie ma żadnego śledztwa w sprawie ani przeciwko ministrowi Włodarczykowi.

Trzydziestotonowy czołg z czasów drugiej wojny światowej wydawał się nie do ruszenia. Ale nie dla strongmenów z Białorusi. Ich wyczynowi przyglądał się pod Mińskiem tłum gapiów.

Stołeczna policja podnosi kwalifikacje. Dziewięciu funkcjonariuszy pomyślnie ukończyło kurs języka migowego. Policjanci będą teraz mogli lepiej rozwiązywać problemy osób niesłyszących i niedosłyszących.

Austriacy, którzy przecież od dawna nie są potęgą futbolową, wierzą, że na Euro2008 w ich własnym kraju powtórzą „Cud z Cordoby 1978”. To jedno z najważniejszych zwycięstw w historii austriackiej piłki nożnej – jedenastka spod znaku czerwono-biało-czerwonych pokonała 3-2 ówczesnych mistrzów świata Republikę Federalną Niemiec. Dzisiaj w Austrii kibice noszą koszulki z napisem Cordoba1978/Euro2008.  Oczekiwanie na rewanż za Cordobę (tę argentyńską) jest także silne w Niemczech, jedenastka niemiecka chce zmyć hańbę z mundialu w Argentynie.

Nowy szef SLD Grzegorz Napieralski powtarza, że chciałby być jak premier Jose Luis Zapatero. Niestety, jego hiszpański idol nigdy o nim nie słyszał.

Projekt o rozdzieleniu funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości przyjął we wtorek rząd. Zmiany mają wejść w życie od 2010 r. Na pomyśle suchej nitki nie zostawia PiS, a prezydent zapowiedział, że zawetuje ustawę. Weto da się jednak odrzucić, bo PO ma poparcie SLD.

Rosja zniszczyła jedną czwartą posiadanej broni chemicznej - poinformował szef federalnej agencji do spraw niszczenia broni chemicznej, Walerij Kapaszyn.

Amerykańska firma lobbystyczna będzie na stałe promować nasz kraj za oceanem - taki pomysł ma polskie MSZ. Jak dowiedział się "Newsweek", ministerstwo ma zamiar ogłosić przetarg na tę usługę jeszcze w tym roku.

Czwórka internetowych oszustów wyłudziła od około tysiąca osób ponad 2,5 mln zł. Przestępcy na portalu OTOMOTO zamieszczali fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży samochodów w atrakcyjnych cenach. Zatrzymała ich policja.

W Jędrzejowie 11-letnia dziewczynka i jej matka zostały poważnie pogryzione przez psa - mieszańca pitbulla z mastifem. Kobieta stanęła w obronie swojego dziecka i zasłoniła dziewczynkę własnym ciałem - informuje świętokrzyska policja.

Nie będzie raportu Julii Pitery. Nie dowiemy się ile i za co politycy płacą pieniędzmi z naszych podatków. - O moich ustaleniach pisały niemal wszystkie gazety, więc te informacje były publikowane - tłumaczyła Pitera w TVN24.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniej kobiecie, która opiekowała się swoim dzieckiem pod wpływem alkoholu. Chłopiec trafił do szpitala, a matka do izby wytrzeźwień.

Trwa ofensywa opozycji po rezygnacji ze stanowiska Krzysztofa Grzegorka. Przemysław Gosiewski wystąpił we wtorek do radomskiej Prokuratury Okręgowej z wnioskiem o zbadanie nieprawidłowości w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej w czasie, gdy jego dyrektorem był wiceminister zdrowia.

Szefem Agencji Wywiadu będzie gen. Maciej Hunia, obecny szef Służby Wywiadu Wojskowego - zdecydował premier. Donald Tusk postanowił też, że nie będzie rewolucji w strukturze służb specjalnych m.in. połączenia cywilnej służby wywiadowczej z wojskową.