Najnowsze

Najnowsze

20 kilogramów wagi, ponad półtora metra wzrostu - największy grzyb świata znaleziono w meksykańskim lesie. Ciężko będzie pobić ten rekord.

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Na trzy miliony złotych wyceniono życie znanego polskiego dziennikarza Piotra Najsztuba. Tyle za jego zamordowanie miał dostać płatni zabójcy. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko zleceniodawcom.

MEN postanowił zareklamować szkolne mundurki. Jeden ze startujących w przetargu na zorganizowanie akcji reklamowej twierdzi, że został on ustawiony pod konkretną firmę - pisze "Gazeta Krakowska"

Trzeźwa młodość - pod takim hasłem policja i właściciele sklepów w Szczecinie rozpoczęli akcje walki z pijanymi nastolatkami. Sprzedawcy chętnie włączają się do akcji.

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.

Rząd rozpatrzy dziś poselski projekt ustawy o funduszu alimentacyjnym. Powrotu funduszu od trzech lat domagają się samotne matki.

Sześciu przyszłych inżynierów otrzymało tytuł Wynalazcy Miesiąca w międzynarodowym konkursie na projekt wózka inwalidzkiego XXI wieku. Takiego sprzętu nie ma nigdzie na świecie - pisze "Życie Warszawy".

Gen. broni Mieczysław Bieniek, najbardziej znany polski generał okrzyknięty po misji w Iraku lwem Babilonu, na początku sierpnia odejdzie do rezerwy, a potem na emeryturę - dowiedział się "Dziennik". Powodem są wątpliwości prokuratury w sprawie ewentualnego udziału gen. Bieńka w aferze bakszyszowej.

Akcja wyrzucenia szefa Samoobrony z rządu to polityczny majstersztyk, który przyniósł rządzącemu PiS wyłącznie korzyści. W mgnieniu oka wszyscy zapomnieli o szczycie w Brukseli, sprawie Pawła Zalewskiego, zawieszonego w prawach członka PiS, oraz taśmach Rydzyka - pisze w "Rzeczpospolitej" Eliza Olczyk.

Uczeń przerósł mistrza. Wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak, polityczne dziecko byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wyprzedził swojego mentora. "I to już o dwie długości - młody szef SLD obronił wczoraj pracę doktorską. A Kwaśniewski jedynie skończył studia. Prawie..." - pisze "Fakt".

Czy ruszy w końcu proces Beaty O. oskarżonej o narażenie swojego synka na utratę zdrowia lub życia? To matka trzyletniego chłopczyka, którego bosego i bez ubrania w styczniu w nocy znaleziono na śniegu we wsi pod Wolinem.

Wtorek, 10 lipca, 21:00Andrzej Lepper w Magazynie 24 Godziny zdementował doniesienia tygodnika Wprost o tym, że podczas wtorkowego posiedzenia klubu posłowie wymusili na nim pozostanie w koalicji z PiS. Internetowy portal tygodnika napisał, że podczas posiedzenia Lepper "był zdruzgotany i ze łzami w oczach ogłaszał przerwę, aby skonsultować się z najbliższymi współpracownikami"

Episkopat nie ma wpływu na obsadzenie funkcji dyrektora Radia Maryja - przypomina "Dziennik". Umowa między Konferencją Episkopatu Polski a warszawską prowincją redemptorystów nie daje Episkopatowi żadnego wpływu.

- Przeprosiny to za mało - Jan Rokita krytykuje ojca Tadeusza Rydzyka za ostre słowa pod adresem pary prezydenckiej. Polityk dodaje, że bracia Kaczyńscy zbyt łagodnie zareagowali na obelgi dyrektora Radia Maryja. Tadeusz Cymański z PiSu uważa, że przeprosiny się należą zwłaszcza Marii Kaczyńskiej. Jego zdaniem - wrogowie braci Kaczyńskich wykorzystują tę sytuację żeby zaatakować relacje w obozie władzy.

Episkopat nie ma wpływu na obsadzenie funkcji dyrektora Radia Maryja. Umowa między Konferencją Episkopatu Polski a warszawską prowincją redemptorystów, która jest właścicielem toruńskiej rozgłośni, nie daje Episkopatowi takiej możliwości. Może to zrobić wyłącznie prowincjał redemptorystów.