Najnowsze

Najnowsze

Do końca roku średnio o 5 proc. wzrosną ceny żywności. Tempo wzrostu płac w firmach wyniesie jednak średnio 10 proc. - donosi środowa "Gazeta Prawna".

Prezydent Stanów Zjednoczonych "myśli o nowym ataku militarnym przeciwko Iranowi" - taką opinię wyraził prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad na wtorkowej konferencji prasowej w Rzymie.

- Mnie zniechęciła małość urzędników. Ale raport o wydatkach polityków jest gotowy i w środę zawiśnie w internecie. Z nazwiskami - powiedziała w "Kropce nad i" Julia Pitera z PO. - Prosiliśmy o ten raport od dawna. Wreszcie będzie można mówić o konkretach - ripostowała Beata Kempa z PiS.

Hillary Clinton powoli przyjmuje do siebie, że nie ma już szans na zdobycie prezydenckiej nominacji Demokratów. Według źródeł w kongresie Clinton zasygnalizowała, że jest gotowa walczyć o wiceprezydenturę u boku swojego rywala Baracka Obamy.

- Proszę sobie wyobrazić, że prokurator z policjantem dzielnicowym interesuje się tym, czy pan dał klapsa swojemu dziecku. Przecież to aberracja - ocenił w Magazynie 24 Godziny Rzecznik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski odniósł się w ten sposób do krytyki po jego poniedziałkowej wypowiedzi odnośnie wymierzania klapsów.

- Już w czasie kampanii wyborczej poseł Gosiewski zwrócił uwagę na wątpliwości wobec Grzegorka - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Joachim Brudziński z PiS. - Nie przesądzajmy o winie, bo na tym etapie jest tylko słowo przeciwko słowu - odpowiedział Grzegorz Dolniak z PO.

Wtorek, 03 czerwca- Mnie zniechęciła małość urzędników. Ale raport o wydatkach polityków jest gotowy i w środę zawiśnie w internecie. Z nazwiskami - powiedziała w "Kropce nad i" Julia Pitera z PO. - Prosiliśmy o ten raport od dawna. Wreszcie będzie można mówić o konkretach - ripostowała Beata Kempa z PiS.

Jacek Domejko, wieloletni dyrektor Szpitala Powiatowego "Latawiec" w Świdnicy, powiedział, że przyjął propozycję minister zdrowia Ewy Kopacz, by objąć stanowisko wiceszefa resortu. Domejko zastąpi Krzysztof Grzegorka, który został podał się do dymisji.

13 jednostek straży pożarnej gasi pożar sortowni odpadów w Mirosławicach pod Wrocławiem - informuje na Kontakt TVN24 internauta i przesyła zdjęcia z akcji ratowniczej.

Pamiętasz historię małego Krystiana, który zadzwonił po pomoc dla nieprzytomnej mamy? 4-letni bohater we wtorek odebrał w Brukseli specjalną nagrodę przyznaną przez Europejskie Stowarzyszenie Numeru Ratunkowego 112. - Jestem z niego taka dumna - mówiła wzruszona mam, której chłopiec, wówczas 3-letni uratował życie.

Lider opozycyjnej Gruzińskiej Partii Pracy Szałwa Natelaszwili zaatakował prezydentów Polski i Litwy za popieranie, jak mówi "autorytarnego reżimu Saakaszwilego". - Kaczyński i Adamkus, ci dwaj zbankrutowani prezydenci, są adwokatami Saakaszwilego - cytuje jego słowa agencja informacyjna BNS. To świadczy, że działa on nie na rzecz swojego narodu, a na rzecz Moskwy - równie mocno odpowiada minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński.

"Kłamstwo katyńskie" na łamach organu prasowego MON Białorusi. "Skrojony i zszyty na modłę goebbelsowskiej propagandy" - tak o filmie Wajdy pisze gazeta "Wo Sławy Rodiny". Autor artykułu "udowadnia" też, że polskich oficerów mordowali w Katyniu niemieccy naziści.