Najnowsze

Najnowsze

Sztorm zatapia statki na Morzu Czarnym

Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kraju Krasnodarskim powiedział, że podobnych incydentów w Cieśninie Kerczeńskiej nigdy dotąd nie było. Dodał, że doszło do nich zapewne dlatego, że załogi jednostek zlekceważyły ostrzeżenia. Sztorm w tym rejonie ma szaleć do końca tygodnia.

Koniec wojny między Koreami?

Prezydent Korei Południowej Roh Moo-hyum wezwał do zorganizowania konferencji pokojowej, która formalnie zakończyłaby wojnę z Koreą Północną. W spotkaniu miałyby uczestniczyć także Chiny i Stany Zjednoczone.

Najsłynniejsze śledztwa IV RP zostaną umorzone

Niebawem prokuratury mogą umorzyć sprawy "wanny Wassermanna" i śmierci ojca Zbigniewa Ziobry. - Wierzę, że są to czysto profesjonalne decyzje, nie polityczne - powiedział "Dziennikowi" kandydat na ministra sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Nie zaczniemy od ścigania Krauzego

Walkę z oligarchami trzeba zacząć od przeanalizowania, czyje podpisy ze strony państwowej widnieją na ich intratnych kontraktach i umowach. I tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności, a nie zaczynać od ścigania Krauzego, Kulczyka czy Gudzowatego - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Julia Pitera.

Zbrojne ramię "Ośmiornicy" znów przed sądem

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.

Urzędnicy jadą rozmawiać o klimacie na... Bali

51 - tyle osób ma liczyć delegacja urzędników z Polski, którzy chcą uczestniczyć w konferencji poświęconej ochronie klimatu. Konferencja odbędzie się na Bali i potrwa dwa tygodnie - pisze "Polska".

Wojna na ulicach Buenos Aires

Ponad 100 kierowców taksówek, autobusów i ciężarówek stoczyło krwawą bitwę z policją na ulicach Buenos Aires. Głównym orężem protestantów były butelki i kije. Policja atakowała gazem i pałkami. Kilkadziesiąt osób jest rannych.

Cicha Pomoc dla nazistów

Czy Erna Wallisch, okrutna strażniczka z Majdanka, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości dzięki tajemniczej organizacji nazistów założonej przez córkę Himmlera? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Woleli odejść przed zmiana premiera

Nie czekając na zakończenie pracy całego rządu, wiceministrowie Skarbu Państwa Wojciech Szałamacha i Paweł Piotrowski złożyli w poniedziałek dymisje na ręce premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedział się "Dziennik".

"Uwodzenie jest w kanonie służb specjalnych"

Poniedziałek, 12 listopada 21:00Nie raz byłem już w sytuacji, kiedy musiałem uwodzić kobiety - komentował sprawę Beaty Sawickiej generał Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa. - Ale w moim przypadku dotyczyło to tylko kontaktów z obcokrajowcami i wtedy, kiedy byłem agentem wywiadu - dodał.

Koniec śledztw IV RP

Według "Dziennika", dwa najsłynniejsze śledztwa ostatnich lat wkrótce zostaną umorzone. Pierwsze dotyczy "wanny Wassermanna", drugie miało wyjaśnić okoliczności śmierci ojca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Marcinkiewicz był podsłuchiwany

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podsłuchiwała rozmowy Kazimierza Marcinkiewicza w czasie, gdy był premierem. Jednak to nie premier był celem służb specjalnych. Podsłuch został założony na telefon jego rozmówcy, także wysokiego urzędnika rządu - dowiedział się "Dziennik".

Lobbysta miał "prawko" z nieistniejącego kraju

Zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem chce postawić Markowi Dochnalowi katowicka prokuratura. I przedłuża areszt, bo obawia się, że dzięki fałszywym dokumentom lobbysta mógłby uciec z kraju - pisze "Rzeczpospolita".

Nie docenił kandydatów

Prawdopodobnie podczas grudniowego Kongresu Prawa i Sprawiedliwości funkcję sekretarza generalnego PiS straci Joachim Brudziński - informuje "Nasz Dziennik".

Lobbysta miał fałszywe prawo jazdy

Markowi D. Grozi kolejny zarzut. Odkrycie dokumentu nieistniejącego kraju to jeden z powodów przedłużenia aresztu - podaje "Rzeczpospolita".

Kto da więcej za Zeppelinów?

Led Zeppelin ma szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa i sprzedać najdroższy bilet w historii. Jimmy Page, gitarzysta zespołu wystawił na internetową aukcję trzy podwójne zaproszenia na najbliższy koncert kapeli. Cena wyjściowa za sztukę to pięć tysięcy funtów.

Odszedł z polityki, pójdzie w dyplomację?

Donald Tusk może zaproponować Janowi Rokicie stanowisko ambasadora. Sam zainteresowany, choć odnosi się do pomysłu życzliwie, na razie nie chce z niego skorzystać – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Politycy na podsłuchu

Przez kilka miesięcy byłam podsłuchiwana - stwierdziła posłanka PO Julia Pitera w TVP. Jak zapowiedziała, szczegóły ujawni w prokuraturze.

Jan Rokita ambasadorem?

Donald Tusk może zaproponować Rokicie stanowisko w dyplomacji – dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Stanowisko Reagowanie Kryzysowego w Chrzanowie

Chrzanów jako pierwsza gmina w Małopolsce będzie miał Stanowisko Reagowania Kryzysowego - zapowiada "Dziennik Polski". Pierwszy telefon z interwencją zadzwoni tu w połowie przyszłego roku.

"Dzieci nie znają taty. Pytają, czy jest fajny"

- Chciałabym, żeby ktoś w końcu udowodnił w sądzie, że mój mąż korumpował. W tej sprawie istnieją tylko zeznania dobrowolnie złożone przez mojego męża. Prokuratura nic na niego nie ma - tak w programie "Teraz my" w TVN broniła oskarżonego o korupcję lobbystę Marka Dochnala jego żona Aleksandra.

Aszkiełowicz odchodzi z Samoobrony

Rezygnuję z działalności w Samoobronie. Odchodzę z polityki - mówi twórca i szef Samoobrony na Warmii i Mazurach Mieczysław Aszkiełowicz. Nad złożeniem partyjnej legitymacji zastanawia się też były poseł tej partii Adam Ołdakowski - informuje "Gazeta Olsztyńska".

Z kamerą przez historię Czech

Od II wojny światowej, poprzez Praską Wiosnę 1968 r. i trudne wybory lat 80., aż do globalnej rzeczywistości współczesnych Czech – takiej podróży można było doświadczyć podczas przeglądu filmów Jana Hřebejka. Dzieła czeskiego reżysera potrafią i rozśmieszyć, i wzruszyć – w obu przypadkach – aż do łez.

(Nie)Wygaszony poseł

Wygaszenie mandatu poselskiego Jana Ołdakowskiego (PiS), dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) byłoby złą decyzją. Złą, bo na odległość pachnącą chęcią odwetu politycznego Platformy na PiS-ie. Bardzo dobrze, że marszałek wycofał się z picia piwa, którego sam nawarzył.

Szef CBA: nie podam się do dymisji

Wszystkie nasze działania były legalne i usprawiedliwione - oświadczył w poniedziałek szef CBA Mariusz Kamiński. Równocześnie dodaje, że jest za komisją śledczą ws. CBA w nowym Sejmie, bo "pozwoli mu to obronić jego służbę".

Wałęsa: są lepsi niż Sikorski

Lech Kaczyński będzie musiał zaakceptować kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa dyplomacji, gdy będzie oficjalnie zgłoszona - uważa b. prezydent Lech Wałęsa. Ale zaznacza jednocześnie, że on sam wybrałby innego kandydata.