Najnowsze

Najnowsze

Radiowozem za... krową

Nie pomogły blokady drogi, metalowe barierki i pościg radiowozami - australijskim policjantom nie udało się złapać dzikiej krowy, która wybiegła na autostradę. Po ponad godzinnej gonitwie - bez rezultatów, zdecydowano się zastrzelić zwierzę.

W PO uczą się mówić

Politycy PO uczą się występować w mediach. Partyjne kursy obejmą też dokształcanie parlamentarzystów w zakresie ekonomii i prawa, donosi "Rzeczpospolita".

Jakub T. skazany na podwójne dożywocie

Sąd w Exeter skazał Polaka Jakuba T. na podwójne dożywocie, z możliwością ubiegania się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie za 8 lat. Wcześniej ława przysięgłych, w głosowaniu 11 do 1, uznała go winnym brutalnego gwałtu i pobicia Brytyjki. Obrona zapowiada dalszą walkę. Chce wykazać błędy proceduralne procesu.

Chiny pod śniegiem

Takich śnieżyc nie było w Chinach od ponad 50 lat. Spowodowały one komunikacyjny chaos, przerwy w dostawach prądu i uniemożliwiły życie ponad 33 milionów ludzi, o stratach materialnych nie wspominając.

O 10-tej transportowcy zdecydują o blokadach

-Kierowcy czują się skrzywdzeni, celnicy nie mają dla nich szacunku – powiedział w TVN24 Bolesław Milewski ze Związku Pracodawców Transportu. Gabinet Donalda Tuska we wtorek zajmie się nowelizacją ustawy o Służbie Cywilnej.

Sikorski u prezydenta

Wezwany z Brukseli w trybie pilnym do Warszawy szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski spotkał się z prezydentem w poniedziałek wieczorem Lechem Kaczyńskim. Sikorski musiał opuścić szczyt w Brukseli przed swoim wystąpieniem, by stawić się w Pałacu Prezydenckim.

Macierewicz: Sikorski sam powinien zgłosić się do prezydenta

- Źle się stało, że prezydent musiał wzywać ministra spraw zagranicznych na rozmowę - powiedział w "Sygnałach Dnia" poseł PiS Antoni Macierewicz. Podkreślił, że minister sam powinien wcześniej skonsultować się z prezydentem w sytuacji, gdy rozstrzyga się przyszłość Polski na wiele lat.

Ekologiczne torby trafią do Sejmu

Już w przyszłym tygodniu obywatelski projekt ustawy zakazujący używania toreb foliowych w sklepach może zostać zarejestrowany w Sejmie. To pierwszy krok na drodze do wprowadzenia zakazu - pisze "Życie Warszawy".

Prokurator pojedzie przesłuchać prof. Hetzera

Jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. pojedzie do Berlina przesłuchać prof. Rolanda Hetzera, dowiedziało się "Życie Warszawy". Śledczy chcą zadać mu pytania dotyczące sporządzonej wcześniej opinii.

Irak i gospodarka najważniejsze dla Busha

George Bush w dorocznym orędziu o stanie państwa ostrzegł przed przedwczesnym wycofaniem amerykańskich wojsk z Iraku i mówił o słabnącym wzroście gospodarczym USA. W przemowie, której słuchali członkowie obu izb Kongresu oraz miliony Amerykanów nie znalazły się żadne odkrywcze idee - twierdzą komentatorzy.

Autobus runął do wąwozu

Co najmniej 25 osób zginęło, gdy na na górskiej, pokrytej lodem drodze autobus wpadł w poślizg i runął do 40-metrowego wąwozu. Kolejnych 13 osób zostało rannych. Do wypadku doszło w południowych Chinach.

Hipokryzja Rzecznika

Rzecznik Praw Obywatelskich będzie sprawdzał, do kogo i jakie e-maile wysyłają jego pracownicy. Już polecił wprowadzenie stosownych zapisów do regulaminu pracy w swoim biurze - informuje "Życie Warszawy".

Osiem hektarów kąpieli

W Polsce pogoda nas nie rozpieszcza. Na zmianę śnieg z deszczem i silny wiatr. Dla tych, którzy mają ochotę i pieniądze proponujemy wycieczkę do Chile, a konkretnie do kurortu San Alfonso del Mar, gdzie znajduje się największy na świecie basen.

Balcerowicz: Reformy muszą boleć

"To fałszywa teza, że reforma finansów publicznych ma polegać na zabieraniu najgorzej sytuowanym grupom. Zdrowe finanse publiczne są korzystne głównie dla ludzi bez pracy, bo gwarantują stabilny wzrost gospodarczy, z którego korzystają wszyscy", mówi b. minister finansów, b. prezes NBP prof. Leszek Balcerowicz w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Posłowie idą po naukę

Politycy Platformy Obywatelskiej uczą się występować w mediach. Będą się też dokształcać z ekonomii i prawa, informuje "Rzeczpospolita".

Dogrzewanie kosztowało go życie

Jedna osoba zginęła w pożarze kamienicy w Łodzi. Ogień zauważono około 21. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nielegalnie podłączony piecyk elektryczny. Policja bada sprawę.

Nie mamy nic na czarną godzinę

Z braku pieniędzy od czterech lat rządowa agencja wyprzedawała rezerwy żywności zgromadzone na wypadek klęsk. I wyprzedała je niemal do zera, twierdzi "Gazeta Wyborcza".

Zakaża foliowych toreb?

Już w przyszłym tygodniu obywatelski projekt ustawy zakazujący używania toreb foliowych w sklepach może zostać zarejestrowany w Sejmie. To pierwszy krok na drodze do wprowadzenia zakazu, informuje "Życie Warszawy".

Odmowa aborcji do zaskarżenia

Kobieta, której lekarz odmówi aborcji z powodów zdrowotnych, będzie mogła się odwołać od tej decyzji do komisji lekarskiej - takie rozwiązanie, jak dowiaduje się "Dziennik", proponuje Platforma Obywatelska.

Szlaban na e-apteki?

Zaniechania kierowanego przez PO ministerstwa zdrowia mogą uniemożliwić działalność aptek internetowych. Leki są tam tańsze o 20-30 proc., informuje "Gazeta Wyborcza".

Prokurator jedzie przesłuchac niemieckiego eksperta

Jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. pojedzie do Berlina przesłuchać prof. Rolanda Hetzera, dowiedziało się "Życie Warszawy". Śledczy chcą zadać mu pytania dotyczące sporządzonej wcześniej opinii.

VIP bez zasięgu

Podczas lotu rządowym samolotem prezydent i premier są niemal odcięci od świata. Wyszło to na jaw, gdy Donald Tusk chciał się dodzwonić do Lecha Kaczyńskiego po wypadku samolotu CASA. Urządzenia, które pozwolą dzwonić z Tu-134 będą zamontowane dopiero w lutym, informuje "Dziennik".

Na leczenie u profesora tylko z polisą?

Ubezpieczyciele czekają na koszyk świadczeń gwarantowanych, zapowiadany do końca tego tygodnia. Wtedy będą mogli określić zainteresowanie polisami zdrowotnymi. Eksperci przestrzegają, że posiadacze polis nie tylko ominą kolejki do zabiegów, ale też zmonopolizują dostęp do najlepszych szpitali i specjalistów - pisze "Gazeta Prawna".

Studio filmowe ABW

W 2007 roku w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - oprócz wytycznych dla funkcjonariuszy - powstał instruktażowy film, pokazujący jak mają być zatrzymywani podejrzani, by sporządzić dobry materiał dla telewizji - informuje "Rzeczpospolita".

Rzecznik praw obywatelski poczyta cudze listy

Rzecznik Praw Obywatelskich będzie sprawdzał, do kogo i jakie e-maile wysyłają jego pracownicy. Już polecił wprowadzenie stosownych zapisów do regulaminu pracy w swoim biurze, informuje "Życie Warszawy".

"Nasz Dziennik": Ekipa Brochwicza

Mocna pozycja Krzysztofa Bondaryka w środowisku Platformy Obywatelskiej i jego nominacja na stanowisko szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego może mieć związek z "obyczajowymi kwitami", jakie mógł pozyskać Bondaryk w trakcie swojej pracy w MSWiA, twierdzą informatorzy "Naszego Dziennika" związani ze służbami specjalnymi.

Prowokacja czy mistyfikacja?

Kolejna prowokacja CBA czy jeszcze jedna fantazja rozgoryczonego więźnia? Jeśli prowokacja - to czy legalna? Dziennikarze programu TVN "Teraz My" wysłuchali relacji aresztanta, który opowiada, jak miał stać się narzędziem CBA, podsuwającym "Samoobronie" spreparowane wiadomości.

Jedz miód, ale polski

Małopolscy pszczelarze ostrzegają konsumentów przed masowo sprzedawanymi w sklepach miodami z importu. Planują ogólnopolską akcję informacyjną, promującą polskie miody, donosi "Gazeta Krakowska".

Kobiety na przodku?

Baba na dole przynosi pecha, mówi górniczy przesąd. Teraz jednak górnicy będą musieli przyzwyczaić się do widoku kobiet na przodku. Do końca maja rząd planuje wypowiedzieć 45. Konwencję Międzynarodowej Organizacji Pracy, zakazującą kobietom pracy w ciężkich warunkach pod ziemią, informuje "Polska".