Najnowsze

Najnowsze

Większe środki bezpieczeństwa na Wyspach

- Wielka Brytania wzmocni bezpieczeństwo na dworcach, lotniskach i w innych miejscach narażonych na ataki z użyciem samochodów-pułapek - obiecał w środę brytyjski premier Gordon Brown.

Zmarł, bo pogotowie jadło obiad

Pochodzący z Polski mieszkaniec Szkocji, 82-letni Ernie Rutkiewicz, weteran II Wojny Światowej, zmarł w Glasgow na oczach córki. Pogotowie nie udzieliło mu pomocy na czas, ponieważ pracownicy mieli przerwę na posiłek, od którego według prawa nie można ich oderwać.

Paraliż komunikacyjny we Francji

Chaos w komunikacji wywołał trwający od wczorajszego wieczora ogólnokrajowy strajk pracowników transportu. Kursowało tylko 20-25 proc. pociągów.

Przełom w klonowaniu

Naukowcom po raz pierwszy udało się sklonować embrion pobrany od dorosłej małpy - to przełom w medycynie, który może przybliżyć klonowanie embrionów ludzkich.

Prokuratura sprawdzi doniesienia Macierewicza

Prokuratura wszczęła postępowania sprawdzającego z doniesienia Antoniego Macierewicza w sprawie domniemanego ujawnienia tajemnicy państwowej przez byłego szefa MON Radosława Sikorskiego - poinformowała prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Czad: ostry protest przeciw Francji

Kilkaset osób uczestniczyło w stolicy Czadu Ndżamenie w protestach przeciwko niedawnej próbie wywiezienia do Europy 103 dzieci z Darfuru. Skandowali hasła "Precz z Sarkozym" i "Czad jest niepodległy od 1960 roku".

Lepper nie odda ani traktora, ani ziemi

Ani pieniądze, ani ciągnik, ani grunty pod zastaw - Andrzej Lepper, podejrzany w tzw. seksaferze, zaproponował łódzkiej prokuraturze inne propozycje poręczenia majątkowego. Śledczy wyznaczyli kaucję wysokości 50 tys. zł. Lepper i jego adwokaci oczekują teraz na odpowiedź prokuratury.

Paris Hilton pomoże pijanym słoniom

Hollywoodzka gwiazdka i skandalistka Paris Hilton postanowiła poświęcić się dobroczynności. Będzie pomagać pijanym słoniom w Indiach. - Musimy sprawić, by alkohol stał się dla nich niedostępny - powiedziała Hilton.

Minister Kryże odwołany przez premiera

Wiceminister sprawiedliwości Andrzej Kryże nie zostanie odwołany przez premiera Donalda Tuska. Komunikat Kancelarii Premiera głosi, że Kryże został już odwołany przez premiera Jarosława Kaczyńskiego - informuje gazeta.pl.

Nie będzie unieważniania wyroków

Nie tylko minister sprawiedliwości, ale także sekretarz oraz podsekretarz stanu w resorcie może delegować sędziów do innego sądu - uznał niejednogłośnie pełny skład Sądu Najwyższego.

Prezes PiS: speckomisja będzie wykorzystywana politycznie

- To jest oczywiste złamanie standardów. To posunięcie wskazujące, że speckomisja będzie po prostu wykorzystywana politycznie - uważa Jarosław Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało dziś przeforsować siedmioosobowego składu speckomisji, dlatego będzie ją bojkotować.

Fotyga: nie blokuję przyjazdów do Polski

Wejście Polski do strefy Schengen nie zablokuje w żaden sposób przyjazdów do naszego kraju obywateli państw sąsiedzkich, w tym przede wszystkim z Ukrainy - zapewnia szefowa MZS Anna Fotyga.

Bhutto nadal w areszcie, Musharraf nie chce być dyktatorem

"Co najmniej do czwartku" pozostanie w areszcie domowym nieformalna przywódczyni pakistańskiej opozycji Benazir Bhutto. Pod "opiekę" wojskowych władz trafił też inny lider opozycji, była gwiazda krykieta Imran Khan. Tymczasem w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji prezydent Pervez Musharraf mówi stanowczo: - Nie jestem dyktatorem!

Ukradł nieistniejące meble

Kosztowały 4 tys. euro i były... niewidzialne, a dokładniej - wirtualne. Holenderska policja zatrzymała pierwszego w swojej historii złodzieja "wirtualiów", który podkradał użytkownikom pewnego serwisu internetowego nieistniejące meble.

Polski generał nie dostał posady w NATO

Gen. Franciszek Gągor nie będzie nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO. Przedstawiciele państw Sojuszu wybrali na to stanowisko Włocha, admirała Giampaolo Paoliego. - Przegraliśmy, ale się nie obrażamy - komentuje ambasador przy NATO Bogusław Winid.

Wykorzystywali 11-latkę przy jej matce

Policjanci z Krapkowic na Opolszczyźnie zatrzymali dwóch pedofili, którzy wykorzystywali seksualnie nieletnią dziewczynkę. Cały proceder odbywał się w obecności matki i za jej zgodą.

Rosyjskie rakiety na Białorusi?

- W odpowiedzi na budowę w Europie systemu obrony przeciwrakietowej Rosja może przekazać na Białoruś operacyjno-taktyczne kompleksy rakietowe Iskander - poinformował generał Władimir Zaricki, dowódca wojsk rakietowych i artylerii rosyjskich sił zbrojnych.

Klich przyjmie zaproszenie Szczygły

Bogdan Klich, który od piątku ma być szefem MON, jeszcze w czwartek spotka się z urzędującym jeszcze szefem tego resortu. - Chcę mu przekazać informacje istotne z punktu widzenia MON - zapowiada Szczygło.

Rozdzielone koreańskie rodziny znów razem... na ekranie

Były łzy wzruszenia i okrzyki radości - po ponad 50 latach rozdzielone rodziny z Południowej i Północnej Korei mogły znów się zobaczyć. Choć oznak szczęścia nie było końca, radość nie trwała długo, bo po kilku minutach rodziny znów zniknęły ze szklanego ekranu.

Sejm wybrał sędziów Trybunału Stanu

Sejm prawie jednogłośnie wybrał 16 członków Trybunału Stanu i dwóch zastępców jego przewodniczącego. Przeszła także kontrowersyjna kandydatura rekomendowanego przez LiD Jacka Majchrowskiego. Posłowie mają teraz zadecydować o ilości członków speckomisji. Trwa spór, bo koalicja chce by było ich pięciu, PiS wolałby siedmiu.

Zalewski zrezygnował z komisji spraw zagranicznych

- Rezygnuję z ubiegania się o funkcję szefa komisji spraw zagranicznych, ponieważ moja kandydatura wywołuje dużo kontrowersji w PiS - oświadczył Paweł Zalewski, na konferencji prasowej w Sejmie. Kandydatem PO ma być poseł Krzysztof Lisek.

Stan wyjątkowy do piątku

- Jestem upoważniona do oświadczenia w imieniu rządu, że stan wyjątkowy zostanie zniesiony 16 listopada na terenie całego kraju - zapowiedziała przewodnicząca gruzińskiego parlamentu Nino Burdżanadze. Kilka dni wcześniej Tbilisi zgodziło się na przedterminowe wybory prezydenckie.

FBI obciąża najemników z Blackwater

Wrześniowa masakra na bagdadzkim placu Nisur, gdy najemnicy z amerykańskiej firmy Blackwater zastrzelili 17 Irakijczyków, wstrząsnęła zachodnią opinią publiczną, a rząd w Bagdadzie wprawiła w nieobserwowaną do tej pory irytację. Najnowsze przecieki z dochodzenia FBI, do których dotarł "New York Times", pokazują, że tylko troje z zabitych cywili mogło stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa najemników.