Najnowsze

Najnowsze

Bush: pomożemy Palestynie i Izraelowi

Prezydent USA George W. Bush powiedział w środę, że pokój na Bliskim Wschodzie jest możliwy, a Stany Zjednoczone będą aktywnie uczestniczyć w procesie zmierzającym do jego osiągnięcia.

PO: Konstytucja wymaga doprecyzowania

- Ta konstytucja wymaga zmian, doprecyzowania - mówił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 poseł PO Jarosław Gowin, odnosząc się do sporu kompetencyjnego wokół polityki zagranicznej, jaki podnosi Kancelaria Prezydenta. - Też jesteśmy wobec niej krytyczni, ale trzeba współpracować - odpowiadał Paweł Kowal z PiS. Natomiast wieloletni ambasador w Rosji Stanisław Ciosek uważa, że brak nam kultury politycznej.

Ćwiąkalski: w sprawie Lipca będzie komisja

- Sprawę zatrzymania Tomasza Lipca wyjaśni najprawdopodobniej komisja śledcza - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiada też, że o losach prokuratorów Engelkinga i Barskiego zdecyduje prokurator krajowy.

Jak politycy zredagowaliby gazety

- Dzięki temu doświadczeniu trochę lepiej rozumiem waszą pracę - tymi słowami premier Donald Tusk podsumował dzisiejszą wizytę w tabloidzie "Fakt". Przez jeden dzień wcielił się w rolę naczelnego gazety. TVN sprawdził pomysły innych polityków na własną gazetę.

200 terrorystów aresztowanych

Siły bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej aresztowały 208 osób należących do kilku komórek terrorystycznych. Jak podano, planowały one ataki na instalacje naftowe, przywódców religijnych i przedstawicieli sił bezpieczeństwa.

Rulewski: Speckomisja wymaga lojalności

- Obawiam się, że Antoni Macierewicz z obrad speckomisji wyszedłby z wnioskiem, że cała ta komisja była szkolona w Moskwie przez GRU - ironizował senator Jan Rulewski z PO, pytany o forsowanego przez PiS kandydata na członka speckomisji.

Saryusz-Wolski: Czekamy na ruch Rosji

- Polska wykonała pierwszy krok, teraz kolej na gest ze strony Rosji - mówił w TVN24 eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski o zapowiedzi premiera Donalda Tuska, że Warszawa odstąpi od blokowania negocjacji Rosji o przystąpieniu do OECD.

Kaczyński o Tusku: najniższy poziom współdziałania

- W polityce zagranicznej premier powinien być gotów do współdziałania z prezydentem - stwierdza prezes PiS Jarosław Kaczyński, powołując się przy tym na Konstytucję. Jak dodaje, informowanie prezydenta przez premiera to "najniższy poziom współdziałania".

Karski już odkupił swe winy?

Jarosław Kaczyński zapewnia, że zna od dawna przeszłość członka władz PiS Karola Karskiego, a jego ewentualne winy "zostały już zmazane". Wcześniej Kazimierz Ujazdowski wypomniał Karskiemu członkostwo w "Stowarzyszeniu Ordynacka" i przyjaźń z Włodzimierzem Czarzastym.

Eurodeputowani krytykują Polskę

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim eurodeputowani ostro skrytykowali polsko-brytyjski protokół ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych w obu krajach.

"W sprawie służby zdrowia, doszliśmy do ściany"

- Doszliśmy do ściany. Premier Tusk jeszcze tego nie wie - mówił w TVN24 o sytuacji w służbie zdrowia przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel. Dodał, że bez wpompowania w służbę zdrowia nawet 20 mld złotych, nic nie da się już zrobić.

Minister obrony u prezydenta

Wieczorem minister obrony Bogdan Klich spotkał się z prezydentem. Oficjalny komunikat po spotkaniu brzmi nadzwyczaj lakonicznie: podczas rozmowy prezydent Lech Kaczyński poruszył kwestię spraw kompetencyjnych.

Dogadać się po polsku

Od lutego angielska policja zacznie naukę języka polskiego, żeby lepiej porozumieć się z imigrantami z Polski - informuje brytyjska prasa.

Tamilskie Tygrysy znów atakują

Pierwsza bomba wybuchła w centrum Colombo, największego miasta kraju. Druga, która pochłonęła życie przynajmniej 16 osób, na jego ubogich przedmieściach - informuje lankijska armia.

Garaż moich marzeń

Tak, jak w tytule. Byłem dziś w garażu moich marzeń. Po lewej piękny Fiat 125p Akropolis w kolorze yellow bahama, po prawej - srebrny Polonez 2.0 GLE z 1988 roku. Taki po liftingu przodu, poprzednik modelu Caro. Po prostu cudo. Brakowało tylko małego fiata.

Ćwiąkalski stracił profesurę UJ

Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, nie jest już profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Został przeniesiony na stanowisko adiunkta - donosi "Rzeczpospolita".

Niemcy: Porozmawiajmy o wypędzonych

Niemiecki rząd broni projektu utworzenia w Berlinie placówki poświęconej przymusowym wysiedleniom w Europie. Do dyskusji nad kształtem planowanego ośrodka Berlin chce włączyć Polskę i Czechy.

PO chce powstania dwóch komisji śledczych

Klub PO jest za powołaniem w Sejmie dwóch komisji śledczych: ds. okoliczności śmierci Barbary Blidy i ds. działalności CBA - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Obie komisje będą zapewne liczyć po siedmiu członków. PO nie zgadza się na proponowaną przez PiS komisję do zbadania możliwości korupcji przy prywatyzacji służby zdrowia.

Kaczmarek skarży Engelkinga

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zbada, czy wiceprokurator generalny Jerzy Engelking nie złamał ustawy o ochronie danych osobowych. Ścigania Engelkinga żądają były szef MSWiA Janusz Kaczmarek i jego żona.

Rybacy na walizkach, bo miasto... znika

Lokalni rybacy stawiają na gniew Boga, naukowcy mnożą teorie, ale faktem jest, że brazylijskie miasteczko Atafona znika. Jest ono dosłownie "połykane" przez ocean, ponieważ wysokie temperatury przyspieszają procesy erozyjne.

"Może być cieplej w relacjach z Polską"

Berlin musi wykorzystać szanse, by ocieplić stosunki z Polską pod rządami Donalda Tuska po tym, jak ochłodziły się one, gdy premierem był Jarosław Kaczyński - zaznacza minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier.

Kosowo straciło "ostatnią szansę"

Trzy dni "rozmów ostatniej szansy" w sprawie Kosowa, obecnie będącego prowincją Serbii, a mające aspiracje niepodległościowe nie doprowadziły do porozumienia - podali ich uczestnicy.

KGHM wypłaci drugą transzę dywidendy

KGHM Polska Miedź ma prawo wypłacić drugą transzę dywidendy za 2006 r. - orzekł wrocławski Sąd Apelacyjny. Pierwszą część dywidendy wypłacono w lipcu, a drugą wstrzymano, z powodu zaskarżenia uchwały dotyczącej wypłaty z zysku spółki.

In vitro- manipulacja, czy terapia?

"Produkowanie" dziecka, czy leczenie niepłodności, manipulacja czy terapia - od lat temat zapłodnienia in vitro wzbudza kontrowersje i wywołuje spory. Na antenie TVN24 o etycznym i naukowym aspekcie sztucznego zapłodnienia dyskutowali dr Kinga Ziółkowska, ginekolog i dr Kazimierz Szałata, filozof.

Kopacz: 1 stycznia lekarze będą na oddziałach

- Decyzja o tym, czy ustawa o czasie pracy lekarzy wejdzie w życie w tej, czy innej formie zapadnie na zjeździe OZZL 7 grudnia - zdeklarowała minister zdrowia Ewa Kopacz. Zapowiedziała też, że weźmie udział w tym zjeździe.

Żołnierz zginął w wypadku wojskowej kolumny

29-letni podoficer szczecińskiej 12. Dywizji Zmechanizowanej zginął w wypadku pojazdu wojskowego honker w okolicy Recza (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10 - honker najechał na tył stojącego na jezdni samochodu ciężarowego.