Najnowsze

Najnowsze

Trzeba poprawić warunki szkolenia BOR

Baraki z 1926 roku, strzelnica z czasów PRL – tak "Życie Warszawy" opisuje bazę ćwiczeniową BOR. Mowa o głównym ośrodku szkoleniowym Biura Ochrony Rządu w Raduczu, między Warszawą a Łodzią. To tam ćwiczą funkcjonariusze chroniący na co dzień najważniejsze osoby w kraju.

Cimoszewicz nie planuje powrotu do polityki

Włodzimierz Cimoszewicz nie planuje powrotu do czynnej polityki. W obszernym wywiadzie udzielonym "Życiu Warszawy", mówi, że miałby, co prawda, ochotę, by na jakiś czas znaleźć się w MSZ i, wbrew swojej wcześniejszej polityce godzenia ludzi, tym razem przegnać z dyplomacji tych, którzy tak jej teraz okropnie szkodzą, ale nie jest to motywacja, dla której warto zmieniać zdanie.

Rutkowski wyłudzał pieniądze?

Były poseł Samoobrony, detektyw Krzysztof Rutkowski oskarżony o współpracę z mafią paliwową i pranie brudnych pieniędzy może mieć kolejne problemy. Wedug informacji "Dziennika" wyłudzał pieniądze od swoich klientów.

Emerytury pomostowe będą wygasać

Wicepremier Przemysław Gosiewski, który odpowiada za dokończenie reformy emerytalnej, wykluczył w rozmowie z "Gazetą Prawną" wydłużenie o kolejny rok prawa do wcześniejszych emerytur.

Bezpieczne cumowanie w kosmosie

Prom Atlantis bezpiecznie przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wahadłowiec zabierze ze stacji amerykańską astronautkę Sunitę Williams. Zastąpi ją jej kolega Clayton Anderson. Williams w kosmosie spędziła pół roku.

Jak Lipiński koalicję ratował

Półtora miesiąca temu Jarosław Kaczyński, doprowadzony do furii przez koalicjantów, zerwał współpracę z Samoobroną i LPR i był o krok od podania rządu do dymisji i doprowadzenia do przedterminowych wyborów, pisze "Rzeczpospolita".

Bunt w LPR

Nepotyzm i koteryjność zarzucają władzom Ligi Polskich Rodzin działacze z Mazowsza. Domagają się zwołania nadzwyczajnego zjazdu partii i głowy Wojciecha Wierzejskiego, informuje "Rzeczpospolita".

Ulotny czar Andrzeja Leppera

Okres świetności Samoobrona ma już za sobą, twierdzi "Rzeczpospolita" w oparciu o sondaż, jaki dla tej gazety przeprowadziło GfK Polonia.

Ziobro nie powtórzyłby słów o Mirosławie G.

Zapytany przez "Rzeczpospolitą" czy dziś powtórzyłby, że nikt więcej "przez tego pana pozbawiony życia nie będzie", odpowiada, że gdyby kalkulował, że będzie to wykorzystywane do próby torpedowania śledztwa i brutalnej politycznej walki, to "pewnie nie".

Lech Wałęsa publikuje materiały IPN na swój temat

Niedziela, 10 czerwca, 21:00 Lech Wałęsa opublikował w internecie ponad 500 stron materiałów, które otrzymał z IPN. Były prezydent zapowiada, że opublikuje pozostałe 100 stron dokumentów. Walęsa liczy, że po ich lekturze Anna Walentynowicz i małżeństwo Gwiazdów, którzy, w jego ocenie, byli manipulowani przez SB, "przeproszą go i oddadzą odznaczenia państwowe". Anna Walentynowicz oświadczyła, że nie zamierza przepraszać Wałęsy. O sprawie rozmawiali goście Magazynu 24 godziny.

Newsweek: IPN zbada oświadczenia?

Instytut Pamięci Narodowej nie zamierza na razie zwracać oświadczeń lustracyjnych, które do niego trafiły. Co więcej - niewykluczone, że przystąpi do ich sprawdzania, informuje "Newsweek".

Horror w prosektorium

Mieszkanka Mroczkowa koło Opoczna domaga się od prokuratury, by stwierdziła czy ciało jej babci zostało zbezczeszczone. Twarz starszej pani została zmasakrowana w szpitalnym prosektorium, prawdopodobnie przez szczury, donosi "Dziennik Łódzki".

Policyjny exodus

W niektórych miastach służbę porzuca już co trzeci policjant, alarmuje "Metro". W tym roku może odejść nawet 8 tys. mundurowych. - Nie zabraknie nas na ulicach, uspokaja Komenda Główna.

Tygodnik Powszechny: Kreml przejmuje kontrolę nad białoruską opozycją

Aleksander Łukaszenka wypuszcza więźniów politycznych i organizuje koncerty „Za niezależną Białoruś”. Wszystko to z obawy przed Rosją. Bo choć Kreml wciąż popiera dyktatora, to równocześnie podporządkowuje sobie białoruską opozycję, w której toczy się dziś walka o przyszłe „pozycje startowe”, pisze najnowszy "Tygodnik Powszechny".

Walka

I znów walka. Choć tym razem w super cywilizowanych warunkach. Walka oczywiście o zdjęcia i emocje. Chodzi o mój pobyt w Juracie. Alterglobalisci nie zawiedli. Jak zwykle dostarczyli tego czego potrzebowałem.

Sir Papież Benedykt

Amerykanie przyzwyczaili się do medialnych wpadek prezydenta Busha juniora. Dla niego wymyślili nawet specjalny termin - "buszyzm", którym podsumowują nowe "faux pas" swojego ulubieńca. Każdemu zdarza się przecież palnąć jakieś głupstwo, ale nadanie Papieżowi zaszczytnego tytułu "sir" to dla wielu już jazda bez trzymanki.

Wycieczkowe żniwa

Polacy wydadzą w tym roku na wyjazdy z biurami podróży co najmniej o pół miliarda złotych więcej niż w ubiegłym - wynika z szacunków "Rzeczpospolitej"

Drogówka za biurkiem

Jak podaje "Dziennik Polski", z policyjnych analiz wynika, że montaż fotoradarów zwiększa bezpieczeństwo na drogach. Problem w tym, że funkcjonariusze drogówki zamiast patrolować ulice, likwidować wypadki i stłuczki – ślęczą przy biurkach i „obrabiają” tysiące zdjęć kierowców uwiecznionych przez fotoradary.

Dom nad morzem

Boom na rynku mieszkaniowym przeniósł się z dużych miast do atrakcyjnych turystycznych miejscowości. Inwestorzy gotowi są płacić za mkw. nawet ponad 20 tys. zł - pisze "Życie Warszawy".

Polaków wakacje w domu

Mimo że wakacje zaczynają się już za niecały miesiąc, ponad połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza nigdzie wyjeżdżać - pisze "Życie Warszawy". Inaczej jest z bezrobotnymi – połowa ma plany wakacyjne. To dowód na istnienie szarej stefy – mówią eksperci.

Stare księgi

Szykuje się wielka lustracja ksiąg wieczystych na Ziemiach Odzyskanych. Jak pisze "Rzeczpospolita", rząd przygotowuje projekt ustawy, dzięki której zostaną usunięte z nich nieaktualne wpisy o byłych niemieckich właścicielach.

Minister zdrowia czuje się dobrze

Minister zdrowia Zbigniew Religa ledwie tydzień temu przeszedł ciężką operację wycięcia guza z płuca. Podobno już spaceruje, a nawet wędkuje - dowiedział się dziennik "Fakt". W pierwszej rozmowie po operacji profesor Religa opowiedział gazecie, jak dochodzi do zdrowia i przyznał się, że nadal zamierza palić.

Profesor odpoczywa po operacji

Minister zdrowia Zbigniew Religa ledwie tydzień temu przeszedł ciężką operację wycięcia guza z płuca, a już spaceruje, a nawet wędkuje. W pierwszej rozmowie po operacji opowiedział "Faktowi" o tym, jak dochodzi do zdrowia i o tym... że nadal zamierza palić.

Polacy a prywatna służba zdrowia

Co dziesiąty Polak chce, żeby szpitale zostały sprzedane na otwartych przetargach po najwyższej możliwej cenie. Ponad połowa z nas nie chce prywatyzacji szpitali w ogóle, wynika z sondażu GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej".

Zabójczy grad

Grad wielkości gołębich jaj pokrył Jabłonkę na Orawie kilkudziesięciocentymetrową warstwą lodu. Nawałnica trwała pół godziny, zniszczeniu uległo wiele hektarów pól uprawnych, zabite zostały też dwie krowy... - informuje "Dziennik Polski".

Jak prywatyzować?

Nieco ponad połowa (54 procent) Polaków sprzeciwia się prywatyzacji szpitali. Dość liczna grupa (41 proc.) popiera jednak ten pomysł - wykazał telefoniczny sondaż GfK Polonii dla "Rzeczpospolitej".

Dywidendy za granicę

Już we wtorek Telekomunikacja Polska i ING Bank Śląski wypłacą zagranicznym udziałowcom w formie dywidendy 1,2 mld zł brutto - informuje "Parkiet".

Rozmowy kontrolowane

Jak donosi "Gazeta Krakowska", każda rozmowa telefoniczna z Urzędem Miasta w Limanowej w województwie małopolskim rozpoczyna się od słów: "Informujemy, że wszystkie rozmowy są nagrywane". Pomysł burmistrza Limanowej, który chce rejestrować rozmowy, ma zapobiec nieporozumieniom pomiędzy urzędnikami a petentami.

"Bombowa" autostrada

Pociski z okresu II wojny światowej przeszkadzają w prowadzeniu prac na powstającym odcinku autostrady A1 Sośnica-Bełk na Śląsku. Inwestor w celu uniknięcia opóźnień, wynajął prywatną firmę saperską, która czuwa nad bezpieczeństwem pracowników i całej inwestycji - relacjonuje "Dziennik Zachodni".