Najnowsze

Najnowsze

Palikot: Prezydent Sikorski rozbije Platformę

Trzeba nazwać rzeczy po imieniu: Bronisław Komorowski to kandydat PO, a Radosław Sikorski - POPiS-u - stwierdza Janusz Palikot. Jego zdaniem, jeśli prezydentem zostałby szef MSZ, w Platformie doszłoby do rozbicia Platformy i powstania nowej formacji - dawnych zwolenników POPiS-u, którzy skupią się wokół Sikorskiego.

Karadzić: Bronię wielkości małego narodu

- Znajduję się przed wami nie po to, by bronić zwykłego śmiertelnika, jakim jestem, ale by bronić wielkości małego narodu w Bośni i Hercegowinie, który musiał cierpieć przez 500 lat - powiedział w poniedziałek w Hadze Radovan Karadżić. Przed Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych w b. Jugosławii wznowiono proces byłego przywódcy bośniackich Serbów.

Ryby spadły im z nieba, dosłownie

Jeśli mieszkasz w Lajamanu w Australii, musisz bardzo uważać na opady. Jeśli będziesz miał pecha, zamiast wody może spaść ci na głowę ryba. O fenomenie, który zdarzył się nie po raz pierwszy, donosi portal - news.com.au.

CBA żali się prokuraturze

Szef CBA złożył zażalenie na decyzję prokuratora o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i ujawnienia informacji niejawnych przez Mariusza Kamińskiego - poinformował rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński.

PiS woli Sikorskiego jako rywala Kaczyńskiego

Radosław Sikorski ewidentnie nie panuje nad nerwami. Może to kwestia wypadku na nartach, a może fakt, że jego kontrkandydata, Bronisława Komorowskiego, poparli Władysław Bartoszewski i Lech Wałęsa - stwierdził w RMF FM rzecznik PiS Adam Bielan. I przyznał jednocześnie, że dający się łatwo wyprowadzić z równowagi szef MSZ byłby pożądanym przez PiS rywalem dla Lecha Kaczyńskiego.

Czterech Polaków wyszło spod lawiny

Czterech polskich narciarzy skiturowych porwała lawina w austriackich Alpach. Mieli niesamowite szczęście - udało im się wydostać ze śniegu o własnych siłach. Lawina zeszła w rejonie miejscowości Soelden na południu Tyrolu, gdzie 24 października zaczął się Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.

"Kończę, znów zaczęło trząść"

Podczas trzęsienia ziemi całą rodziną byli w Santiago, stolicy Chile. Tam mieszkają od wielu lat. Byli świadkami niejednego trzęsienia. Lecz takiego jak to ostatnie, nie pamiętają.

Tsunami nie było, Japonia przeprasza

Przecenili niebezpieczeństwo związane z tsunami i wezwali 1,5 miliona ludzi do ewakuacji, teraz przepraszają. Mowa o japońskich służbach meteorologicznych, które wystosowały ostrzeżenie po sobotnim trzęsieniu ziemi w Chile.

Mann nie widzi się w Trójce, jeśli...

Politycy PiS chcą zrobić z radiowej Trójki tubę propagandową. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie widzę siebie w tym radiu - mówi w "Newsweeku" Wojciech Mann. I dodaje: - Nie możemy być bydłem przeganianym z miejsca na miejsce przez polityków.

Jean Michel Jarre: "Polska to wyjątkowy kraj"

W poniedziałek wieczorem w katowickim Spodku zagra pionier muzyki elektronicznej i mistrz spektakularnych widowisk Jean-Michel Jarre. Wcześniej spotkał się z nim dziennikarz TVN24, Wojciech Bojanowski. - Dla mnie Polska to wyjątkowy kraj, bo gdy zacząłem grać, to pierwsze listy z gratulacjami otrzymywałem z Polski - powiedział artysta.

Kac na klifie, czyli romantyczny wypad

Brutalne przebudzenie 19-letniego ukraińskiego turysty widział cały świat - chłopak obudził się na klifie niedaleko Sydney, 30 metrów nad oceanem z "urwanym filmem". Gary - bo takie imię podał ratownikom - nie miał pojęcia, co się stało. On nie, ale naoczny świadek właśnie uzupełnił jego historię.

Rosja i Gruzja otwierają przejście graniczne

Trzy lata po jego zamknięciu i prawie dwa lata po wojnie na Kaukazie Rosja i Gruzja otworzyły wspólne przejście graniczne. Wierchnij Łars-Kazbegi to jedyne przejście, które nie znajduje się na terenie separatystycznych gruzińskich republik: Osetii Południowej i Abchazji.

"Solidarność" poprze PiS w wyborach?

Czy "Solidarność" po raz kolejny poprze w wyborach Prawo i Sprawiedliwość? Wiele na to wskazuje. Jak pisze " Rzeczpospolita", szef związku Janusz Śniadek w weekend na kongresie partii ma wygłosić przemówienie. Wcześniej z jej władzami będzie dyskutował nt. współpracy.

"Mam 16 lat, a politykę gdzieś"

Platforma Obywatelska chce, by do urn poszli 16-latkowie. Pomysł torpedują nauczyciele i sami uczniowie. – To głupota, przecież my nie mamy wyrobionych poglądów politycznych. Mamy takie, jak nasi rodzice – mówi licealista z warszawskiego liceum im. Stefana Batorego.

Bez łap, na wózku i szczeka

Izraelski pies Hoppa ma powody do machania ogonem. Choć urodził się bez przednich łap, to dzięki pomysłowości studenta i zbudowanej przez niego specjalnej protezie pies może poczuć się jak inne czworonogi. Wkrótce zacznie biegać.

Rozebrał 5 tysięcy osób

Było na czym oko zawiesić. Ponad pięć tysięcy nagich ciał, a wszystko to na schodach słynnej opery w Sydney. Pozowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Prezydent wyłączy mieszkańcom światło

Radni głosowali za oszczędnościami w budżecie, ale to mieszkańcy Mysłowic jako pierwsi przekonają się o nowej polityce oszczędnościowej miasta. Ich burmistrz wyłączy światło na siedemnastu ulicach Mysłowic, przy których mieszkają żądający budżetowych ograniczeń radni. - Strach w dzień wyjść, a co dopiero wieczorem - mówią zgodnie oburzeni mieszkańcy śląskiej miejscowości.

Wybory prezydenta pochłoną miliony

Do wrześniowych wyborów prezydenckich zostało jeszcze pół roku, ale przygotowania do głosowania na głowę państwa idą pełną parą. Już dziś wiadomo, że organizacja wyborów pochłonie co najmniej 120 mln zł, a do ich obsługi zatrudnionych zostanie ćwierć miliona osób.

Gosiewski wybiera dziennikarzy

Nie wszystkim było po drodze, aby na kongresie PiS, który odbędzie się w najbliższy weekend, pojawili się dziennikarze na co dzień nie zgadzający się z linią partii - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem dziennika, wewnątrz PiS doszło do sporu o nazwiska dziennikarzy, którzy mieliby uświetnić swoją obecnością kongres największej siły opozycyjnej w Polsce.

Obłożnie chorzy już bez pomocy

Chorych pacjentów od poniedziałku czekają spore zmiany. NFZ zadecydował, że przykuci do łóżek stracą opiekę pielęgniarską. Formalnie opieka będzie, ale wszystko na to wskazuje, że jedynie na papierze.

PO przyspiesza operację "IPN"

W Sejmie prace PO nad znowelizowaniem ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej ruszyły z kopyta. Platforma się spieszy, bo chce, aby nowy prezes IPN - kadencja Janusza Kurtyki upływa w tym roku - był wybierany już według nowych zasad.

Chile prosi o pomoc

Dotknięte potężnym trzęsieniem ziemi Chile apeluje o międzynarodową pomoc. W regionach zniszczonych przez wstrząsy i powstałe w ich wyniku tsunami brakuje przede wszystkim szpitali polowych i ratowników.

Xynthia szaleje w Niemczech. Kolejne ofiary

Przeszła przez Francję, gdzie zabiła co najmniej 45 osób, teraz szaleje w Niemczech. Potężna nawałnica Xynthia wyrządziła ogromne szkody w zachodnich landach, a śmierć poniosły co najmniej cztery osoby. W wielu miejscach prędkość wiatru dochodziła do 160 km/h.

Warszawa - Gdynia z opóźnieniami

Do poniedziałkowego popołudnia potrwają kłopoty w kolejowych podróżach na linii Warszawa-Gdynia. Niedaleko Tczewa woda z topniejącego śniegu podmyła jeden z czterech torów. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że dwa kolejne tory są nieczynne z powodu remontu.

"W Ameryce się tak nie atakują"

- Przyganiał kocioł garnkowi – to komentarz Andrzeja Olechowskiego do słów Radosława Sikorskiego o prezydencie. Zdaniem gościa „Faktów po Faktach” użycie słowa "mały" wobec Lecha Kaczyńskiego było nie na miejscu, a Polacy mają dość takiej słownej agresji.

Ziobro: Pozywam "Politykę"

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że wytoczy proces tygodnikowi "Polityka". Były minister sprawiedliwości uznał za zniesławiającą publikację na temat materiałów, które za rządów PiS miały być zbierane na polityków opozycji.

Wichury nadejdą nocą

To będzie bardzo wietrzna noc - ostrzegają meteorolodzy. Najgorzej będzie na zachodzie i północy kraju, gdzie prędkość wiatru będzie przekroczy 100 km/h i w Tatrach i Sudetach, gdzie wiatr może osiągnąć nawet 100-150 km/h. Wichura Xynthia od zachodu przetacza się przez Europę.

Prezydent chce bronić polskiej wsi

Prezydentowi nie podobają się rządowe plany, które - jego zdaniem - dyskryminują rolników wobec innych grup społecznych. - Chciałbym, żeby zapanowała równowaga. Była próba jej wprowadzenia, niestety nie trwała długo, ale miejmy nadzieję, że te czasy wrócą - powiedział Lech Kaczyński do rolników podczas obchodów 29. rocznicy podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich w Tuchowie.