Najnowsze

Najnowsze

Jeszcze w tym roku powstanie projekt ustawy regulującej wszystkie kwestie związane z zapłodnieniem in vitro. Ustawa ma normować m.in. kwestię ewentualnego współfinansowania przez państwo tej metody zapłodnienia, twierdzi "Rzeczpospolita".

Jeszcze w tym roku powstanie projekt ustawy regulującej wszystkie kwestie związane z zapłodnieniem in vitro. Ustawa ma normować m.in. kwestię ewentualnego współfinansowania przez państwo tej metody zapłodnienia, twierdzi "Rzeczpospolita".

Powietrzne rzeźby z worków na śmieci - oto pomysł nowojorskiego artysty na wykorzystanie systemu wentylacji metra, z jakiej "korzystała" też kiedyś Marilyn w "Słomianym Wdowcu". Widowisko oglądać można tylko wtedy, gdy pod ziemią przejeżdża akurat pociąg.

61-letni Australijczyk John Deavis i jego 39-letnia córka Jenny, występując w telewizji, przyznali się do kazirodczego związku i dwójki dzieci, z których jedno zmarło.

Olimpijski znicz we wtorek dotarł z Paryża do San Francisco. Zanim jeszcze ruszyła sztafeta ze świętym ogniem, przeciwnicy polityki chińskiej w Tybecie już zdążyli urządzić demonstrację na planowanej trasie biegu.

Już w przyszłym tygodniu prezydent Olsztyna może usłyszeć następne zarzuty – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Premier Donald Tusk przybył we wtorek późnym wieczorem do Izraela. Spotka się tu z prezydentem Szimonem Peresem i premierem Ehudem Olmertem. Będzie rozmawiał m.in. o restytucji mienia żydowskiego w Polsce i sytuacji na Bliskim Wschodzie.

- Cały zarząd PZPN powinien podać się do dymisji i to jak najszybciej - zaapelował minister sportu Mirosław Drzewiecki. - Szanuję ministra, ale nie podam się do dymisji. PZPN wywalczył dla Polski Euro 2012 – proszę nam tego nie zbierać! - odpowiadał prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Bogacze z pierwszej światowej setki wolą kobiety ciemnowłose - wykazało badanie gustów najbogatszych mężczyzn, którego wyniki publikuje we wtorek brytyjski tabloid "Daily Express".

Policja użyła we wtorek gazu łzawiącego przeciw kilkunastu tysiącom studentów i uczniów protestujących przeciw rządowym planom ograniczenia liczby nauczycieli. To trzecia z kolei demonstracja, wyrażająca niezadowolenie z planowanej reformy edukacji, w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W specgrupie, która zajmowała się sprawą uprowadzenia Krzysztofa Olewnika, był "kret" - zdradził w "Magazynie 24 Godziny" były szef MSWiA Ryszard Kalisz. Polityk SLD przeprosił też siostrę porwanego i zamordowanego mężczyzny, za swoje zachowanie, gdy prosiła go o pomoc w sprawie śledztwa. - Bardzo przepraszam, nie miałem zamiaru jej urazić. Jest mi przykro bo to i dla mnie jest trauma - mówił Ryszard Kalisz.

Rumun Claudiu Crulic, który zmarł po prowadzonej w krakowskim areszcie głodówce, mógł być niewinny. Gdy doszło do przestępstwa, za którego rzekome popełnienie trafił za kraty, prawdopodobnie w ogóle nie było go w Polsce. Prokuratura zlekceważyła jednak ten trop.

Mieszkańcy Szczecina wrócili z podróży w XIX wiek - przez kilkanaście godzin w swoich domach nie mieli prądu, ciepłych kaloryferów i wody. Po największej awarii energetycznej w powojennej historii miasta sytuacja w lewobrzeżnym Szczecinie w końcu wraca do normy. Przed godziną 21:00 w około 90 proc. domów było już ciepło i jasno.

- Wygląda na to, że kierownictwo SLD było na tyle silne, by wymusić krok samobójczy dla polskiej lewicy - tak w programie "Kropka nad i" mówił o rozpadzie koalicji LiD Andrzej Celiński (SDPl). Natomiast Grzegorz Napieralski (SLD) przekonywał, że formuła LiD po prostu nie sprawdziła się i wyczerpała.

- W Szczecinie wiele elementów tego zarządzania kryzysowego mogło nie działać prawidłowo - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" Edward Siarka z PiS. - Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo - odpierał te zarzuty wiceszef MSWiA Antoni Podolski z PO.

27 maja nauczyciele co prawda przyjdą do pracy, ale nie będą prowadzić lekcji ani przeprowadzać egzaminów maturalnych - poinformował szef ZNP Sławomir Broniarz. Na ten dzień Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował strajk. Tymczasem PO twierdzi, że rząd rozpoczął już dialog z nauczycielskimi związkami zawodowymi.

Kiedy sołtys miejscowości Klesno, Zbigniew Mencel, stanął w obronie bitej kobiety, został okrzyknięty superwójtem. Jednak policja ma co do niego inne zdanie - twierdzi, że to on był napastnikiem.

Skok przez płot - to nowa atrakcja, jaką urządzili mieszkańcom Olsztyna właściciele konkurencyjnych sklepów. Teraz by przejść ze sklepu Społem do Biedronki, klienci muszą pokonywać świeżo wzniesioną barierkę. - To przypomina spór Kargula z Pawlakiem - skarżą się okoliczni mieszkańcy.