Najnowsze

Najnowsze

Eksplozja przez Koreę Płn.? "To oczywiste"

Jest "oczywiste", że południowokoreański okręt "Cheonan", został zatopiony przez Koreę Północną - oświadczył minister spraw zagranicznych Korei Południowej Ju Miung Hwan.

Ojcowski „baby blues”

Nie tylko mamy cierpią na tzw. baby blues, czyli poporodową depresję – wynika z badań przeprowadzonych przez Amerykanów. Okazuje się, że jeden na dziesięciu świeżo upieczonych ojców również zmaga się z takim problemem.

Z jedynkami do następnej klasy

Ocena niedostateczna nie przeszkodzi w promocji do następnej klasy. Można będzie mieć nawet dwie pały - Ministerstwo Edukacji postanowiło ulżyć trudnej doli licealistów i dlatego zamierza zmienić zasady oceniania. Nauczyciele są w szoku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nie dadzą Iranowi zrobić krzywdy

Część członków Rady Bezpieczeństwa ONZ sprzeciwia się rezolucji w sprawie czwartej rundy sankcji wobec Iranu. Projekt obostrzeń został uzgodniony przez pięciu stałych członków tego gremium.

Pozwała sieć komórkową. Za zdradę

Pewna Kanadyjka pozwała do sądu swojego operatora telefonii komórkowej. Wcale nie za wysokie rachunki, a dlatego, że z rachunku jej mąż dowiedział się o jej zdradzie. Kobieta chce, by firma zapłaciła jej 600 tys. dolarów kanadyjskich, czyli około 1,9 mln złotych.

Azyl w USA za bycie gejem

W Stanach Zjednoczonych przybywa liczba imigrantów, którym udziela się azylu ze względu na ich orientację seksualną - donosi "Chicago Tribune".

Mogą nie działać komórki. Przez powódź

Mieszkańcy południowej Polski muszą przygotować się na problemy z korzystaniem ze swoich telefonów komórkowych. O tym, że mogą pojawić się kłopoty, poinformował operator sieci Plus.

Platforma bierze Sejm i rządzi sama

PO - 276 posłów, PiS - 163 reprezentantów, SLD - 20 "szabel", a PSL - dotychczasowy koalicjant Platformy - poza parlamentem. Tak wygląda podział mandatów wyłaniający się z sondażu SMG/KRC dla TVN24.

Rząd wytłumaczy się z powodzi

Jak wygląda walka z powodzią? Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani? Co z planem ochrony przeciwpowodziowej? Odpowiedzi na m.in. te pytania domagają się od premiera Donalda Tuska posłowie PiS i Lewicy. Wszystko wskazuje na to, że politycy doczekają się odpowiedzi.

Wyborcy chcą "przepustki" do II tury

To ułatwiłoby głosowanie i podniosłoby frekwencję w wyborach prezydenckich. Tak ankietowani oceniają pomysł wydawania w pierwszej turze zaświadczenia umożliwiającego pójście do dowolnego lokalu wyborczego podczas drugiej tury. O tym, czy posłowie zaakceptują tę propozycję, dowiemy się najprawdopodobniej jeszcze podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu.

Olechowski się wycofa?

Andrzej Olechowski poważnie rozważa wycofanie się z wyborów – pisze „Polska The Times”. Jeśli tak się stanie, kandydat SD poprze Bronisława Komorowskiego.

Ewakuacja? "Ogłaszać stan klęski żywiołowej natychmiast"

- Ta pomoc byłaby znacznie większa, gdyby był stan klęski żywiołowej - twierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" poseł SLD Ryszard Kalisz, były minister spraw wewnętrznych i administracji. - To prawda - zgadzał się z nim poseł Ludwik Dorn (również były szef MSWiA). Politycy jednocześnie zaznaczyli, że ogłoszenie stanu klęski żywiołowej to ostateczność, a rząd powinien podjąć taką decyzję z niezwykłą rozwagą.

Pomoc dla powodzian może przyjść z UE

Rząd, w związku z sytuacją powodziową na południu Polski, powinien wystąpić o pomoc w ramach Funduszu Solidarności Unii Europejskiej - powiedziała we wtorek europoseł Danuta Hubner, która przewodniczy komisji rozwoju regionalnego.

Wielka woda zalewa Auschwitz

Powódź poważnie zagraża byłemu obozowi Auschwitz-Birkenau. W niektórych barakach na podłodze pojawiła się woda. Zagrożona jest też biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pitera: Singiel nie powinien być prezydentem

Julia Pitera uważa, że prezydentem nie powinna być osoba samotna i, że to dyskwalifikuje Jarosława Kaczyńskiego jako głowę państwa. - Wolałabym, żeby prezydentem był człowiek, który wie, jak żyją normalni ludzie - stwierdziła w "Kropce nad i" w TVN24. Minister nie wierzy w przemianę prezesa PiS. Ale - jak zaznaczył także w metamorfozę swojego partyjnego kolegi, Janusza Palikota.

Ewakuacja? "Ogłaszać stan klęski żywiołowej natychmiast"

Wtorek, 18 maja - Ta pomoc byłaby znacznie większa, gdyby był stan klęski żywiołowej - twierdził w "Rozmowie Rymanowskiego" poseł SLD Ryszard Kalisz, były minister spraw wewnętrznych i administracji. - To prawda - zgadzał się z nim poseł Ludwik Dorn (również były szef MSWiA). Politycy jednocześnie zaznaczyli, że ogłoszenie stanu klęski żywiołowej to ostateczność, a rząd powinien podjąć taką decyzję z niezwykłą rozwagą.

Trąba powietrzna nad Suwalszczyzną

Południe Polski walczy z ulewami, a północny wschód... z wiatrem. Nad Suwalszczyzną przeszła trąba powietrzna, która porozrywała dachy, połamała drzewa i zerwała linie energetyczne.

"Woda ma to do siebie, że spływa"

Powódź na południu Polski jest ważnym tematem kampanii wyborczej. - Ta sytuacja to kolejny przejaw braku profesjonalizmu władz - grzmiał Andrzej Olechowski. Grzegorz Napieralski osobiście wspierał powodzian w Żywcu. A Bronisław Komorowski uspokajał: - Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku.

Schetyna: to sprawdzian dla państwa

W ciągu trzech lat rządów gabinetu Donalda Tuska było wiele klęsk żywiołowych. Obecny kataklizm przypada jednak w wyjątkowo trudnym momencie, przed Polską są bowiem wybory prezydenckie. Jak podkreślił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, póki co rząd jak i całe państwo dobrze radzą sobie z wielka wodą.

"Kropka nad i" 18.05

Wtorek, 18 maja Julia Pitera uważa, że prezydentem nie powinna być osoba samotna i, że to dyskwalifikuje Jarosława Kaczyńskiego jako głowę państwa. - Wolałabym, żeby prezydentem był człowiek, który wie, jak żyją normalni ludzie - stwierdziła w "Kropce nad i" w TVN24. Minister nie wierzy w przemianę prezesa PiS. Ale - jak zaznaczył także w metamorfozę swojego partyjnego kolegi, Janusza Palikota.

Bronią Iranu przed sankcjami

Turcja staje w obronie Iranu i apeluje do Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, by nie naciskali na nałożenie przez ONZ nowych sankcji na Iran.

„Królowa nie żyje”. Taki żart

Tego żartu raczej nie można nazwać śmiesznym. Brytyjski didżej Danny Kelly ogłosił na radiowej antenie, że królowa… nie żyje. BBC, dla której to stacji pracuje prezenter, wystosowała we wtorek oficjalne przeprosiny za zachowanie pracownika.

Ukraina wpuszcza NATO

Ukraińska Rada Najwyższa (parlament) zezwoliła we wtorek na udział wojsk obcych państw, w tym należących do NATO, w ćwiczeniach na terytorium Ukrainy.

Rosja zaprasza Ukrainę. „Welcome!”

- Jeśli Ukraina jest zainteresowana udziałem w Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB), to welcome - oświadczył we wtorek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który przebywa w Kijowie. To drugi dzień wizyty rosyjskiego przywódcy na Ukrainie.

Czechy, Węgry i Słowacja też walczą z wodą

Tysiące ludzi bez prądu, zniszczone drogi, ewakuowany szpital – woda w Czechach nie daje za wygraną. Wszystko wskazuje na to, że lepiej nie będzie: poziom wody w rzekach na północnym-wschodzie kraju w dalszym ciągu się podnosi. Trudna sytuacja jest też na Węgrzech i na Słowacji.

Hakerzy ukradli z kont milion euro

Włamali się do kont setek Włochów i klientów zagranicznych i ukradli im ponad milion euro. Teraz jednak działania hakerów, którzy stali za kradzieżami, zostały ukrócone. We Włoszech właśnie zatrzymano 23 osoby.

Odroczenie wyborów o 90 dni?

Jeśli premier w związku z powodzią ogłosi stan klęski żywiołowej, termin wyborów zostanie przesunięty o trzy miesiące. Według Andrzeja Olechowskiego, wydłużenie kampanii wyborczej spowoduje, że emocje opadną i "będzie więcej przestrzeni do racjonalnej decyzji". A zdaniem sztabu Grzegorza Napieralskiego ogłoszenie stanu klęski byłoby dowodem na słabość państwa

Powódź przez pył i Jolantę

Nietypowe w maju ulewy to częściowo wina islandzkiego wulkanu Eyjafjoell - mówi meteorolog dr Katarzyna Grabowska. Bo gwałtowne opady to efekt unoszącego się nad Europą pyłu, którego drobinki zwiększają skraplanie się pary wodnej w wyższych warstwach atmosfery.

Kopalnie zalane

Powódź na południu Polski dotknęła blisko 50 odkrywkowych zakładów górniczych, eksploatujących głównie złoża kruszyw. Podtopione lub zalane są wyrobiska lub obiekty takich kopalń w woj. małopolskim, śląskim, opolskim i podkarpackim.