Najnowsze

Najnowsze

Borys: Mińsk wszystko zaplanował

Poniedziałek, 22 lutego - To był cały cykl rozplanowanych akcji, kierowanych przez Mińsk - mówiła o prześladowaniach Związku Polaków na Białorusi jego przewodnicząca Andżelika Borys w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

Borys: Mińsk wszystko zaplanował

- To był cały cykl rozplanowanych akcji, kierowanych przez Mińsk - mówiła o prześladowaniach Związku Polaków na Białorusi jego przewodnicząca Andżelika Borys w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

38 ofiar katastrofy autobusowej

Tragiczny wypadek autobusowy w Peru. W północnej części kraju dwa pojazdy zderzyły się czołowo. Nie żyje przynajmniej 38 osób, kolejnych 55 jest rannych.

Przyznał się, że chciał wysadzić nowojorskie metro

25-letni Najibullah Zazi przyznał się do przygotowywania zamachów w USA. Ten Afgański imigrant powiedział w poniedziałek sędziom, że w samobójczej akcji chciał wysadzić nowojorskie metro. Przyznał się też do przejścia szkolenia Al-Kaidy w Waziristanie, w północno-zachodnim Pakistanie.

Węgrzy będą karać za negowanie holokaustu?

Nawet trzy lata więzienia będą groziły każdemu, kto na Węgrzech zaneguje publicznie lub pomniejszy znaczenie holokaustu. Węgierski parlament, przytłaczającą większością głosów, uchwalił właśnie ustawę, która pozwala wymierzyć taką karę. Wejdzie ona w życie, jeśli prezydent złoży pod nią podpis. A to nie jest jeszcze wcale takie pewne.

Chcieli wysadzić meczety, by obalić rząd

Około 50 dowódców wojskowych, w tym kilku generałów i admirała, aresztowała turecka policja pod zarzutem planowania zamachów bombowych na meczety. Chcieli w ten sposób wywołać w kraju chaos i doprowadzić do zamachu stanu.

"Samoloty CIA mogły lądować rekreacyjnie"

- Kiejkuty to ośrodek w pięknym miejscu, CIA mogła tam rekreacyjnie wysyłać wracających z Afganistanu - tak Marek Dukaczewski komentował urzędowe potwierdzenie lądowania samolotów amerykańskich służb w Polsce. Były szef WSI zapewniał, że terroryści nie byli w Polsce przesłuchiwani.

Chronią tygrysy, nie ludzi

Są na świecie miejsca, gdzie życie kota warte jest znacznie więcej, niż ludzkie. Jak donosi serwis France24, w Bangladeszu władze bardzo restrykcyjnie chronią tygrysy. Statystyki mówią same za siebie - w ostatnim roku drapieżniki zabiły około 30 osób, zaś z rąk ludzkich, w tym czasie, zginęły trzy tygrysy bengalskie.

Karadżić ciągle gra na czas

Oskarżony o zbrodnie wojenne były przywódca Serbów bośniackich Radovan Karadżić będzie ponownie ubiegał się o odroczenie swojego procesu przed trybunałem w Hadze. ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych w byłej Jugosławii ma wznowić obrady 1 marca.

Tymoszenko: Janukowycz wygrał dzięki oszustwom

Wiktor Janukowycz wygrał wybory prezydenckie na Ukrainie dzięki oszustwom wyborczym i nie pozostanie długo u władzy - powiedziała w poniedziałek jego przeciwniczka, premier Julia Tymoszenko.

"Nie pozwolę, by pacjent stał się zakładnikiem"

- Do piekła trafi ten, kto powie, że przez ostatnie dwa lata pielęgniarki nie dostały żadnych podwyżek - mówi minister Ewa Kopacz a pielęgniarki straszą ogólnopolskim protestem. Dają rządowi dwa dni na rozwiązanie problemów płacowych ich koleżanek z Podbeskidzia. Minister zdrowia ultimatum się nie boi i dodaje, że kłopoty pielęgniarek to sprawa między nimi a dyrekcją.

"Wnuczkowie" próbowali wyłudzić 100 tys. zł

Dzwonili do ofiary, przedstawiali się jako członkowie rodziny pilnie potrzebujący gotówki na okazyjne kupno auta, dochodowy biznes albo niespodziankę dla żony. Ośmiu złodziei, którzy wyłudzali pieniądze metodą "na wnuczka", zostało złapanych. Ich łupem mogło paść nawet 100 tys. złotych. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Brytyjczycy wiercą na Falklandach

Mimo protestów Argentyńczyków, Brytyjczycy w poniedziałek zaczęli wiercenia na Falklandach. Po raz pierwszy od ponad dekady postanowili sięgnąć po ropę naftową na spornym terytorium.

Wybuch w Biesłanie, 8-latka nie żyje

Wybuch w Biesłanie w Osetii Północnej zabił 8-letnią dziewczynkę i ranił dwóch chłopców - podała w poniedziałek agencja Reutera. Biesłan był w 2004 roku miejscem ataku terrorystycznego, w którym zginęło co najmniej 385 osób, w większości dzieci z miejscowej szkoły.

Tomasz Sikora woli pomagać niż mieć medal

Poniedziałek, 22 lutego 13 lat i dziewięć operacji - to liczby Arka Potyki, mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Chorego od urodzenia na naczyniaka chłopaka za chwilę czeka operacja numer "10". O ile zbierze na nią pieniądze. Od lat pomagają mu w tym przyjaciele. Teraz do ich grona dołączył sąsiad Arka... Tomasz Sikora. Biathlonista chce przekazać na licytację swój złoty medal z mistrzostw Europy.

Policjant ugodzony przez śnieg

Policjant ranny w Wolborzu pod Piotrkowem Trybunalskim. Funkcjonariusz nie ucierpiał jednak w starciu z przestępcą, a z zimą. Na jego głowę, prosto z dachu komendy, spadła śnieżna bryła. Policja zapewnia, że budynek był regularnie odśnieżany, a prokuratura sprawdza, kto zawinił.

Sikorski apeluje: Skończmy te gorszące spory

Kancelaria Prezydenta zarzuca MSZ "wprowadzanie w błąd opinii publicznej" twierdzeniem, że resort nie był poinformowany o planach Lecha Kaczyńskiego co do uroczystości katyńskich. Rzecznik MSZ odpowiada, że nic podobnego nie powiedział. A Radosław Sikorski apeluje: - Skończmy te gorszące spory.

Coco nie w Chanel i tłuste włosy Pattinsona

Błysk, połysk, lakier do włosów i sztuczna opalenizna, czyli czerwony dywan w trakcie rozdania brytyjskich nagród filmowych. Kreacją zabłysnęła aktorska sensacja sezonu - Carey Mulligan, plamę natomiast dały gwiazdy "Zmierzchu".

Kamiński skarży się na Tuska

Mariusz Kamiński zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję premiera Donalda Tuska o odwołaniu go z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Śledczy 6 lat nie wiedzieli o notatce ws. zabójstwa Papały

Prokuratura przez sześć lat śledztwa nie wiedziała o notatce policyjnej wskazującej na mordercę gen. Marka Papały. Zapisano na niej treść anonimowego zgłoszenia, jakie funkcjonariusze otrzymali w 1998 r. Nie wiadomo na razie czy ktoś świadomie ukrył tę notatkę, czy było to niedbalstwo. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

UE: Sankcji wobec Białorusi na razie nie będzie

Unia Europejska jest zaniepokojona działaniami Mińska wobec Związku Polaków na Białorusi i działaczy polonijnych, ale na razie nie planuje przywrócenia sankcji przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Za to już na kolejnym posiedzeniu szefów dyplomacji "27" w kwietniu dokona przeglądu swej polityki wobec Białorusi.

Areszt za mandat dla matki prokuratorki

Najpierw ukarał mandatem matkę prokuratorki. Później został zatrzymany, bo - jak zarzuciła mu kobieta - przyjął od niej pieniądze, choć prawo tego zabrania. Koledzy funkcjonariusza są oburzeni. Sprawą zainteresował się sam prokurator krajowy Edward Zalewski, który zarządził zbadanie prawidłowości przeprowadzonego postępowania.

"Pełna solidarność to mój obowiązek. Bronimy zasad"

- Bronimy nie tylko naszych rodaków, bronimy zasad - mówił po spotkaniu z Andżeliką Borys, szefową Związku Polaków na Białorusi, Lech Kaczyński. Prezydent dodał, że "pełna solidarność ze Związkiem to jego obowiązek". - Wierzę, że ta uparta walka w obronie elementarnych praw zakończy się sukcesem - przyznał. Borys dziękowała za wsparcie i opowiadała o jej prześladowanych kolegach.

Starcia o Grotę Patriarchów

Starcia Palestyńczyków z izraelskimi żołnierzami w Hebronie na Zachodnim Brzegu. Do walk doszło dzień po tym jak dwa sporne święte miejsca - Grota Patriarchóww Hebroenie i Grób Racheli w Betlejem - zostały umieszczone na liście izraelskiego dziedzictwa historycznego.

Podglądali uczniów przez kamerki internetowe

Jak wszystkie dzieci w jego szkole, Blake Robbins otrzymał od władz placówki laptopa do nauki w domu. Pewnego dnia podczas zajęć usłyszał od nauczyciela, że ten widział, co nastolatek robił w domu. Okazało się, że uczniowie byli szpiegowani za pośrednictwem wbudowanych w urządzenia kamer.

Bałagan na urodziny Chopina. Jego dom otwarty, ale zamknięty

Na całym świecie, dokładnie w 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina ruszyły wielkie obchody poświęcone twórczości wybitnego kompozytora. Tymczasem okazuje się, że kluczowe miejsce, dom w którym urodził się muzyk w Żelazowej Woli jest w remoncie. Informację od zaskoczonych turystów otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Od organizatorów Roku Chopinowskiego trudno zaś uzyskać jakikolwiek spójny komentarz.

"Nikt nie wie, ile ofiar może być w samochodach"

Co najmniej 43 osoby zginęły po nawałnicy, która przetoczyła się w weekend przez portugalską Maderę. Tomasz Stanicki, Polak mieszkający na wyspie, powiedział, że w zalanych przez żywioł samochodach mogą być jeszcze ofiary.

Przyznał się do zabójstwa listonosza

Michał B. przyznał się, że to on zabił listonosza, którego ciało znaleziono kilka dni temu pod Warszawą. Prokuratura postawiła mu już zarzut zabójstwa i będzie wnosiła o tymczasowy areszt. Według nieoficjalnych informacji, śledczy postanowili już o przedstawieniu takiego samego zarzutu dwóm innym zatrzymanym.

"To jest gwałt dla samochodów". Odwilż odkryła dziury

"Dziury są średnicy i głębokości wiadra", "to jest gwałt dla samochodów", "droga jest jak dziurawa jak ser". To tylko niektóre wrażenia naszych internautów z jazdy po polskich drogach w ostatnim czasie. Gigantyczne dziury ujawniły się tuż po odwilży. Na przykład w Grodkowie doliczono się... 671 dziur na jednym kilometrze. Trafiliście na podobną drogę? Wyślijcie nam zdjęcia na Platformę Kontakt TVN24.

Cztery dni siedział w pomarańczach

O wyjątkowym pechu może mówić ten 18-letni Afgańczyk. Nie dość, że zamiast w upragnionych Włoszech, znalazł się w Polsce, to jeszcze wpadł w ręce pograniczników. Ukryty był w ciężarówce-chłodni z transportem pomarańczy. Siedział tam cztery dni i żywił się tylko pomarańczami (popijając je kupionym jeszcze w Afganistanie sokiem... pomarańczowym).