Najnowsze

Najnowsze

Główna przyczyna awarii, która spowodowała odcięcie prądu w lewobrzeżnym Szczecinie, została usunięta. Elektrycy podwiesili zerwaną linię w miejscowości Żurawie niedaleko Krajnika. Nie oznacza to jednak, że prąd od razu popłynie do miasta.

Usuwanie skutków awarii sieci energetycznych, która sparaliżowała Szczecin, trwa już kilkanaście godzin. Sytuacja wróci do normy najprawdopodobniej dopiero nad ranem. Prąd zacznie docierać do szczecińskich mieszkań po zmroku, ale część mieszkańców musi przygotować się na kolejną zimną noc.

Wykładowca uniwersytecki z Politechniki Opolskiej został ugodzony nożem przez młodego mężczyznę, prawdopodobnie studenta. Pierwszej pomocy doktorowi udzielili studenci, a karetka zabrała go do szpitala.

Izrael przygotowuje cywilów na ataki rakietowe Hezbollahu. W ramach ćwiczeń w całym kraju zawyły syreny a uczniowie udali się do schronów. Władze ostrzegały, że w Izraelu nikt nie może się czuć bezpiecznie.

Zagraniczne organizacje pozarządowe wspierają grupy terrorystyczne, które usiłują rekrutować nowych członków na terenie Rosji. Uważa tak szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew.

Nie mają prądu, a w zamian - nieco chaosu. Nie działają lodówki, telefony komórkowe, nie ma wody. Mieszkańcy Szczecina nie pracują, bo jest ciemno, nie chodzą do szkół, bo jest ciemno, nie czytają, bo jest ciemno. Ale korzystając z laptopów i internetu, na bieżąco informują nas o sytuacji w mieście. Poprzez platformę Kontakt TVN24.

Brak prądu, z którym od rana borykają się mieszkańcy Szczecina daje się we znaki także innym miastom. Nasi internauci zwrócili nam uwagę, że w kilku, nawet odległych od Szczecina, miastach z tego powodu zamknięte są banki i nie działają bankomaty.

Ewa Sowińska musi odejść. Jest bowiem bardziej rzecznikiem Radia Maryja niż osobą, która walczy o prawa polskich dzieci. Jest wobec nich prokuratorem i oskarżycielem - mówią posłowie PO i składają wniosek o jej odwołanie. Do głosowania może dojść jeszcze w piątek.

Brazylijski rząd postanowił za jednym zamachem wzmocnić profilaktykę AIDS i wzbogacić amazońskich Indian. Sposobem na osiągnięcie obu celów jednocześnie mają być prezerwatywy zrobione z kauczuku uzyskanego z drzew lasów deszczowych.

12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana pomoże szczecińskim policjantom w zapewnieniu bezpieczeństwa w mieście – poinformował rzecznik jednostki porucznik Marcel Podhorodecki.

Była niedziela, krakowskie skrzyżowanie. Samochód zatrzymał się na czerwonym świetle. Jak często w tym miejscu młody chłopak zaczął myć szyby. Kiedy 31-letni kierowca próbował odmówić. W odwecie dostał dwa ciosy nożem.

Co drugi młody Niemiec nie jest zdolny do służby wojskowej - alarmuje dziennik "Handelsblatt". Eksperci upatrują przyczyn tego zjawiska w zaostrzeniu kryteriów rekrutacji, a także w pogłębiającej się niechęci do ćwiczeń na poligonie.

Brak prądu mógł przeszkodzić szczecińskim szóstoklasistom w pisaniu testu kompetencyjnego. - W tych szkołach, gdzie sprawdzian nie odbył się, uczniowie pisać będą go w innym - awaryjnym - terminie - zapowiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Legutko.

Wszystko wskazuje na to, że SLD poprze weto prezydenta do nowelizacji ustawy medialnej - przyznał Jerzy Szmajdziński. Stwierdził jednocześnie, że nic nie wie o tym, jakoby w zamian za to PiS zaproponował Sojuszowi obsadzenie stanowiska wiceprezesa TVP.

W Warszawie ruszył ponowny proces oskarżonego o pedofilię znanego psychologa Andrzeja S. Poprzedni wyrok skazujący sąd uchylił "z przyczyn formalnych".

Szczecińska awaria poważnie utrudniła życie mieszkańcom, ale, zdaniem władz, miasto dobrze radzi sobie brakiem prądu.Podobne "blackouty" (czyli wielkie awarie systemów energetycznych), wielokrotnie przynosiły znacznie większe szkody.

- Co za paradoks, że to spotkało mnie, który zawsze miał tak intensywne i głębokie więzi z tym światem - miał powiedzieć premier Romano Prodi o włoskim kościele katolickim. Jak relacjonuje "La Stampa", zdaniem Prodiego to kościół przyczynił się do upadku jego gabinetu.

Sześć tysięcy wirówek do wzbogacania uranu jest już instalowanych w podziemiach ośrodka nuklearnego w Natanzie - oświadczył irański prezydent Mahmud Ahmadineżad.

Sytuacja w Szczecinie i okolicach zmienia się dosyć dynamicznie, ale w wielu miejscowościach się poprawia. Mimo to bez prądu nadal pozostaje 80 proc. mieszkańców Szczecina, głównie jego lewobrzeżnej części, a także Gryfina, Goleniowa, Myśliborza.