Najnowsze

Najnowsze

- Możecie ogłosić światu, że jestem lepszy niż Pudzianowski - tak miał chwalić się zabiciem niedźwiadka w Tatarzańskim Parku Narodowym jeden z oskarżonych. Trwa ich proces przed zakopiańskim sądem.

Książę Tamino zakochuje się w Paminie porwanej przez władcę świątyni mądrości Sarastra. Wyrusza w podróż... Fabuła "Czarodziejskiego fletu" W.A. Mozarta już nie zaskakuje, ale jego kolejne przedstawienia wręcz przeciwnie. Tym razem Niemcy postanowili wystawić operę w metrze.

"Genialna" organizacja ruchu we Lwowie - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Dariusz i przesyła zdjęcia. Jak widać, nie tylko Polacy mają prawo do narzekania na absurdy na drogach.

Badał ginekologicznie kandydatki do pracy, teraz trafi do więzienia na dwa lata. 43-letni Jacek S. za podszywanie się pod lekarza oraz molestowanie czterech kobiet został w środę skazany przez Sąd Rejonowy w Lublinie.

W tym roku Cannes zalśni jaśniej niż zwykle. Do 61. konkursu stanie bowiem plejada hollywoodzkich gwiazd, jakiej na francuskiej Riwierze nie widziano od lat, i zmierzy się z mistrzami europejskiego kina. O Złotą Palmę powalczą m.in. Clint Eastwood, Woody Allen i Steven Soderbergh, a także Wim Wenders i bracia Dardenne.

W wrześniu 2007 r. oskarżył prezydenta Micheila Saakaszwiliego o zlecenie zabójstwa, wkrótce po tym wyjechał za granicę, gdzie bezskutecznie domagał się azylu politycznego. W końcu byłemu ministrowi obrony Gruzji Irakliemu Okruaszwiliemu udzielili go Francuzi.

- Słowo "przepraszam" z ust prokuratora krajowego w stosunku do rodziny Olewników to za mało. Ja straciłem córkę w ten sam sposób i rozumiem ich ból – mówił w emocjonalnym wystąpieniu na posiedzeniu komisji sprawiedliwości poseł Krzysztof Maciejewski (PiS).

- Pod rządami Borysa Jelcyna Rosja wkroczyła na drogę wolności i cywilizowanego rozwoju - to słowa aktualnego prezydenta kraju Władimira Putina. W pierwszą rocznicę śmierci poprzednika odsłonił on poświęcony mu pomnik na moskiewskim Cmentarzu Nowodziewiczym.

- To, że cała załoga wróciła cała i zdrowa jest wielkim sukcesem - tak rosyjska agencja Interfax opisuje powrót na Ziemię statku kosmicznego Sojuz TMA-11, który w sobotę z wielkim trudem wylądował w Kazachstanie.

Wyrok uniewinniający mieszkańca podpoznańskiego Skórzewa Piotra J., sądzonego za zastrzelenie 18-letniego sąsiada, jest ostateczny. Sąd Najwyższy oddalił kasację w tej sprawie. Sprawca śmierci argumentował, że strzelał do włamywacza.

Sąd nakazał posłowi PO Jarosławowi przeproszenie redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika. Poszło o słowa Gowina z wywiadu prasowego, że niegdyś za popieranie idei lustracji Michnik nazwał go faszystą. Gowin zapowiada odwołanie od wyroku.

Polska "narodowościowa nietolerancja wobec Litwinów na Wileńszczyźnie" może skończyć się dla Litwy "tym samym, czym się skończyła dla Serbii albanizacja Kosowa" - to teza artykułu, jaki ukazał się we wtorek na jednym z najpopularniejszych litewskich portali Delfi. Polacy są oburzeni.

- Jarosława Pinkasa znam od wielu lat, mam o nim jak najlepsze zdanie. Nie wierzę, że mógł wziąć łapówkę - mówił na konferencji prasowej prof. Zbigniew Religa. Zaapelował, by nie ferować wyroków, dopóki nie będzie orzeczenia sądu.

Dramatycznie skończył się wtorkowy wieczór dla kierowcy Fiata Coupe: na warszawskiej ulicy nie opanował on swego bolidu i jazdę zakończył na latarni. Informację o wypadku dostaliśmy od internauty Pawła Parczewskiego na skrzynkę Kontakt TVN24.

Przedszkole dla każdego pięciolatka - taki plan przedstawiła minister edukacji Katarzyna Hall na antenie TVN24. Realizacji tego zamiaru ma służyć z kolei wysłanie sześciolatków do szkół.

Wbrew wcześniejszemu twardemu stanowisku irański prezydent Mahmud Ahmadineżad zapowiedział, że Teheran jest gotowy podjąć rozmowy na temat swego programu atomowego. Jednocześnie prezydent powtórzył, że Iran nie ugnie się pod międzynarodową presję i nie wstrzyma prac.

Półtoraroczny chłopczyk wypadł z okna bloku na warszawskim Bemowie. Dziecko przewieziono do szpitala. W chwili wypadku dziecko było pod opieką dziadków.