Najnowsze

Najnowsze

Żona posła i rzecznika Samoobrony Mateusza Piskorskiego już wkrótce może zostać szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Andrzej Lepper nie widzi nic złego w tym, żeby fotel prezesa dostała żona posła jego partii - pisze "Dziennik".

O tragedii w domu pomocy społecznej donosi Super Express. Opisuje on gehennę 82-letniego pensjonariusza domu starców we Włościborzu, który umarł po przewiezieniu z domu opieki do szpitala.

Kawiarnia koło Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012 na pewno przyniesie wielkie zyski. Lokal ten kupił Instytut ks. Henryka Jankowskiego. Będzie tam mieścić centrum biznesowo-kulturalne - pisze "Dziennik"

Trybunał Konstytucyjny ma zając się dziś ustawą lustracyjną. Zanim rozpozna wnioski SLD i RPO, Trybunał zajmie się kolejnym wnioskiem marszałka Sejmu o odroczenie rozprawy. Część pracodawców przyjmuje oświadczenia od pracowników, ale nie przesyła ich jeszcze do IPN. Co stanie się z nimi, jeśli TK zakwestionuje ustawę?- zastanawia się "Życie Warszawy"

Rząd miał dwa lata, aby poinformować polskich konsumentów, że ryby z Bałtyku mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. Taki obowiązek nałożyła na nas Unia Europejska. Powinien, ale tego nie zrobił - twierdzi "Życia Warszawy"

Kto jest obywatelem, ten jest Polakiem, a kto nie ma obywatelstwa, ten już Polakiem nie jest - pisze "Nasz Dziennik" Prawo jest prawem i jest bezlitosne.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kwestionuje sprzedawane w sklepach zabawki zagrażające życiu dzieci, uczulające kosmetyki itp. To co po interwencji UOKiK znika z półek - pojawia się następnie na aukcjach w sieci. Prywatni sprzedający są bezkarni - pisze "Metro".

Oskarżony m.in. o pranie brudnych pieniędzy i powoływanie się na wpływy w instytucjach detektyw i były poseł Samoobrony Krzysztof Rutkowski nie czuje się winny. Zaraz po wypuszczeniu z aresztu na wolność udzielił "Dziennikowi Zachodniemu" pierwszego wywiadu

Młodzi naukowcy ze Śląska opracowali program dla maturzystów zdających matematykę, który podczas egzaminu może wykonać za zdających wszystkie obliczenia. Udostępnili go w dodatku za darmo. Sęk w tym, że beztrosko nakłaniają maturzystów do oszustwa - pisze "Dziennik Polski". Zadaniem ucznia będzie jedynie przemycenie na salę egzaminacyjną telefonu komórkowego

Nie wyczerpujący życiorys i dobrze udokumentowana droga kariery, nie wykształcenie, najważniejsze aby w ogóle CV dostarczyć ewentualnemu przyszłemu pracodawcy. I tak przyjmą. Jak podaje "Metro", są już firmy w Polsce, które przyjmują pracowników bez żadnych wymagań

Nie jest pewne, czy zdążymy wybudować na czas drogi na Euro 2012. Wykonawca i inwestor, czyli resorty transportu i finansów nie są na razie w stanie dojść do porozumienia - informuje "Rzeczpospolita". A kasa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest pusta...

Zamiast zwiększenia liczby patroli na ulicach, mamy do czynienia z masową ucieczka policjantów ze służby - alarmuje "Super Express". Rząd zapowiadał wzrost sił dbających o publiczne bezpieczeństwo, statystyki mówią co innego. Co gorsza, ci, którzy zostają, zamiast patrolować ulice i osiedla, mają inne zajęcia konwojują na przykład zatrzymanych do sądów 24-godzinnych.

Wtorek, 8 maja, 21:00 Przemysław Gosiewski nowym wicepremierem. Zdania na temat tej nominacji są podzielone. Opozycja nie szczędzi krytyki, Samoobrona przyjmuje wszystko z "dobrodziejstwem inwentarza", a partyjni koledzy nowego wicepremiera cieszą się i go zachwalają.

8 majaZdaniem szefa Platformy Obywatelskiej nowa inicjatywa byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - Ruch na Rzecz Demokracji - jest tylko polityczną próbą "wzmocnienia pozycji SLD na rynku".

Zagorzały miłośnik twórczości J. K Rowling nie mógł się doczekać na siódmy, ostatni tom przygód Harrego Pottera, więc... sam go napisał. Swoją twórczość opublikował w Internecie. Jak pisze "The Sun", wiele osób dało się nabrać.

Ach, gdybyśmy tylko mieli 460 posłów takich, jak Przemysław Gosiewski, Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą. Złośliwi dodadzą, że wazeliną - również.

Wtorek, 8 maja, 17:30 - To jest dobra nominacja - tymi słowami w gronie wicepremierów powitał Przemysława Gosiewskiego Andrzej Lepper, gość magazynu "24 godziny" w TVN24. Szef Samoobrony uważa, że współpraca między nimi będzie się dobrze układała.

Artur Zawisza może wkrótce stracić stanowisko szefa komisji bankowej. - Toczy się w tej sprawie dyskusja - powiedział tvn24.pl członek komisji Adam Hofman. - Zawiszę ma zastąpić właśnie Hofman - mówi nam nieoficjalnie jeden z posłów PiS. Ten jednak takiej informacji na razie nie chce potwierdzić.