Najnowsze

Najnowsze

Zajrzeliśmy do ostatniego numeru „Polski Zbrojnej” i nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom – na zamieszczonym zdjęciu widać, jak naczelny wódz naszego wojska „Rydz-Szczygły” osobiście testuje Rosomaka. A nawet przeprawia się przy jego pomocy, przez jezioro na poligonie w Wędrzynie - pisze "Trybuna".

Kryptonim, jaki Centralne Biuro Antykorupcyjne nadało operacji zatrzymania kardiochirurga Mirosława G. to pilnie strzeżona tajemnica. Sprawa jest tak kontrowersyjna, że interweniował w niej sąd - informuje "Życie Warszawy".

Badania przeprowadzone przez Stowarzyszenie Hipokrates wykazują, że tylko co piąty absolwent studiów medycznych chce pozostać w kraju. Reszta ankietowanych nie widzi dla siebie szans w Polsce - pisze "Dziennik Polski".

Ci źli lekarze - pisze na pierwszej stronie Gazeta Wyborcza. Według niej rząd „gra na podział w służbie zdrowia”.

Obniżenie składki rentowej od pracowników i przedsiębiorstw już dawno zostało obiecane przez wicepremier Zytę Gilowską.  zaproponowała kilka miesięcy temu. Najwyraźniej jednak pomysł nie zyskał akceptacji LPR i Samoobrony – pisze „Rzeczpospolita”.

Pracownicy urzędów statystycznych są bezradni. Jeśli tak dalej pójdzie, wyniki ich pracy staną się zupełnie bezwartościowe ponieważ Polacy nie chcą odpowiadać na ich pytania. - informuje "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Mieszkańcy Leśniowa, słynącej z sanktuarium i cudownego źródełka dzielnicy Żarek, są wstrząśnięci wynikami badań wykonanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Częstochowie. Ich źródełko może zostać zatrute - informuje "Dziennik Zachodni".

Niezadowolony klient oblał budynek Banku Spółdzielczego w Namysłowie gnojówką - informuje "Nowa Gazeta Opolska".

Czy niepowodzenie rozmów lekarzy z rządem spowoduje uderzenie NFZ po kieszeni? Życie Warszawy twierdzi, że dotarło do cennika, jaki zaproponują szpitalom już jako przedsiębiorcy.

Ograniczanie prędkości z powodu coraz gorszego stanu torów kolejowych sprawi, że od 1 czerwca podróż pociągiem będzie jeszcze dłuższa niż do tej pory - ostrzega "Dziennik Polski".

Przynajmniej dwóch znanych polityków SLD ma założone w bankach szwajcarskich tajne konta numeryczne. Informacje wskazujące na popełnienie przez nich przestępstwa, zebrane przez polski wymiar sprawiedliwości, okazały się tak mocne, że - jak twierdzi "Nasz Dziennik" - Szwajcarzy dane o posiadaczach kont "zaprezentowali" jeszcze przed zakończeniem rozmów.

piątek, 25 maja, 17:30W przyszłym tygodniu kolejne posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. sektora bankowego. Na poprzednim zeznawał były premier Józef Oleksy. Na najbliższe może zostać wezwany ktoś z administracji rządowej. Rąbka tajemnicy uchylił w "Magazynie 24 godziny" były przewodniczący komisji poseł Artur Zawisza.

Zostało już ich tylko szesnastu. Ośmiu w Polsce, ośmiu za granicą. Na coroczny zjazd Cichociemnych do Warszawy przyjechało pięciu. Innym nie pozwolił na to wiek i zły stan zdrowia.  Cichociemni to bohaterowie, którzy nie wahali się ryzykować życia dla ojczyzny, odchodzą po cichu, bez większego zainteresowania władz, bez słowa podziękowania, bez dowodów, że wdzięczna Ojczyzna o nich pamięta.

Ahmet Necdet Sezer zawetował zmiany w tureckiej ustawie zasadniczej, które uchwalił parlament. Oznacza to, że Turcy nie będą mogli wybierać głowy państwa bezpośrednio.

Po tym jak Wiktor Juszczenko zdymisjonował prokuratora generalnego, trwa kolejne zaostrzenie kryzysu politycznego na Ukrainie. Dziś prezydent Juszczenko podpisał dekret, w myśl którego przejął kontrolę nad wojskami MSW i poprosił je o zapewnienie porządku wokół ważnych obiektów państwowych, w tym Prokuratury Generalnej i Sądu Konstytucyjnego.

"Hej, czy nie wiecie?" Trochę wolnego, słońce i samochód po mieście, a w tym mieście Kazik i 2 miliony. Z początku wydawało mi się, że tytuł i treść (ostra, oj, ostra treść) odnosi się do elektoratu jednej z dwóch przystawek koalicyjnych, ale się pomyliłam. Wedle mojej najlepszej interpretacji chodzi o 2 miliony rodzimej zarobkowej emigracji. Londyn, Dublin, Egipt (tak! Jak się okazuje z teledysku Kazika – tam też, u stóp Piramid sprzedajemy bilety). Kolejne plany teledysku potwierdziły moje przypuszczenia.

Dziś przedstawiciele rządu będą namawiać chińskie firmy drogowe do wejścia na polski rynek. W tym roku w naszym kraju ma powstać jedynie 7 km autostrad, podczas gdy w ciągu ostatnich pięciu lat w Chinach wybudowano 25 tys. km.