Najnowsze

Najnowsze

KRLD dysponuje rakietami krótkiego zasięgu, które są w stanie - praktycznie bez uprzedzenia - uderzyć w cele w Korei Południowej - oświadczył w poniedziałek dowódca siła USA w Korei Płd.

Brytyjska policja brytyjska intensywnie poszukuje dalszych uczestników i pomocników terrorystów, którzy staranowali płonącym samochodem budynek lotniska w Glasgow i usiłowali zdetonować dwa samochody-pułapki w centrum Londynu.

Niedziela, 1 lipca, 21:00 Wojskowe służby informacyjne pomagały w pracy komisji orlenowskiej - tak uważa powiedział Marek Dukaczewski, były szef WSI. Dodał też, że wszystkie informacje jakie otrzymał, przekazał odpowiednim służbom i jest gotów zeznawać w tej sprawie przed nową komisją Przed wyborami część oficerów WSI układała się z opozycją. Teraz osoby te zajmują wysokie stanowiska - stwierdził Dukaczewski

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces w sprawie brutalnego mordu na dwudziestoletniej Polce. Sąd postawił sprawcy zarzut umyślnego zabójstwa.

Strajk lekarzy i pielęgniarek zaczyna być uciążliwy dla pacjentów. Problemy z wykupieniem lekarstw recepturowych w aptekach i groźne dla pacjentów głodówki, to ciemna strona protestu w służbie zdrowia. O sprawie pisze "Rzeczpospolita"

Ministerstwo gospodarki tworzy nową listę spółek o znaczeniu gospodarczo-obronnym. Kilkadziesiąt firm będzie musiało przygotować plany na wypadek wojny i kryzysów - pisze "Puls Biznesu"

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą"

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita"

Strajk lekarzy i pielęgniarek nie wpłynął na notowania Prawa i Sprawiedliwości. PiS zwyżkuje w sondażach i z 27 proc. poparcia zajmuje drugą pozycję w rankingu partii. - wynika z sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą".

Sytuacja powodziowa w stanach Kansas, Missouri i Teksas w niedzielę znacznie się pogorszyła, co zmusiło kolejne osoby do opuszczenia ich domów. Liczbę ewakuowanych ocenia się już na kilkaset osób.

Nie Gniezno, a wielkopolska wieś Giecz była najstarszym piastowskim grodem. Pierwszym władcą Polan wcale nie był Mieszko, a Siemomysł. O tych i innych rewelacjach pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się sensacyjne odkrycie poznańskich archeologów

W Polakach zamiera optymizm. Coraz mniej z nas wierzy, że zdążymy z przygotowaniami do piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku - wynika z sondażu "Życia Warszawy"

Diakon w zakonie jezuitów Andrzej Miszk chciał ujawnienia agentów SB działających w zgromadzeniu. Jego przełożeni zablokowali jego święcenia i sugerują mu odejście z zakonu - pisze "Rzeczpospolita".

Prezydent Prezydent Rosji Władmimir Putin przybył w niedzielę wieczorem do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z George'em W. Bushem w jego letniej rezydencji w Kennebunkport.

Roman Giertych ma dziś podpisać kanon lektur szkolnych. Zapowiedział to w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Kanon lektur zawierać będzie wszystkie do tej pory przedstawiane zmiany

W porze monsunów kraje azjatyckie nawiedzane są przez żywioł, z którym ciężko walczyć - powodzie. Według oficjalnych danych obfite opady deszczów pochłonęły w regionie już ponad 500 osób.

W Małopolsce studia pielęgniarskie ukończyło w tym roku 180 absolwentek. Ale tylko 40 z nich podjęło pracę. Reszta zmienia zawód lub wyjeżdża za granicę - donosi "Dziennik Polski"

Jak zmusić bezdomnego alkoholika do podjęcia leczenia? - zastanawia się krakowski "Dziennik Polski". Krakowscy urzędnicy chcą, aby pracownicy socjalni dostarczali im sądowe wezwania. Problem w tym - pod jaki adres?