Najnowsze

Najnowsze

- Posłowie zgłosili ok. 300 poprawek do budżetu, chcąc zwiększyć jego wydatki o ponad 10 mld zł. Zaproponowali je także przedstawiciele koalicji. Jednak nakazano im wycofać wszystkie nieuzgodnione z klubami wnioski - czytamy w "Rzeczpospolitej".

200 nielegalnych imigrantów uratowała grecka straż przybrzeżna. Statek, którym płynęli, osiadł na mieliźnie w pobliżu Krety.

Nie życzę sobie, aby Nicolas po raz kolejny się ożenił - kategorycznie stwierdza matka prezydenta Francji Andree Sarkozy na łamach francuskiego tygodnika "Point de Vue". 80-letnia pani Sarkozy nie chce widzieć żadnej panny młodej.

Szczere rozmowy o spornych sprawach oraz zmiana dotychczasowego stylu wzajemnych stosunków dyplomatycznych: taki nowy rozdział w stosunkach polsko-niemieckich zapowiedzieli w Berlinie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski i niemieckiego Frank Walter Steinmeier - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Światowy gigant technologiczny AOL wchodzi do Polski - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Amerykański potentat powalczy z rodzimymi portalami o ponad 400 mln zł wpływów z internetowych reklam.

Pracownicy prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego szkolą się z protokołu dyplomatycznego – dowiedziała się "Rzeczpospolita". To pierwsze tego typu szkolenie dla pracowników biura. Kolejna grupa przejdzie je w lutym.

NASA powiadomiła w piątek czasu polskiego o przełożeniu o kolejny dzień startu promu kosmicznego Atlantis. Próba zostanie podjęta w sobotę.

"Szkocka" za 30 tys. dolarów, whisky wyprodukowana na bazie receptury pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona, czy koniak z 1811 ku czci cesarzowej Józefiny? Czemu nie. Wszystko to będzie można kupić na sobotniej aukcji w Nowym Jorku.

Rzeszowscy prokuratorzy skarżą się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef CBA nie współpracuje z nimi w sprawie zbadania legalności prowokacji w ministerstwie rolnictwa - pisze "Newsweek". Według tygodnika, prokuratorzy na razie nie wiedzą, jak postąpić w tej sprawie.

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO opowiedzieli się za utrzymaniem obecnej polityki wobec Iranu, który wbrew naciskom Zachodu kontynuuje wzbogacanie uranu.

Przewagą zaledwie dwóch głosów rząd Romano Prodiego uzyskał wotum zaufania we włoskim Senacie. Decyzję w sprawie wotum połączono z głosowaniem nad budzącym wielkie emocje dekretem o zaostrzeniu walki z przestępczością.

Funkcjonariusze BOR nielegalnie chronili Jacka Najdera - polskiego ambasadora w Afganistanie. Chroniona była jedynie ambasada. Jemu samemu na ulicach Kabulu ochrona BOR nie przysługiwała, bo MSZ nie wystąpiło o nią do MSWiA - pisze "Dziennik".

Czwartek, 06 grudnia 21:00- Trzeba się spodziewać, że trudno będzie prokuraturze podejmować decyzje w stosunku do byłych klientów ministra Ćwiąkalskiego – powiedział w Magazynie 24 Godziny poseł PiS Paweł Poncyljusz. PO, PSL i LiD nie widzą przeszkód, by Ćwiąkalski był ministrem.

- Trzeba się spodziewać, że trudno będzie prokuraturze podejmować decyzje w stosunku do byłych klientów ministra Ćwiąkalskiego – powiedział w Magazynie 24 Godziny poseł PiS Paweł Poncyljusz. PO, PSL i LiD nie widzą przeszkód, by Ćwiąkalski był ministrem.

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych krytykuje sposób, w jaki Amerykanie informują Pragę o sprawach bezpieczeństwa w kontekście planowanej tarczy antyrakietowej.

Wśród komercyjnych rozgłośni tylko Radio Maryja nie złamało przepisów i w pełni realizowało koncesję - podała Krajowa Rada. W dwóch pozostałych stacjach - RMF FM i Radiu Zet - stwierdzono niewielkie odstępstwa od warunków koncesji.

- To nie jest sprawa pomiędzy organami ścigania i Barbarą Blidą, to jest sprawa dotycząca śledztwa związanego z aferą węglową i tym epizodem, który wypełnia Blida - mówił w TVN24 Zbigniew Wassermann z PiS. - Chcemy wyjaśnienia czy w sprawie Blidy były naciski polityczne - tłumaczy Jarosław Gowin z PO.

Nawet 2600 euro będą musieli zapłacić Francuzi, którzy w przyszłym roku kupią toksyczne samochody. Ci, którzy kupią auta ekologiczne, mogą liczyć na dopłatę państwa.