Najnowsze

Najnowsze

Uff, gorąco się zrobiło. Człowiek jakiś taki „klapnięty” i energii nie zawsze na cały dzień starcza. A tu jeszcze trzy razy dziennie trenować należy przed meczem z reprezentacja Sejmu RP. Mecz o godzinie 17; treningi około 19, ale i tak powietrze parne i przez pierwsze pół godziny ciężko oddychać. No i ta niepewność. Zagram, czy nie zagram. Wszystko w rękach (w głowie) trenera, ale przygotować trzeba się jak należy

- Jak tylko zostaną uchwalone ustawy dotyczące świadczeń zdrowotnych, będę mógł odejść z ministerstwa - stwierdził Zbigniew Religa w wywiadzie, którego udzielił "Dziennikowi".

- Jak tylko zostaną uchwalone ustawy dotyczące świadczeń zdrowotnych, będę mógł odejść z ministerstwa - stwierdził Zbigniew Religa w wywiadzie, którego udzielił "Dziennikowi".

Rada, która ma oceniać projekty przepisów dotyczących urzędników państwowych i sposób ich zatrudniania, ma zostać powołana do końca czerwca. Według "Gazety Wyborczej", zacznie ona pracę najprawdopodobniej bez przedstawicieli Samoobrony.

Świadkowie obciążają Konrada Kornatowskiego - komendanta głównego policji. Dziennik dotarł do informacji w sprawie śmierci Tadeusza Wądałowskiego na komisariacie milicji w 1986 roku.

Jeśli PiS poprze unijną konstytucję, będę namawiał Romana Giertycha do wyjścia z koalicji – mówi "Życiu Warszawy" sekretarz generalny LPR Radosław Parda.

Od nowego roku szkolnego ocena z religii ma być wliczana do średniej ocen. Jednak większość z nas jest zdecydowanie przeciwna temu pomysłowi wicepremiera Romana Giertycha - wynika z sondażu "Życia Warszawy".

Radny Krzysztof Haładus (PiS) złożył do prezydenta Sosnowca interpelację, w której postuluje wprowadzenie płacenia za donosy – informuje "Dziennik Zachodni". Informatorzy mieliby dostawać od 50 do 100 zł.

Choć ich praca przynosi ogromne zyski, to muszą ją wykonywać w fatalnych warunkach. O kim mowa? Centralnym Biurze Śledczym - podaje "Metro".

Nieznośny żar lampy, pot cieknący po czole i lepiący się do ciała fartuch. Termometr wskazuje blisko 40 stopni Celsjusza. Takie warunki panują w salach operacyjnych szpitali woj. łódzkiego. Pacjenci nie protestują – trafiają pod skalpel pod narkozą - relacjonuje "Dziennik Łódzki".

Rodzina Tadeusza Wądołowskiego, który zmarł 21 lat temu na komisariacie MO, twierdzi, że ówcześni prokuratorzy pomogli zatuszować zabójstwo chłopaka. Wśród nich miał być Konrad Kornatowski, dziś komendant główny policji - donosi "Dziennik".

Niedziela, 17 czerwca, 21:00 Najpierw spotkanie z prezydentem Francji, potem premierem Hiszpanii, a wczoraj z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Prezydent Lech Kaczyński przekonuje europejskich polityków do polskiego pomysłu liczenia głosów w radzie Unii Europejskiej. Zakłada on, że podział głosów w radzie będzie ustalany według pierwiastka z liczby mieszkańców danego kraju. Głosowanie nad tą propozycją odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli. Polscy politycy nie spodziewają się jednak dalekoidących decyzji, które mogłyby ewentualnie zapaść podczas wczorajszego Polsko-Niemieckiego spotkania. eurodeputowany Maciej Giertych uważa z kolei, że Niemcy chcą teraz ugrać jak najwięcej dla siebie

W najbliższym czasie możliwa jest zmiana na stanowisku ministra zdrowia - dowiedział się "Newsweek". Prof. Zbigniew Religa rozważa odejście z rządu pod koniec czerwca, po przedstawieniu projektu ustawy o koszyku świadczeń medycznych.

Sobota, 16 czerwca, 21:00 Najpierw spotkanie z prezydentem Francji, potem z premierem Hiszpanii, a wczoraj z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel. Prezydent i premier przekonują europejskich polityków do polskiego pomysłu liczenia głosów w radzie Unii Europejskiej. Zakłada on, że podział głosów w Radzie będzie ustalany według pierwiastka z liczby mieszkańców danego kraju. Głosowanie nad tą propozycją odbędzie się już za 4 w Brukseli. Polscy politycy nie spodziewają się jednak daleko idących decyzji, które mogłyby ewentualnie zapaść podczas wczorajszego Polsko-Niemieckiego spotkania.

Amerykańska astronautka pochodzenia indyjskiego Sunita Willimas pobiła w sobotę rano rekord czasu przebywania w przestrzeni kosmicznej przez kobietę.