Najnowsze

Najnowsze

Trzy miasta, trzy zamachy, 30 zabitych

Wyjątkowo krwawy dzień w Iraku. W trzech eksplozjach samochodów-pułapek w różnych miejscach kraju zginęło co najmniej 30 osób, a dziesiątki zostały ranne. Celem zamachów byli głównie pielgrzymujący do irackich miejsc kultu szyici.

Wziął drogę w swoje ręce

Urzędnicy zapomnieli o drodze prowadzącej na jedno z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim, pan Jan postanowił więc sam ją naprawić. Tyle, że niedługo cieszył się efektem swojej pracy. Na utwardzoną drogę wjechał ciężki sprzęt i zniszczył nawierzchnię. A winnych nie ma.

Wziął zakładniczkę, bo psuło mu się auto

Niezadowolony klient pojmał w poniedziałek zakładniczkę w siedzibie niemieckiego producenta samochodów BMW we Francji. Po dwóch godzinach oddał się w ręce policji bez użycia siły. - To nabywca lambdy, który skarży się, że jego samochód stwarza problemy techniczne, a BMW nie potrafi go naprawić - powiedział zastępca prokuratora Luc-Andre Lenormand.

Były doradca Lecha Kaczyńskiego wspiera wykluczone z PiS

Były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ekonomista Ryszard Bugaj poparłby ruch, tworzący się wokół wyrzuconych z PiS Joanny Kluzik Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Zdaniem gościa programu "Tak jest" w TVN24, Polacy oczekują na powstanie umiarkowanie konserwatywnego ruchu politycznego.

"Prezydent zaryzykował z dopalaczami"

- Mam podejrzenie, że pewne zapisy z tej ustawy mogą okazać się niezgodne z konstytucją - tak szef sejmowej komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS) skomentował podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego pod tzw. ustawą antydopalaczową. Zdaniem Piechy, "prezydent zaryzykował". Według karnistki dr Moniki Zbrojewskiej nie dość, że ustawa jest nieprecyzyjna, to jest znaczne prawdopodobieństwo, iż zostanie ona zaskarżona przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Szeremietiew uniewinniony po 9 latach

Niewinny - usłyszał w poniedziałek w warszawskim sądzie Romuald Szeremietiew - b. wiceszef MON, oskarżony o dopuszczenie do tajemnic państwowych asystenta. Nie on, lecz ówczesny minister Bronisław Komorowski odpowiada za ochronę tajemnicy w resorcie obrony - orzekł sąd.

Nazistowskie książki w ofercie niemieckich gazet

Internetowe księgarnie niemieckich dzienników "Frankfurter Allgemeine Zeitung" i "Sueddeutsche Zeitung" oraz tygodnika "Der Spiegel" mają w swojej ofercie literaturę nazistowską - ustalili dziennikarze magazynu telewizji publicznej ARD "Raport z Moguncji". Komentując te ustalenia wiceprzewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Salomon Korn powiedział, że doszło do "skandalu". Selekcja książek jest zbyt kosztowna - tłumaczą się wydawcy dzienników.

Kobiety w Bieli wyszły na ulice Hawany

Kobiety w Bieli, kubański ruch społeczny, ponownie atakuje komunistyczne władze w Hawanie. Krewne kubańskich więźniów politycznych domagają się uwolnienia ich mężów i synów, aresztowanych siedem lat temu podczas antyrządowych demonstracji. Władzy wytykają niedotrzymanie obietnicy wypuszczenia więźniów do siódmego listopada.

Zmienią Belweder w mini-fortecę

- Kancelaria prezydenta zamawia sprzęt do ochrony pirotechnicznej - dowiedziała się Sekcja Dokumentacji i Analiz TVN24. Zamawiane są m.in. przenośny detektor materiałów wybuchowych, monitor skażeń radioaktywnych oraz aparat rentgenowski. Zdaniem specjalistów, z którymi rozmawiała SDiA, łączny koszt zamówionego sprzętu wyniesie kilkaset tysięcy złotych.

Turyści nie wejdą na Big Bena

Cudzoziemcy nie będą mogli zwiedzać wieży zegarowej Big Bena w Londynie - pisze "Daily Mail". Brytyjczycy zaś będą musieli prosić o zezwolenie na taką wizytę posłów ze swoich okręgów. Wszystko to w związku z zaostrzeniem środków bezpieczeństwa. "Kontrola przed wejściem, by wykluczyć możliwość terrorystycznego ataku na wieży Pałacu Westminsterskiego, stała się zbyt skomplikowana i kosztowna" - czytamy w gazecie.

Polityk opozycji: Skończyć z narkotykową prohibicją

Kontrowersyjna propozycja niemieckiego polityka z partii Zielonych. Tom Koenigs proponuje stopniową legalizację produkcji, handlu i konsumpcji narkotyków. Według niego, jest to jedyny sposób na skuteczną walkę z narkotykowymi kartelami, a legalizacja nie wpłynęłaby na wzrost konsumpcji. Jako przykład polityk podaje Portugalię, która zalegalizowała posiadanie narkotyków w 2001 r.

Łódzkie biuro PiS okradzione z laptopa

W poniedziałek w Łodzi z biura Witolda Waszczykowskiego został skradziony laptop. Kandydat PiS na prezydenta tego miasta wyjaśnia w rozmowie z TVN24, że komputer nie należy do niego, ale jest własnością klubu PiS. Policja bada sprawę.

Wziął drogę w swoje ręce

Poniedziałek, 8 listopada Urzędnicy zapomnieli o drodze prowadzącej na jedno z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim, pan Jan postanowił więc sam ją naprawić. Tyle, że niedługo cieszył się efektem swojej pracy. Na utwardzoną drogę wjechał ciężki sprzęt i zniszczył nawierzchnię. A winnych nie ma.

Wypadek karetki z ciężarną

Wypadek z udziałem karetki pogotowia w centrum Katowic. Tuż przed godziną 15 ambulans jadący na sygnale zderzył się z samochodem osobowym, po czym uderzył w ogrodzenie kościoła. Karetka wiozła do szpitala ciężarną kobietę, poszkodowaną wcześniej w innym wypadku. Ciężarna oraz dwie osoby z załogi karetki trafiły do szpitala. Informację oraz zdjęcia w serwisie Kontaktu 24 umieścił @tedikk.

Prokuratura opowie rodzinom o śledztwie

- 2 grudnia ma dojść do drugiego spotkania prokuratury z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk. Prokuratorzy wojskowi mają na nim poinformować rodziny o kolejnych czynnościach polskiego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia. Ostatnio podobne spotkanie odbyło się 28 lipca.

Będą kolejne 4 tomy akt śledztwa smoleńskiego

Polska prokuratura czeka na kolejne cztery tomy akt rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Generalna. Prokurator generalny Andrzej Seremet rozmawiał na ten temat z rosyjskim wiceprokuratorem generalnym.

Chciał okraść bank, ale się przestraszył

Nieudany napad na placówkę banku BGŻ w Dąbrowie Górniczej. Tuż po godzinie 13 pojawił się tam mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń. Ostatecznie niedoszłego rabusia spłoszyli pracownicy banku. Zanim zdążył cokolwiek ukraść, mężczyzna uciekł. Teraz szuka go policja. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Napaści na dziennikarzy "nie do przyjęcia"

Komisja Europejska potępiła i określiła jako "niemożliwe do przyjęcia" dwie napaści na dziennikarzy, do jakich doszło ostatnio w Rosji. Przedstawiciele KE uznali je za próbę uciszenia przedstawicieli niezależnej prasy. Oczekują dogłębnego śledztwa i ukarania sprawców.

Oskarżeni po manifestacjach pod krzyżem

Osiem aktów oskarżenia związanych z manifestacjami przed Pałacem Prezydenckim, gdy stał tam krzyż trafiło do warszawskich sądów. Wszystkie dotyczą znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów i strażników miejskich.

Obama poparł stałe miejsce Indii w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Barack Obama poparł przyznanie Indiom stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, o co kraj ten zabiega od lat. Podczas spotkania z premierem Manmohanem Singhem prezydent USA zadeklarował też, że usunie Indie z listy krajów obłożonych restrykcjami w handlu z USA. Oświadczył, że partnerstwo obydwu krajów będzie jednym z czynników "definiujących" XXI wiek.

"Trzeba rzucić wszystkie siły" na Kuryle

Japonia nie ma zamiaru zrezygnować ze spornych Kuryli. - Należy zmienić taktykę prowadzenia dialogu i rzucić wszystkie siły na odzyskanie wysp - powiedział premier Naoto Kan. Polityk znajduje się pod potężną presją społeczną, ponieważ sondaże wskazują, że jego popularność gwałtownie spada, między innymi z powodu zaostrzenia się sporu o wyspy.

Błaszczak gotowy rozmawiać z Ołdakowskim

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że jest gotowy na spotkanie z Janem Ołdakowskim i innymi posłami PiS, którzy tego zechcą. Zapewnił też, że list, w którym Ołdakowski miał wyrazić swoje niezadowolenie z wykluczenia z partii Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej do niego nie dotarł.

Kto weźmie Warszawę? Debata kandydatów na prezydenta

Jakie mają pomysły na Warszawę? W czym są lepsi od rywali? Kiedy otworzą kolejną linię metra i co myślą o buspasach? O to i wiele innych rzeczy zapytamy w czwartek 18 listopada trójkę głównych kandydatów na prezydenta stolicy: Hannę Gronkiewicz-Waltz, Wojciecha Olejniczaka i Czesława Bieleckiego. Transmisja od godziny 19.25 w TVN24, TVN Warszawa oraz na portalu tvn24.pl.

Podejrzany o śmiertelne pobicie dziecka wpadł w Niemczech

24-letni Tomasz M. pobił 1,5-letnie dziecko swojej konkubiny. Chłopiec w wyniku ciężkich obrażeń zmarł. Mężczyzna został raz skazany przez sąd, ale wyrok został uchylony. Tomasz M. skorzystał z okazji i zniknął. Od kilku miesięcy poszukiwała go warmińsko-mazurska policja. Ostatecznie udało się go zatrzymać w Kolonii w Niemczech. Grozi mu 12 lat więzienia.

Tiry płonęły jak pochodnie

Dziewięć samochodów ciężarowych spłonęło we Wrocławiu ubiegłej nocy. Do pożaru doszło na prywatnym parkingu. Nikomu nic się nie stało.

Kolejny rosyjski dziennikarz ciężko pobity

Nieznani sprawcy ciężko pobili rosyjskiego dziennikarza Anatolija Adamczuka w podmoskiewskiej miejscowości Żukowski. Pierwsze doniesienia mówiły, że mężczyzna zmarł. Ostatecznie okazało się, iż jest w ciężkim stanie, ale żyje. To drugi przypadek poważnego pobicia dziennikarza w ciągu ostatnich dwóch dni w Rosji.

"Całkowicie fikcyjne" wybory

Azerbejdżan wykonał "udany krok na drodze ku demokracji". Przynajmniej zdaniem przedstawicieli rządzącej partii Nowy Azerbejdżan, która według wstępnych wyników wygrała wybory parlamentarne. Jednak zdaniem opozycji i obrońców praw człowieka podczas okresu przedwyborczego i głosowania doszło do wielu nieprawidłowości. Obserwatorzy międzynarodowi określają je jako "całkowitą fikcję".

Sarkozy poleci z klasą godną "światowej potęgi"

Prezydent Nicolas Sarkozy otrzyma nowego, luksusowo wyposażonego Airbusa. Maszyna ochrzczona przez media "Air Sarko One", odbędzie w czwartek pierwszy oficjalny lot - donosi dziennik "Le Parisien". Według mediów łączny koszt nowego samolotu, czyli jego zakupu oraz koniecznej adaptacji wnętrza, wyniósł około 180 milionów euro.

Białystok stoi. Pasażerowie PKP jeżdżą autobusami

Dworzec główny w Białymstoku nadal jest wyłączony z ruchu po gigantycznym pożarze pociągów towarowych. Pasażerów do miasta dowozi komunikacja zastępcza - informuje tvn24.pl rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki. Nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa. Straty będzie można szacować dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej.

Proces o Kapuścińskiego bez prasy

Proces o głośną biografię Ryszarda Kapuścińskiego będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami. Autora i wydawcę książki o naruszenie dóbr osobistych pozwała wdowa po reporterze. Pozwani chcą oddalenia pozwu.