Najnowsze

Najnowsze

W Osetii Północnej na południu Rosji, a także w Moskwie i Petersburgu w sobotę rozpoczęły się trzydniowe uroczystości żałobne ku pamięci ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie we wrześniu 2004 roku. Zginęło wtedy 318 zakładników, w większości dzieci.

Papież Benedykt XVI w sanktuarium maryjnym we włoskim Loreto spotkał się wieczorem z tysiącami młodzieży. W niedzielę rano odprawi tam mszę na błoniach, a w południe odmówi modlitwę Anioł Pański.

Ministrowie środowiska państw UE na sobotnim spotkaniu w Lizbonie wezwali kraje Unii do większego zaangażowania na rzecz zapobiegania pożarom lasów. Polskę reprezentował minister Jan Szyszko.

Koncertem kantora Josepha Malovany'ego z Nowego Jorku oraz jego studentów i chóru kantorów "Hasidic Cappella" z Moskwy rozpoczyna się w niedzielę IV edycja warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".

Wszechogarniająca korupcja i metody, jakimi walczy z nią rząd - to główne tematy orędzia Jarosława Kaczyńskiego. Premier zaapelował do Polaków o poparcie w tej walce.

To niemożliwe, nikt mi o tym nie powiedział, poza tym dokumenty ma ktoś inny, a właśnie jest pora lunchu i co ja właściwie mam robić - takiej zbitki nie usłyszysz w urzędzie miasta rosyjskiego miasta Megion. Mer zakazał.

Wulgarne przedrzeźnianie kobiety podczas audycji w TOK FM zarzuca Tomaszowi Lisowi grupa dziennikarzy. - Wydałem w istocie kilka dźwięków, ale jest oburzające, że grupa prawicowych redaktorów skojarzyła je z Joanną Lichocką - broni się publicysta.

Dochodzenie w sprawie wypadku na pokazach lotniczych Air Show w Radomiu dopiero się zaczyna, ale eksperci już stawiają pierwsze hipotezy. Ich zdaniem tragedia prawdopodobnie następstwem błędu pilota

- Konferencja prokuratury to spektakl w amerykańskim stylu. Chciała ona udowodnić, że komisja śledcza nie jest potrzebna - stwierdził na konferencji prasowej szef Samoobrony Andrzej Lepper.

Były szef PZU Jaromir Netzel został zwolniony z warszawskiego szpitala MSWiA, w którym od piątku przebywał na obserwacji.

Janusz Kaczmarek nie chce mówić, dlaczego skłamał na temat swojego spotkania z Ryszardem Krauzem. - Mógłbym dostać zarzuty za wpływanie na tok postępowania prokuratorskiego - przekonywał w sobotę na wspólnej konferencji z Romanem Giertychem.

Lech Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Kancelaria Prezydenta w oficjalnym komunikacie poinformowała, że spotkanie z Januszem Kaczmarkiem w przeddzień akcji odbyło się w szerszym gronie i dotyczyło terroryzmu.

- Przyjdzie czas na ujawnienie kolejnych faktów, które będą mówić nie tyle o Januszu Kaczmarku, ile o Donaldzie Tusku, Olejniczaku, Giertychu i Lepperze - zapowiedział Zbigniew Ziobro. Resort sprawiedliwości przyznał, ze to Ziobro poinformował Janusza Kaczmarka o akcji CBA.

250 tys. osób z zapartym tchem śledziło rywalizację pilotów latających w ramach portugalskich kwalifikacji z cyklu Red Bull Air Race. Nad rzeką Douro w Porto zwyciężył reprezentant teamu Red Bull.

W ten weekend w Warszawskim hotelu "Gromada" dzieją się rzeczy niezwykłe. Można tu spotkać rycerzy Jedi żywcem wyjętych z "Gwiezdnych Wojen", można trafić na wykład poświęcony potworom z głębin lub sprawdzić swoją wiedzę na temat smoków - trwa Polcon, największy, doroczny zlot miłośników fantastyki.