Najnowsze

Najnowsze

Fiskus i wymiar sprawiedliwości mają poważne problemy z dotarciem do obywatela. Świadkowie nie chcą się stawiać na rozprawy, a sądy zawalone są sprawami pozostającymi bez rozpatrzenia. - O nowych pomysłach na zmianę sytuacji czytamy w "Dzienniku Zachodnim".

Tak dla wcześniejszych wyborów - potwierdza Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej". Dla ratowania pozycji PiS-u na polskiej scenie politycznej jest nawet gotów oddać władzę. Premier wspomina też o chroniącym Janusza Kaczmarka potężnym biznesowym układzie

Prawie co czwarty Polak nie wie na kogo głosować - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie "Rzeczpospolitej". W przyszłym parlamencie miejsca podzieliłyby między siebie PO, PiS i LiD.

Na skutek zawziętości sąsiadów Artur Sadzikowski musi skakać przez płot, aby dostać się do własnego domu. Urzędnicy rozkładają ręce - sprawę opisują "Super Nowości"

Po jesiennych wyborach Platforma Obywatelska może mieć większość w parlamencie. Gdyby tak się stało, pierwszy raz od 1989 roku Polską rządziłaby jedna partia. Najnowszy sondaż wyborczy TNS OBOP publikuje "Dziennik".

Po jesiennych wyborach Platforma Obywatelska może mieć większość w parlamencie. Gdyby tak się stało, pierwszy raz od 1989 roku Polską rządziłaby jedna partia. Najnowszy sondaż wyborczy TNS OBOP publikuje "Dziennik".

Samolot, który w zeszłym tygodniu wtargnął na terytorium Gruzji i wystrzelił rakietę, nadleciał z rosyjskiej przestrzeni powietrznej - tak według gruzińskich władz oceniła incydent międzynarodowa komisja ekspertów.

Siły koalicji międzynarodowej pod dowództwem USA poinformowały w środę o rozpoczęciu zakrojonej na szeroką skalę ofensywy przeciwko Al-Kaidzie i talibskim bojownikom na wschodzie Afganistanu.

Klienci domów publicznych mają pomóc w walce z handlem ludźmi. Czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych podjęło w kampanię informacyjną, której celem jest walka z handlem żywym towarem.

Rosyjski prezydent Władimir Putin i goszczący w Rosji książę Monako Albert II porzucili wygody letniej rezydencji carów w Peterhofie i udali się pod mongolską granicę, by napić się herbaty i zrelaksować przy wędce.

Paradzie towarzyszyły tysiące widzów, zapełniających trasę i boczne uliczki. Największym powodzeniem cieszyły się wozy opancerzone, czołgi i samoloty.

- Sprawę CBA czy konfliktu Janusza Kaczmarka ze Zbigniewem Ziobrą musi wyjaśnić komisja śledcza, ale nie w tym Sejmie – uważa Jan Rokita. Zdaniem polityka PO najlepszym wyjściem są jesienne wybory.

- Oczerniany jestem od paru dni, dziś się dowiaduję, że chroniłem jakieś teczki. Nic podobnego nie miało miejsca. Są dokumenty, które to potwierdzą - zapewnił w TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Lider PO Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) nie zostawli wpuszczeni na Białoruś. Z kolei doradca premiera ds. Polonii, Michał Dworczyk, musiał opuścić ten kraj. - Zagrożono mi deportacją, jeśli nie wyjadę - mówi portalowi tvn24.pl Dworczyk.

- Wierni wszystkich wyznań powinni nazywać boga Allahem - ta nieoczekiwana propozycja padła z ust... katolickiego biskupa Holandii. Nie wywołał entuzjazmu ani wśród chrześcijan, ani muzułmanów.

Nauczycielka-astronautka Barbara Morgan, jako pierwsza poprowadziła lekcję z kosmosu.

Mieszkaniec północnej części ukraińskiego Kijowa mieszka w nietypowy domku. Nietypowym dlatego, że zamiast cegieł, do jego budowy użył butelek po alkoholu.

- Wcześniejsze wybory nie są rzeczą normalną, ale jest wysoce prawdopodobne, że są w interesie narodowym - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wiadomości" w TVP1. Prezydent mówił także o polskim patriotyzmie i jego budowaniu.

Trzy rzadkie, perskie lamparty, które przyszły na świat 19 czerwca w budapesztańskim zoo, po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwiedzającym.