Najnowsze

Najnowsze

Trudne chwile dla przyszłych matek w Poznaniu. Okazuje się, że brakuje łóżek dla kobiet, które mają urodzić. Zdarza się, że gdy poród nie jest zaawansowany, szpital odsyła przyszłą matkę do innej placówki.

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

- Były sygnały, iż może być próba skompromitowania mnie bądź nawet wyeliminowania. Dlatego nagrywałem rozmowę z Andrzejem Lepperem i dostałem ochronę BOR - zdradził Zbigniew Ziobro.

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.

Według danych MSWiA starymi dowodami posługuje się jeszcze 7 mln Polaków. Jak pisze "Rzeczpospolita" milion z nich nie zdąży starego dowodu wymienić przed końcem roku, a to może oznaczać kłopoty.

250 osób rywalizowało o miano najszybszej drużyny w 25 spływie wanien w Dinant w Belgii. Tematem przewodnim była historia miasta.

To prawdopodobnie największy samobójczy zamach w historii Iraku. We wtorkowej masakrze na północnym zachodzie kraju zginęło co najmniej 250 osób. Telewizja CNN twierdzi, że ta liczba może sięgnąć nawet 500.

- Entschuldigung, gehen Sie oft mit ganzen Familie fur eine Parade? Haben Sie ein Pikelhaub zu Hause? – zwykł czasem pytać po spożyciu jeden z moich przyjaciół, kultywując w narodzie stereotyp Niemca. Pytanie nigdy nie trafiło na właściwego rozmówcę… i bardzo dobrze, bo po pierwsze wyszłoby na jaw, że mój znajomy ni w ząb nie umie po niemiecku i tylko ze słownika nauczył się tych dwóch zdań, a po drugie dyskusja mogłaby nam wyjść cokolwiek niepolityczna. Bez dwóch zdań.

W lipcu zadłużenie polskich gospodarstw domowych wzrosło rekordowo. Polacy pożyczyli aż o 40 proc. więcej niż rok temu - pisze "Rzeczpospolita".

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w znajdującym się na parterze pokoju numer 4. - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do warszawskich sądów okręgowych. Jednak najprawdopodobniej nie chodzi im o sędziów a o skorumpowanych lekarzy - pisze "Gazeta Wyborcza"

Wyborcy chcą poznać okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz kulisy prowokacji CBA, której celem był Andrzej Lepper. Komisje śledcze zajmujące się tymi kwestiami powinny powstać zanim pójdziemy głosować - wynika z wtorkowego sondażu "Gazety Wyborczej"

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w pokoju numer cztery - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"

- Jestem związany z tradycją militarną, cenię ją, bardzo lubię. Ale tradycja wojskowa nie jest tą tradycją, która powinna dziś być wiodąca - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Leszek Moczulski

Prawie 600 tysięcy złotych kosztowała środowa defilada. Jednak tłumy zgromadzone w Alejach Ujazdowskich dowodzą, że warszawiacy lubią tego typu widowiska - koszta szacuje "Życie Warszawy"

Przeszukanie w domu Janusza Kaczmarka nie były do końca zgodne z procedurami. Prokuratorzy chcieli, żeby funkcjonariusze ABW weszli "na legitymację", ci ostatni chcieli nakazu - to ich poróżniło, pisze "Dziennik"

Środa, 15 sierpnia, 21:00 Lepsze wcześniejsze wybory niż komisja śledcza - zdaniem Jana Rokity z Platformy Obywatelskiej rozpoczynanie prac nad wyjaśnieniem akcji CBA w ministerstwie rolnictwa przed wyborami nie ma sensu. Szef PO Donald Tusk zapowiedział, że komisja zostanie powołana bez względu na to czy stanie się to jeszcze za czasów obecnej kadencji parlamentu czy już głosami nowego sejmu. Jan Rokita, który był gościem magazynu 24 godziny uważa, że należy wybrać - albo wybory - albo komisja.

Jarosław Kaczyński mówi "Rzeczpospolitej", że jego zdaniem za kilka miesięcy to Donald Tusk będzie się zastanawiać, czy chce być wicepremierem w rządzie Kaczyńskiego, a nie na odwrót.