Najnowsze

Najnowsze

- Oczerniany jestem od paru dni, dziś się dowiaduję, że chroniłem jakieś teczki. Nic podobnego nie miało miejsca. Są dokumenty, które to potwierdzą - zapewnił w TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Lider PO Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) nie zostawli wpuszczeni na Białoruś. Z kolei doradca premiera ds. Polonii, Michał Dworczyk, musiał opuścić ten kraj. - Zagrożono mi deportacją, jeśli nie wyjadę - mówi portalowi tvn24.pl Dworczyk.

- Wierni wszystkich wyznań powinni nazywać boga Allahem - ta nieoczekiwana propozycja padła z ust... katolickiego biskupa Holandii. Nie wywołał entuzjazmu ani wśród chrześcijan, ani muzułmanów.

Nauczycielka-astronautka Barbara Morgan, jako pierwsza poprowadziła lekcję z kosmosu.

Mieszkaniec północnej części ukraińskiego Kijowa mieszka w nietypowy domku. Nietypowym dlatego, że zamiast cegieł, do jego budowy użył butelek po alkoholu.

- Wcześniejsze wybory nie są rzeczą normalną, ale jest wysoce prawdopodobne, że są w interesie narodowym - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wiadomości" w TVP1. Prezydent mówił także o polskim patriotyzmie i jego budowaniu.

Trzy rzadkie, perskie lamparty, które przyszły na świat 19 czerwca w budapesztańskim zoo, po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwiedzającym.

W 1993 r. Janusz Kaczmarek - wówczas prokurator rejonowy w Gdyni - nadzorował nielegalną operację Urzędu Ochrony Państwa – pisze „Wprost”. UOP przejął wówczas dokumenty z teczek SB. Materiały zniknęły.

Niemieccy celnicy skonfiskowali 3,5 miliona papierosów bez akcyzy odkrytych w polskiej ciężarówce pod Magdeburgiem. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku przez niemieckie służby celne.

Setki dziennikarzy z ustami zaklejonymi taśmą klejącą protestowały w Nairobi przeciwko projektowi nowej ustawy, zgodnie z którą mogliby zostać zmuszeni do ujawnienia źródeł ich informacji.

Delegacja PO z Donaldem Tuskiem na czele nie została wpuszczona na Białoruś. Wcześniej granicy nie przekroczył wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS). Polskie MSZ wezwało ambasadora Białorusi do wyjaśnienia sprawy.

- Bezprecedensowy wyścig w skali świata - tak okrzyknięto imprezę organizowaną przez znanego producenta napojów energetycznych. Za kierownicą wyścigowego bolidu usiadł były kolega z teamu Roberta Kubicy - Sebastian Vettel. Za sterami samolotu zasiadł austriacki wyczynowiec Hannes Arch, a wyścigową łódź poprowadził Polak Bartłomiej Marszałek.

Radykalni rosyjscy nacjonaliści to główni podejrzani o wysadzenie w poniedziałek pociągu na linii Moskwa-St. Petersburg - podaje agencja Interfax powołując się na źródła zbliżone do śledczych.

- Wygraliśmy wiele bitw w wojnie z nędzą, ignorancją i chorobami. Czy możemy jednak powiedzieć, że wygraliśmy wojnę? - pytał indyjski premier Manmohan Singh na uroczystościach z okazji 60. rocznicy niepodległości tego kraju.

Ciała pięciu obywateli Włoch, zabitych strzałami w głowę, znalazła w środę policja w niemieckim Duisburgu. Szósta postrzelona osoba zmarła w drodze do szpitala. Zabójstwo jest prawdopodobnie wynikiem porachunków mafijnych.

- Nie było i nie będzie żadnych paktów gwarantujących bezkarność. PO gwarantuje, że akcja CBA w ministerstwie rolnictwa będzie wyjaśniona - zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Tysiące ludzi na ulicach Warszawy oglądało defiladę wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego. Defiladę przyjął prezydent Lech Kaczyński.

Trzej funkcjonariusze niemieckiej policji kryminalnej zginęli w porannym w zamachu bombowym na obrzeżach Kabulu. Doniesienia potwierdził niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeble. Zaatakowany został konwój sił międzynarodowych ISAF.

Prawie pół godziny trwał policyjny pościg za uciekającym mężczyzną z Działdowa. Zatrzymany przez policjantów 54-letni kierowca Opla był zupełnie pijany. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdu - stracił je właśnie za jazdę po wpływem alkoholu.