Najnowsze

Najnowsze

(Nie)pogoda na przejęcie prezydencji

Oficjalnie objęcie przez Polskę prezydencji w UE będziemy dziś świętować w Warszawie do białego rana. Niestety, w pochmurnej, zimnej i mokrej aurze. Podobnie będzie w kolejne dni w pozostałych fetujących miastach. Sprawdź prognozę pogody TVN Meteo.

Parlament przywraca kontrole na granicach Danii

Duński parlament zatwierdził rządową propozycję przywrócenia kontroli granicznych. Komisja Europejska groziła uruchomieniem procedury karnej wobec Danii, jeśli wprowadzi w życie to posunięcie. Duńczycy zapewniają, że ich decyzje nie naruszają zasad układu z Schengen.

Chcieli wyrzucić bazę dronów. CIA odmówiła

USA zignorowały wezwanie pakistańskich władz, które domagają się opuszczenia przez Amerykanów jednej z ich baz w Pakistanie - twierdzą anonimowi amerykańscy wojskowi w rozmowie z agencją Reutersa. Shamsi Air Base ma być wykorzystywana głównie przez CIA jako baza dla bezzałogowych samolotów (inaczej dronów) wykonujących naloty na afgańsko-pakistańskie pogranicze.

Odzyskali zapis wideo z kabiny kpt. Szufy

Specjaliści od odzyskiwania danych przywrócili zapis wideo z uszkodzonej kamery samolotu, w którym rozbił się podczas pokazów lotniczych kpt. Marek Szufa. Laboratorium Kroll Ontrack poinformowało o tym w nadesłanym do tvn24.pl komunikacie. Odzyskany zapis może pomóc prokuraturze w Płocku w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy.

Sądu się nie bał. 15-letni kierowca walczy o życie

W maju policja zatrzymała go pijanego, kiedy prowadził należący do rodziców samochód. Za kierownicę nie powinien wsiadać nawet trzeźwy, bo ma dopiero 15-lat. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Ale nastolatek się nie przestraszył. W piątek rano znów wsiadł za kierownicę auta rodziców i wjechał w zaparkowaną ciężarówkę. W szpitalu walczy o życie. Jego pasażer nie żyje.

Polskę czeka budżetowy bój z "wielkimi" UE

Logo polskiej prezydencji to skierowane w górę strzałki. "W istocie strzałki dla Europy skierowane są dziś w dół, a co najmniej w całkowicie różnych kierunkach. Z tym musi zmierzyć się Polska" - pisze niemiecki dziennik "Berliner Zeitung". Zdaniem gazety, bez konfliktów się nie obędzie. A największym ma być spór o kształt przyszłego budżetu UE.

W majtkach na głowie ukradł rower

Mieszkaniec jednego z bielańskich bloków postanowił się wzbogacić kosztem sąsiada. Młodych chłopak upatrzył sobie rower stojący na korytarzu. Ponieważ na klatce były kamery, złodziej przywdział strój maskujący: parę majtek na głowie, drugie majtki na właściwym miejscu i dwie skarpetki (różnych kolorów).

Prezydencja? "Pewien niepokój w Starej Europie"

Informując w piątek o objęciu przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, dziennik "Nowyje Izwiestia" podkreśla, że Polacy obiecują, że nie będą straszyć Europy zbędnymi innowacjami i że reanimują program zbliżenia UE z jej wschodnimi sąsiadami. Według rosyjskiej gazety, "informacja o przejmowaniu prezydencji przez kraj wschodnioeuropejski tradycyjnie wywołuje pewien niepokój w Starej Europie".

"Ambasador Kima w Polsce w areszcie domowym"

Ambasador Korei Północnej w Polsce, Kim Pyong Il, przyrodni brat przywódcy państwa Kim Dzong Ila przebywa w areszcie domowym w Phenianie - twierdzą południowokoreańskie media. Ma to mieć związek z walką o władzę w Phenianie. Przedstawiciel ambasady Korei Północnej w rozmowie z tvn24.pl mówi: "To kłamstwo i propaganda polityczna Korei Południowej". Przyznaje jednak, że Pyong Ila od maja nie ma w Polsce.

"Dzisiaj Polska" jest atletą

Uśmiechnięty atleta prężący biceps w kształcie konturu Polski i hasło "Dzisiaj Polska" - praca Magdaleny Wosik zwyciężyła w 11. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS i będzie promować Polskę podczas naszej prezydencji w Unii Europejskiej - donosi "Gazeta Wyborcza".

Obama mówi jedno, wojsko robi drugie?

Po objęciu przez NATO dowodzenia nad operacją w Libii administracja Baracka Obamy wielokrotnie zapewniała, że amerykańskie lotnictwo zaprzestało ataków na ten kraj i jedynie w ograniczonym stopniu wspomaga sojuszników. Okazuje się, że prawda jest inna. Lotnictwo przyznało, że od 31 marca dokonało 801 lotów bojowych nad Libię, w tym 132 razy zrzucono bomby.

Stabilizacja eurostrefy. Wiodąca rola Rostowskiego?

W ciągu najbliższych dni Parlament Europejski na przyjąć kluczowe decyzje stabilizujące strefę euro i to ja będę w negocjacjach decydującym przedstawicielem Rady UE - powiedział w piątek minister finansów Jacek Rostowski.

Największa partia świata świętuje 90. urodziny

Komunistyczna Partia Chin świętuje swoje 90. urodziny. To największa partia polityczna na świecie z liczbą członków szacowaną na 80 milionów. Wielkie obchody zainaugurował prezydent Chin Hu Jintao, który wygłosił 90-minutowe przemówienie. Sławił w nim osiągnięcia KPCh, ale jednocześnie przestrzegał, że korupcja wśród członków partii może kosztować ją poparcie społeczne.

System e-myta nie zadziałał

System elektronicznego poboru opłat za przejazd ciężarówek po drogach krajowych miał ruszyć punktualnie o północy, jednak z powodów technicznych nie udało się uruchomić - poinformowała rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Krajowych i Autostrad Urszula Nenkel. Odpowiedzialna za działanie systemu firma Kapsch za każdy dzień zwłoki musi zapłacić milion złotych kary, a także pokryć szkody poniesione przez Skarb Państwa - to kolejne dwa miliony za dobę.

Coldplay i diabelski młyn. Deszczu nie było

- Super. Jest super. Jest po prostu fantastycznie - tak uczestnicy Open'era podsumowali pierwszy dzień festiwalu. Główną gwiazdą był Coldplay, a zagrały jeszcze Pustki, The National i Simian Mobile Disco.

"Wypadło nam sprawować prezydencję w trudnym czasie"

"Wypadło nam sprawować prezydencję w trudnym czasie. Trwa kryzys finansowy strefy euro, najmocniej dziś widoczny w Grecji. Wydarzenia w Afryce Płn. i regionie Bliskiego Wschodu wywołały dodatkowe problemy i wyzwania" - pisze dla "Gazety Wyborczej" premier Donald Tusk.

My mamy strzałki. Co mieli inni?

Logo polskiej prezydencji w UE, w postaci serii kolorowych strzałek i polskiej flagi, wywołało żarliwą dyskusję i mnóstwo ocen, od wybitnie negatywnych do zachwytów. Ale to nie tylko polski problem. W każdym kraju poprzednio sprawującym prezydencję kwestia znaku także budziła kontrowersje.

Mucha dwa oczka wyżej, ale wciąż bez "jedynki"

Dariusz Rosati nr 2 w okręgu podwarszawskim, awans Antoniego Mężydły na miejsce trzecie w Toruniu, a Joanny Muchy z "4" na "2" w Lublinie (Magdalena Gąsior-Marek nadal na jedynce) - to niektóre z ustaleń zarządu krajowego PO, który w czwartek nanosił poprawki na listy wyborcze. Wciąż nieznany jest los byłej szefowej PJN Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Euro w portfelu Polaków dopiero za 9 lat?

Premier Donald Tusk zapowiadał kiedyś, że unijna waluta zastąpi złotego w 2011 roku. Nie udało się, ponieważ nie spełnialiśmy warunków wejścia do eurolandu, ale pozwoliło nam to przetrwać kryzys bez większych szkód. Teraz, kiedy strefa euro jest w tarapatach, znów pojawia się pytanie: kiedy możemy do niej wejść? Minister finansów uważa, że za dwa-trzy lata. Eksperci - że dopiero pod koniec dekady.

Dziś książę i pływaczka w aurze skandali wezmą ślub

W piątek od cywilnej ceremonii rozpoczną się uroczystości ślubne księcia Monako Alberta II i południowoafrykańskiej pływaczki Charlene Wittstock. W sobotę młoda para powie sobie "tak" w czasie uroczystości religijnych na dziedzińcu pałacu. Przygotowania do ślubu budzą w maleńkim księstwie wiele emocji i plotek.

Gwałtowne burze przeszły przez Polskę

Zalane ulice i samochody, wybijające studzienki kanalizacyjne i przechodnie po kolana brodzący w wodzie - tak wyglądało czwartkowe popołudnie na zachodzie i południu kraju. Nawałnice były krótkie, ale niezwykle intensywne - w ciągu 15 minut na Śląsku doszło do 500 wyładowań atmosferycznych.

Chavez przyznaje się do nowotworu

Hugo Chavez w nadanym przez telewizję wystąpieniu ogłosił, że po kolejnej operacji wygrał walkę z chorobą nowotworową. Tym samym wenezuelski przywódca wraca - po długiej nieobecności - do aktywnej polityki. Nie wiadomo jednak, jakiego rodzaju nowotwór usunięto prezydentowi.

Stanęliśmy na czele Unii

1 lipca Polska objęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. O północy z czwartku na piątek fasada Pałacu Prezydenckiego rozbłysła światłami w polskich barwach narodowych i kolorach Unii Europejskiej - żółtym i niebieskim. Wśród państw członkowskich, które w 2004 roku przystąpiły do UE, Polska jest czwartym krajem - po Słowenii, Czechach i Węgrzech - sprawującym prezydencję.

Sejm, Belweder i KPRM pełne europejskich gości

Wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu, wizyta przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana van Rompuya w Belwederze i oficjalne przekazanie prezydencji przez węgierskiego premiera Viktora Orbana szefowi polskiego rządu Donaldowi Tuskowi - to tylko niektóre z politycznych uroczystości inaugurujących objęcie przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej.

Rosja przede wszystkim? Wschodni wymiar prezydencji

Wchodząc do Unii Europejskiej Polska miała ambicję odgrywania wiodącej roli w kreowaniu polityki wschodniej UE. Przez siedem lat jednak proces integracji republik postsowieckich z Unią nie posunął się jednak do przodu tak, jak zakładali optymiści. Nowym impulsem miało być Partnerstwo Wschodnie, ale skuteczność tej inicjatywy również pozostaje dyskusyjna. Najważniejsza w polskiej polityce wschodniej stała się za to w ostatnich latach Rosja. Czy będzie to widać także podczas polskiej prezydencji?

Pociągnął prezydenta. Pójdzie siedzieć?

Do trzech lat więzienia oraz kara w wysokości 45 tysięcy euro grożą mężczyźnie, który w czwartek mocno popchnął prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego w miejscowości Brax na południu kraju. Motywy działania dotąd niekaranego mężczyzny nie są znane.

"Kropka nad i" 30.06

Czwartek, 30 czerwca - Sensacją będzie to, w jak dużym stopniu I część "Białej księgi" będzie zbieżna z raportem komisji Millera - powiedział w "Kropce nad i" Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Powołał się na swoją "prywatną" wiedzę o tym, co znajduje się we fragmentach raportu, który trafił już do premiera.

"Rozmowa Rymanowskiego" 30.06

Czwartek, 30.06 Prezydencja Polski w Unii Europejskiej to nie tylko szanse, ale też ryzyko - uważa Jerzy Buzek. Szef PE w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 przyznał, że każde wydarzenie, jakie będzie miało miejsce w naszym kraju, będzie poddawane dokładnej analizie. - Oczy będą zwrócone na Polskę. Będziemy pod lupą - podkreślił.