Najnowsze

Najnowsze

"Putin zachował się niezręcznie"

- Nie mogę znieść powtarzania dyrdymałów, że każdy ma swoją pamięć. Pewne sprawy są od dawna ustalone. Ile razy można słuchać, że będziemy badać pewne fakty historyczne? - komentował dzisiejsze wystąpienie Władymira Putina Paweł Kowal z PiS. Jak dodał, "Putin mówił o jakiejś alternatywnej wersji historii".

A jednak. Tymoszenko i Tusk rozmawiali

Wspólne przygotowania do Euro 2012 były głównym tematem rozmów Donalda Tuska i Juli Tymoszenko. A jeszcze rano wydawało się, że do spotkania premierów Polski i Ukrainy nie dojdzie - miała je odwołać sama Tymoszenko.

Żydzi protestują: Katyń to nie holokaust

Zaledwie kilka godzin po porównaniu zbrodni katyńskiej do holokaustu odezwały się głosy sprzeciwu społeczności żydowskiej. Sekretarz generalny Centralnej Rady Żydów w Niemczech nazwał wypowiedź Lecha Kaczyńskiego podczas obchodów rocznicowych w Gdańsku "niestosowną".

Buzek o słowach Putina: To uwłaczające

- Nie rozczarował mnie, bo nie spodziewałem się tego – powiedział w "Kropce nad i" Jerzy Buzek pytany, czy jest zawiedziony, że premier Władimir Putin na Westerplatte nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu i nie prosił o wybaczenie za napaść na Polskę 17 września.

"Dzieci paliły się żywcem". Po 5 latach Biesłan wciąż płacze

Co najmniej 334 ofiar, w tym ponad 150 dzieci i około 700 rannych - to tragiczny skutek ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie i fatalnej próby odbicia zakładników podjętej przez rosyjskie siły specjalne. Pięć lat po tych tragicznych wydarzeniach, Biesłan wciąż tonie we łzach.

Nowak: Wizyta Putina to nowe otwarcie. "To socjotechnika"

Wtorek, 1 września – Obecność Władimira Putina w Polsce po tylu latach jest znakiem ocieplenia relacji między naszymi krajami, nowego otwarcia – nie ma wątpliwości szef gabinetu politycznego Donalda Tuska, Sławomir Nowak. Jego zdaniem naiwnością byłoby jednocześnie oczekiwać dojrzałości w zakresie prawdy historycznej. A właśnie o to, że rosyjski premier nie "uciął" manipulacji historią przez media i wywiad Rosji ma żal do Putina szef BBN Aleksander Szczygło.

"Kaczyński i Tusk się uzupełniali"

Czy po obchodach 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej jesteśmy bliżej lepszych relacji z Rosją? - Na pewno nie jesteśmy dalej - odpowiada Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent spotkaniu przywódców na Westerplatte wystawia bardzo dobrą notę. - To sukces. Może nie przełom, ale krok we właściwym kierunku. Było godnie i właściwie - podkreśla.

Para w samochodzie zatopiona w jeziorze

Makabryczne odkrycie w jeziorze Wysokie na Podlasiu. Strażacy wyłowili samochód ze zwłokami młodego mężczyzny i kobiety. Policja poszukiwała ich od poniedziałku, ostatni raz widziano ich razem w niedzielę.

Nie dojechał z pizzą

Dostawca pizzy, który ulicą Kondratowicza w Warszawie przewoził posiłek do swojego klienta, tego zlecenia z pewnością nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Podczas jazdy jego samochód nagle stanął w płomieniach. - Wszystko to zobaczył pracownik monitoringu miejskiego, który na szczęście powiadomił o wszystkim służby - mówią policjanci. Według nich, gdyby nie to, mogłoby dojść do wybuchu.

Kradziony "duńczyk" w polskim porcie

Dzięki anonimowej informacji goleniowska policja odnalazła ukradziony w Danii luksusowy jacht motorowy wart ponad 600 tys. euro. Ekskluzywną łódź złodzieje zacumowali w porcie na Zalewie Szczecińskim w Stepnicy.

Traktorem w policjantów. Padły strzały

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 20-letniego traktorzystę, który uciekając przed drogówką potrącił jednego z funkcjonariuszy. Poza tym, że nietrzeźwy rolnik nie miał prawa jazdy, sam traktor nie został też nigdy dopuszczony do ruchu. Za napaść na policjanta mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Barbarzyńskie naloty Niemców

Polska walczy z niemiecką napaścią. Od rana 1 września 1939 roku, z pogwałceniem konwencji międzynarodowych, Luftwaffe bombarduje cywilne obiekty. Pierwszą ofiarą barbarzyńskich nalotów jest Wieluń. To właśnie tu o 4:40 rozpoczęła się II Wojna Światowa.

Przesada

Nie mamy za co kochać Rosjan. Nie mamy. To prawda. Trzeba pamiętać o tym co się działo w ostatnim stuleciu, o wciąż nie zabliźnionych ranach, o mogiłach, które znamy i tych, o których jeszcze nic nie wiemy. Ale czy to co się dzieje po obu stronach granicy nie jest przesadą?

Katował psa za kurę

Mężczyzna katujący swojego psa i skamlące zwierzę. Taką scenę można obejrzeć na amatorskim filmie w internecie. TVN24 udało się ustalić kogo przedstawia nagranie. To mieszkaniec podwarszawskiego Aleksandrowa.

"Pokonaliśmy wszystkie problemy gazowe"

Ukraina i Rosja są bliskie rozwiązania dwustronnych problemów gazowych - oświadczyła we wtorek Julia Tymoszenko. Premier Ukrainy spotkała się we wtorek w Sopocie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem. Nie znalazła jednak czasu dla Donalda Tuska.

Putin: Potępiliśmy swój pakt, zróbcie to samo ze swoim

Mówiąc o przemówieniu premiera Rosji, polscy politycy od wielu dni zwracali uwagę, by "nie czekać na przełom". Przełomu rzeczywiście nie było. Władimir Putin na Westerplatte nie oceniał, nie interpretował. Przypomniał natomiast, że Rosja "potępiła pakt Ribbentrop-Mołotow" i ma prawo oczekiwać, że inne kraje też potępią swoje pakty z nazistami.

"Powtarzam: nie wiedziałam o sterylizacji"

Prokuratorzy w Szamotułach przesłuchali we wtorek Wiolettę Woźną, której po porodzie odebrano dziecko i poddano sterylizacji. Kobieta po raz kolejny powiedziała, że nie miała pojęcia o tym, że taki zabieg zostanie wykonany.

"Porównanie Katynia z epidemią tyfusu to nie droga do pojednania"

Od przemówienia Lecha Kaczyńskiego rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część obchodów na Westerplatte. Polski prezydent mówił ostrzej niż można było się spodziewać. Powiedział, że "Katyń był zemstą za rok 1920", a "paktu Ribbentrop-Mołotow w żadnym razie nie można porównywać z polsko-niemieckim paktem o nieagresji". Aluzyjnie wspomniał też o wojnie w Gruzji.

Chiny kasują za Dalajlamę

W odpowiedzi na przyjazd Dalajlamy na Tajwan, Pekin odwołał już zaplanowane na najbliższy czas podróże chińskich oficjeli na wyspę - podało we wtorek CNN.

Życiński: Trzeba przezwyciężać prowokacje

- Pamięć o 17 września nie może prowadzić do nienawiści - nawoływał w Wieluniu metropolita lubelski abp Józef Życiński, który apelował, by "przezwyciężać rany i prowokacje, które pojawiają się we wzajemnych kontaktach z Rosjanami". Z kolei abp Sławoj Leszek Głódź - oddając hołd heroicznym obrońcom Poczty Polskiej - mówił, by "przeciwstawić się wszystkiemu, co ducha Narodu chce osłabić".

Obamy nie ma, ale pisze

- Wraz z całym światem wspominamy dzisiaj odwagę i poświęcenie, dajemy świadectwo odwadze i poświęceniu tych, którzy stawili opór ciemiężcy - napisał w liście do polskich władz prezydent USA Barack Obama, który w Gdańsku osobiście się nie pojawił.

Czytał nekrologi i oszukiwał rodziny

Uważnie czytał nekrologi ukazujące się w gazetach i ustalał szczegóły z życia zmarłych osób, potem nawiązywał kontakt pogrążonymi w żałobie rodzinami i wyłudzał pieniądze. Według policji, 55-letni Sławomir S. ma na koncie nawet kilkadziesiąt oszustw. Mężczyzna wpadł po tym, jak oszukał starszą kobietę na 4 tys. złotych.

Piwo aż po horyzont

Zielona łąka usłana czerwonymi skrzynkami i puszkami piwa - tak wyglądała w poniedziałek międzynarodowa trasa E40 na odcinku Kraków - Tarnów. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów i samochodu osobowego. Nikt nie ucierpiał. Zdjęcia dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Iran ma nowe propozycje

Iran przygotował nową propozycję w sprawie swojego programu atomowego i jest gotowy na wznowienie rozmów ze światowymi potęgami - podały irańskie media, powołując się na głównego negocjatora w sprawach atomowych Sajeda Dżalilego.

Papież milczy w rocznicę wojny

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej Watykan nie opublikował żadnego oświadczenia. Nie wypowiedział się również Benedykt XVI, który przebywa w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo.

"Rosja 30 lat za Niemcami"

Dobra, jeśli wziąć pod uwagę stan relacji polsko - rosyjskich - tak atmosferę konferencji premierów Putina i Tuska oceniają komentatorzy. Według historyka IPN Antoniego Dudka, jeśli wizyta Putina "zakończy się tak, jak się zaczęła", będzie to mały krok naprzód. - Chociaż Rosja w dialogu historycznym jest i tak 30 lat za Niemcami - ocenił.