Najnowsze

Najnowsze

"Zostały znicze i resztki policyjnych taśm"

Światu kojarzy się z jednym z najtragiczniejszych zamachów terrorystycznych w historii. Wyspa Utoya w Norwegii, na której ponad miesiąc temu zamachowiec Andreas Breivik zastrzelił 69 osób, została otwarta po zakończonych czynnościach śledczych. Mimo to - jak twierdzi mieszkający w Norwegii Reporter 24 Pawel_Arczewski - na samą wyspę wciąż ciężko się dostać. Uwiecznił ją jednak na zdjęciach wykonanych z brzegu jeziora Tyrifjorden.

Urzędnik zachęcał podwładnych do zbierania głosów na PO

Urzędnik prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zachęcał swoich podwładnych do zbierania podpisów na Platformę Obywatelską. Maila w tej sprawie wysyłał ze swojej ze służbowej poczty. Prawo i Sprawiedliwość twierdzi, że to złamanie prawa i zapowiada złożenie do prokuratury wniosku o popełnieniu przestępstwa. PO sprawę potępia i się od niej odcina.

Skatował dziecko? Twierdzi, że ratował

Przed bydgoskim sądem zeznaje Sebastian Sz., ojciec dwuletniej Wiktorii ze Żnina, oskarżony o spowodowanie jej śmierci. Twierdzi, że nie tylko nie skatował dziecka, ale nawet starał się mu pomóc.

Już go prawie mieli. Spóźnili się kilka godzin

W środę rano udało się wytropić i niemal schwytać pułkownika Kaddafiego - donosi francuski magazyn "Paris Match". Według gazety, Kaddafi ukrywał się w prywatnym domu w centrum Trypolisu. Przebywał tam co najmniej jedną noc. Powstańcy spóźnili się prawdopodobnie zaledwie kilka godzin. W tropieniu dyktatora pomagają im zachodnie służby specjalne i komandosi.

Białorusin: Polski sąd ujawnił Mińskowi moje dane

Kolejny białoruski opozycjonista twierdzi, że polski wymiar sprawiedliwości przekazał jego dane reżimowi Aleksandra Łukaszenki. Andriej Żukawiec, którego proces toczy się od 10 lat w Białymstoku, zarzuca sędziom, że ujawnili jego miejsce zamieszkania. Rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku Joanna Toczydłowska przyznaje, że adres ujawniono, ale w zgodzie z polskim prawem i umowami międzynarodowymi.

Kaczyński: Rostowski powinien wziąć się do pracy

Jarosław Kaczyński włącza się w radiowo-internetową potyczkę ministra finansów Jana Rostowskiego z Beatą Szydło z PiS. -To dobra okazja, żeby przypomnieć pewnemu ministrowi z londyńskim wykształceniem, żeby zamiast złośliwościami w internecie zajął się tym, co należy - stwierdził podczas inauguracji PiS-owskiego "Centrum programowego" .

Gdzie są dzieci Kaddafiego?

Gdzie w czasie upadku Muammara Kaddafiego znajdują się jego najbliżsi współpracownicy, czyli rodzina? O części z nich krążą pogłoski, że nie żyją, inni byli niedawno widziani w Trypolisie, jeszcze inni podobno uciekli jak najdalej od konfliktu - nawet na Białoruś.

Tylko jedno podejście i wieża ma hełm

Operacja zamontowania mierzącego 15 metrów i ważącego 9 ton hełmu na blisko 80-metrowej wieży ratusza rozpoczęła się dzisiaj rano. Osadzenie elementu udało się za pierwszym podejściem.

"Wysyłajcie trzymetrowe łańcuchy"

- Gorąco proszę osoby, które chcą przysłać łańcuchy, żeby miały one co najmniej trzy metry. Wykorzystam je do zmiany krótkich i siermiężnych łańcuchów, jeśli zobaczę, że gdzieś jest pies na nich uwiązany - zapowiedział w TVN24 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, komentując akcję na Facebooku "Wyślij łańcuch do biura poselskiego". Została ona zorganizowana w reakcji na wypowiedź polityka PSL, że trzymanie psów na łańcuchach to polska tradycja.

Ziobro przed śledczymi ws. afery gruntowej

W rzeszowskiej prokuraturze trwa przesłuchanie byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jako świadka. Dotyczy to śledztwa ws. przekroczenia uprawnień przez ABW, CBA i prokuratorów przy badaniu tzw. afery gruntowej w 2007 r.

Reżim Łukaszenki zatrzymuje ws. Bialackiego

Na Białorusi zatrzymano kolejne osoby związane z aresztowanym opozycjonistą Alesiem Bialackim. W Mohylewie policja ujęła dwóch działaczy i dziennikarkę, którzy rozdawali ulotki w jego sprawie. W Grodnie przesłuchano w związku z jego sprawą działacza Wiktara Sazonaua - podało Radio Swaboda.

"Nasze relacje nie mogą być zakładnikiem polityków"

Premier Litwy Andrius Kubilius powiedział w czwartek, że rządy Litwy i Polski nie powinny pozwolić na to, aby stosunki dwustronne stały się zakładnikiem polityków. Dodał, że pojawiły się ostrzejsze wypowiedzi poszczególnych polityków, które, być może, zostały zainspirowane przez radykalizm wywołany przez recesję i zbliżające się w Polsce wybory.

Ma proces, bo zabił grizzly. Mówi, że w obronie dzieci

Jeremy M. Hill ze stanu Idaho na zachodzie USA stanął przed sądem za bezprawne zastrzelenie chronionego przez federalne prawo niedźwiedzia grizzly. Mężczyzna podkreśla, że działał w obronie swoich dzieci. Grozi mu kara nawet do roku więzienia.

"SAS tropi Kaddafiego. Na polecenie Camerona"

Brytyjscy komandosi działają na terytorium Libii. Pomagają powstańcom szukać Kaddafiego - twierdzi "The Daily Telegraph". Żołnierze 22. Regimentu SAS mieli się udać do Libii na polecenie premiera Davida Camerona. Minister obrony Wielkiej Brytanii Liam Fox nie potwierdził tej informacji, ale i jej nie zaprzeczył.

Wysiadali z samolotu, runął rękaw

Dwie osoby zostały ranne na lotnisku w Los Angeles podczas wychodzenia z samolotu. Zawalił się rękaw, łączący maszynę z terminalem lotniska.

"Nie chcę być najbogatszym człowiekiem na cmentarzu"

Steve Jobs, współzałożyciel i dyrektor wykonawczy firmy Apple, ustąpił ze stanowiska. - Zapamiętamy go nie tylko ze względu na to, co robił, ale też na umiejętność zawarcia skomplikowanej idei w kilku prostych słowach. "The Wall Street Journal" przypomina jego najlepsze wypowiedzi.

Jak bardzo niebezpieczne są strzały w powietrze?

Libijscy powstańcy po wdarciu się do twierdzy Kaddafiego strzelali na wiwat w powietrze. - To nie jest bezpieczny sposób wyrażania radości - mówią eksperci i zauważają, że wystrzelone w powietrze kule już niejednokrotnie przyczyniły się do śmierci wielu osób.

Libijskie powstanie kosztowne dla Rosji

Reżim Muammara Kaddafiego ściśle współpracował z rosyjskimi firmami. Rebelia, która trwa od pół roku, wpłynęła na zamrożenie lub zerwanie większości kontraktów. Rosyjscy dziennikarze i ekonomiści podliczają straty.

Złoto ostatnią deską ratunku Kaddafiego

Muammar Kaddafi będzie próbował spieniężyć część rezerw złota Libii, żeby zapłacić za swoje bezpieczeństwo i skłócić libijskie plemiona - twierdzi był szef banku centralnego Libii Farhat Bengdara.

Nowak: Trzeba się pilnować nawet na łódce

To znaczy, że trzeba się pilnować nawet na łódce - powiedział w TVN24 prezydencki minister Sławomir Nowak w reakcji na słowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego, które wypowiedział pod adresem swojego syna na pokładzie tramwaju wodnego w Bydgoszczy. Zdaniem Nowaka, stwierdzenie ministra "Dwója! Lufa! Zero! Za burtę wylatujesz" było żartobliwą formą pouczenia syna.

Orangutanica wiedziała, że przyjdzie trzęsienie

Kilkanaście minut przed tym, jak w Nowym Jorku zatrzęsła się ziemia, zwierzęta w zoo zaczęły się dziwnie zachowywać. Szczególnie zaniepokojona okazała się orangutanica Iris, ale zdenerwowane były też goryle, flamingi i lemury.

Rosja zawiesza loty Sojuza. Co będą jeść astronauci?

Rosja wstrzymała starty rakiet Sojuz w następstwie wypadku statku kosmicznego Progress, którego w środę nie udało się wyprowadzić na właściwą orbitę - poinformował w czwartek anonimowy przedstawiciel władz. Rosyjskie statki kosmiczne to obecnie jedyny środek transportu zaopatrzenia dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Klich mówi o Smoleńsku, by przepytać wyborców

Afiszem ze spadającym na ziemię Tu-154 zaprasza na spotkania Edmund Klich, były polski akredytowany przy rosyjskim Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK), który chce zostać senatorem - pisze "Gazeta Wyborcza". - Ten temat ma przyciągać ludzi, bo przecież nie przyciągną ich wybory - komentuje Klich.

"Takiej nawałnicy nie było od lat"

Ubiegłą noc mieszkańcy Wrocławia i okolic zapamiętają na długo. Burze, które w środę szalały nad Niemcami, w nocy dotarły na Dolny Śląsk i przyniosły ze sobą gwałtowne wyładowania atmosferyczne. "Takiej nawałnicy nie było od kilku lat" - twierdzą zgodnie Reporterzy 24 z Wrocławia i jego okolic, a na dowód przesyłają wykonane przez siebie zdjęcia i filmy.

Irene sunie na Wschód

Huragan Irene, jako pierwszy w tym sezonie, sunie nad Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Synoptycy przewidują, że może uderzyć w rejonie Nowej Anglii, zagrażając tym samym Nowemu Jorkowi i Waszyngtonowi.

Najgorszy strajk od czasów Pinocheta

36 osób zostało rannych, a 348 zatrzymała policja w pierwszym dniu strajku, który zorganizowali chilijscy studenci, związkowcy i politycy opozycji. Dwudniowy, ogólnonarodowy strajk, którego celem jest wymuszenie zmian w składzie rządu zaczął się w środę.

Wyższe podatki? W kampanii ani słowa

"Rozdamy" - to najczęstsze hasło politycznych wieców. Pieniądze chcą wziąć z podatków. O ich podwyższeniu jednak ani słowa. Jedni chcą podatku liniowego, inni zabrać najbogatszym, a jeszcze inni wiedzą, ale na razie nie powiedzą. Krótko przed wyborami podatkowe pomysły czterech największych partii w Polsce łączy jedno - są mocno ogólne.