Najnowsze

Najnowsze

Drugi dzień konferencji smoleńskiej. Zdjęcia ofiar, opis sekcji zwłok, teza o "serii eksplozji"

Rozbieżności w dokumentacji z sekcji zwłok, położenie ciał ofiar w Smoleńsku, analiza porównawcza różnych katastrof lotniczych - to tylko niektóre zagadnienia poruszone we wtorek, podczas drugiego dnia II Konferencji Smoleńskiej organizowanej przez zespół Antoniego Macierewicza. Podczas konferencji zabrała głos m. in. Małgorzata Wassermann oraz prof. Piotr Gliński. Nie było natomiast szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Rok Bońka

Zmiana trenera reprezentacji przypada dokładnie rok po zmianie prezesa PZPN. Rok rządów Zbigniewa Bońka to na pewno rewolucja kadrowa i organizacyjna w samym związku oraz jego wyraźna przemiana wizerunkowa, ale nie ze wszystkim nowy prezes się uporał, czego symbolem jest nierozwiązany wciąż problem siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, choć w tej sprawie jego szef miał konkretny plan. Stąd pytanie, czy pozycja Bońka w PZPN jest rzeczywiście tak silna i pewna jak jego zachowanie na konferencjach prasowych.

Jaki trener?

Jak nie Nawałka to kto? PZPN podobno nie może się opędzić od kandydatów z zagranicy, którzy dzwonią i przysyłają CV. I choć oferta wydaje się już jednak nieaktualna to toczy się trochę akademicka dyskusja: kto byłby lepszy dla narodowej reprezentacji i dla naszej piłki nożnej w ogóle - polski czy jednak zagraniczny trener? A może to bez znaczenia, bo problemem w Polsce nie jest trener, a słabi piłkarze?

Watykan chce pokonać Kościół anglikański. Na boisku do krykieta

Watykan chce wystawić własną reprezentację w krykiecie, która zmierzy się z drużyną Kościoła anglikańskiego. - Nasi gracze będą mogli wygrywać z każdym na świecie - mówi Alfonso Jayarajah, niegdyś kapitan reprezentacji Włoch, a dziś członek rady założycielskiej St. Peter's Cricket Club.

Jurek: wypowiedzi Rońdy nie mogą przesłonić błędów rządu. Nałęcz: ale to nie znaczy, że był zamach

- Wypowiedź profesora Rońdy, cały ten skandal, który wokół niego wybuchł, nie może w żadnym wypadku przesłonić faktu, że rząd przyjął złą konwencję lotniczą, w skutek której straciliśmy śledztwo - stwierdził w programie "Fakty po Faktach" były marszałek sejmu Marek Jurek. Z Jurkiem nie zgodził się Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca kontrował, że choć przy badaniu katastrofy były pewne nieprawidłowości, to nie świadczy to o tym, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Górnik szuka następcy Nawałki. Fornalik faworytem

W Zabrzu trwają poszukiwania następcy trenera Adama Nawałki, który jest głównym kandydatem do objęcia drużyny narodowej. Największe szanse na pracę z zespołem z Górnego Śląska daje się Waldemarowi Fornalikowi. Dla byłego selekcjonera nie byłaby to pierwsza przygoda z Górnikiem. To właśnie tam rozpoczynał przed laty swoją trenerską karierę, a przy Roosvelta spędził ponad 3 lata. Jak podaje "Przegląd Sportowy" wysoko stoją również akcje byłego reprezentanta Polski Tomasza Wałdocha, który wielką karierę zaczynał właśnie w drużynie z Zabrza, skąd przeniósł się do Bundesligi.

Raport Freedom House: Chiny próbują wpływać na zagraniczne media

W ciągu ostatnich pięciu lat władze Chin znacząco zwiększyły wysiłki w celu wpływania na to, jak przedstawiany jest ich kraj w zagranicznych mediach - wynika z raportu opublikowanego przez think-tank Freedom House. - Stawka gry między Pekinem a mediami jest wysoka - przekonuje Sarah Cook, autorka raportu i dodaje, że chodzi o to, ile tak ważnym państwie jak Chiny wiedzą ich obywatele i cały świat.

Komisja Europejska: Polska nie radzi sobie z unijnym prawem

Polska jest w grupie państw, które mają największe problemy z wdrażaniem przepisów Unii Europejskiej - wynika z informacji Komisji Europejskiej. Gorzej radzą sobie Włochy, Belgia i Hiszpania. - Opóźnienia we wdrażaniu prawa to raczej nie wina rządu, ale m.in. napiętego terminarza - tłumaczy szefowa sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

Chińczycy nie radzą sobie z korupcją. "Skala problemu jest poważna"

Od 2008 roku w Chinach za korupcję skazano prawie 150 tysięcy osób - poinformowały państwowe media. Władze w Pekinie alarmują, że skala problemu jest bardzo poważna, a prokurator generalny przyznaje, że wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie wystarczająco z walką z tym negatywnym zjawiskiem.

Sytuacja aktywistów Greenpeace w Rosji

Rosyjski sąd nie zwolnił z aresztu aktywistów Greenpeace, zatrzymanych we wrześniu na Morzu Barentsa. Ekolodzy będą teraz sądzeni za piractwo - grozi im nawet 15 lat łagrów. Wśród nich jest także Polak, Tomadz Dziemanczuk. Zdaniem Roberta Biedronia z Twojego Ruchu, zarzuty wobec aktywistów są absurdalne, a cała sprawa ma charakter polityczny. Natomiast były ambasador RP w Rosji, Stanisław Ciosek uważa, że ekolodzy nie trafią do łagrów, a wyroki zostaną orzeczone w zawieszeniu.

Rekordowa liczba goli, wielki comeback Górnika. 12. kolejkę zapamiętamy na długo

36 goli - tyle trafień zaliczyli piłkarze T-Mobile Ekstraklasy w 12. kolejce. To absolutny rekord od czasu, kiedy w rozgrywkach uczestniczy szesnaście drużyn. Największe emocje zafundowali kibicom piłkarze Górnika Zabrze. Wicelider wygrał 3 do 2 choć jeszcze do 91. minuty przegrywał dwoma bramkami. Podnieść nie zdołała się za to Wisła, która niespodziewanie przegrała w Bydgoszczy z Zawiszą.

Co z najgroźniejszymi przestępcami PRL? Sejm podzielony, posłowie dyskutują

Niedługo dobiegną końca kary zasądzone najgroźniejszym przestępcom czasów PRL. Wskutek amnestii z 1989 roku kary śmierci zamieniono im na 25-letnie wyroki. Tym, czy istnieje prawna możliwość, by zatrzymać ich w zakładach zamkniętych zajmuje się dziś Sejm, gdzie trwa debata nad rządowym projektem. Klub PO jest za projektem ustawy o obligatoryjnym leczeniu najgroźniejszych zbrodniarzy po odbyciu przez nich kary. PiS ma dwie poprawki, a wątpliwości konstytucyjne przypomina Twój Ruch.