Najnowsze

Najnowsze

Watykan chce pokonać Kościół anglikański. Na boisku do krykieta

Watykan chce wystawić własną reprezentację w krykiecie, która zmierzy się z drużyną Kościoła anglikańskiego. - Nasi gracze będą mogli wygrywać z każdym na świecie - mówi Alfonso Jayarajah, niegdyś kapitan reprezentacji Włoch, a dziś członek rady założycielskiej St. Peter's Cricket Club.

Jurek: wypowiedzi Rońdy nie mogą przesłonić błędów rządu. Nałęcz: ale to nie znaczy, że był zamach

- Wypowiedź profesora Rońdy, cały ten skandal, który wokół niego wybuchł, nie może w żadnym wypadku przesłonić faktu, że rząd przyjął złą konwencję lotniczą, w skutek której straciliśmy śledztwo - stwierdził w programie "Fakty po Faktach" były marszałek sejmu Marek Jurek. Z Jurkiem nie zgodził się Tomasz Nałęcz. Prezydencki doradca kontrował, że choć przy badaniu katastrofy były pewne nieprawidłowości, to nie świadczy to o tym, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Górnik szuka następcy Nawałki. Fornalik faworytem

W Zabrzu trwają poszukiwania następcy trenera Adama Nawałki, który jest głównym kandydatem do objęcia drużyny narodowej. Największe szanse na pracę z zespołem z Górnego Śląska daje się Waldemarowi Fornalikowi. Dla byłego selekcjonera nie byłaby to pierwsza przygoda z Górnikiem. To właśnie tam rozpoczynał przed laty swoją trenerską karierę, a przy Roosvelta spędził ponad 3 lata. Jak podaje "Przegląd Sportowy" wysoko stoją również akcje byłego reprezentanta Polski Tomasza Wałdocha, który wielką karierę zaczynał właśnie w drużynie z Zabrza, skąd przeniósł się do Bundesligi.

Raport Freedom House: Chiny próbują wpływać na zagraniczne media

W ciągu ostatnich pięciu lat władze Chin znacząco zwiększyły wysiłki w celu wpływania na to, jak przedstawiany jest ich kraj w zagranicznych mediach - wynika z raportu opublikowanego przez think-tank Freedom House. - Stawka gry między Pekinem a mediami jest wysoka - przekonuje Sarah Cook, autorka raportu i dodaje, że chodzi o to, ile tak ważnym państwie jak Chiny wiedzą ich obywatele i cały świat.

Komisja Europejska: Polska nie radzi sobie z unijnym prawem

Polska jest w grupie państw, które mają największe problemy z wdrażaniem przepisów Unii Europejskiej - wynika z informacji Komisji Europejskiej. Gorzej radzą sobie Włochy, Belgia i Hiszpania. - Opóźnienia we wdrażaniu prawa to raczej nie wina rządu, ale m.in. napiętego terminarza - tłumaczy szefowa sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

Chińczycy nie radzą sobie z korupcją. "Skala problemu jest poważna"

Od 2008 roku w Chinach za korupcję skazano prawie 150 tysięcy osób - poinformowały państwowe media. Władze w Pekinie alarmują, że skala problemu jest bardzo poważna, a prokurator generalny przyznaje, że wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie wystarczająco z walką z tym negatywnym zjawiskiem.

Sytuacja aktywistów Greenpeace w Rosji

Rosyjski sąd nie zwolnił z aresztu aktywistów Greenpeace, zatrzymanych we wrześniu na Morzu Barentsa. Ekolodzy będą teraz sądzeni za piractwo - grozi im nawet 15 lat łagrów. Wśród nich jest także Polak, Tomadz Dziemanczuk. Zdaniem Roberta Biedronia z Twojego Ruchu, zarzuty wobec aktywistów są absurdalne, a cała sprawa ma charakter polityczny. Natomiast były ambasador RP w Rosji, Stanisław Ciosek uważa, że ekolodzy nie trafią do łagrów, a wyroki zostaną orzeczone w zawieszeniu.

Rekordowa liczba goli, wielki comeback Górnika. 12. kolejkę zapamiętamy na długo

36 goli - tyle trafień zaliczyli piłkarze T-Mobile Ekstraklasy w 12. kolejce. To absolutny rekord od czasu, kiedy w rozgrywkach uczestniczy szesnaście drużyn. Największe emocje zafundowali kibicom piłkarze Górnika Zabrze. Wicelider wygrał 3 do 2 choć jeszcze do 91. minuty przegrywał dwoma bramkami. Podnieść nie zdołała się za to Wisła, która niespodziewanie przegrała w Bydgoszczy z Zawiszą.

Co z najgroźniejszymi przestępcami PRL? Sejm podzielony, posłowie dyskutują

Niedługo dobiegną końca kary zasądzone najgroźniejszym przestępcom czasów PRL. Wskutek amnestii z 1989 roku kary śmierci zamieniono im na 25-letnie wyroki. Tym, czy istnieje prawna możliwość, by zatrzymać ich w zakładach zamkniętych zajmuje się dziś Sejm, gdzie trwa debata nad rządowym projektem. Klub PO jest za projektem ustawy o obligatoryjnym leczeniu najgroźniejszych zbrodniarzy po odbyciu przez nich kary. PiS ma dwie poprawki, a wątpliwości konstytucyjne przypomina Twój Ruch.

Debata o 6-latkach w czwartek. Opozycja: Boją się, że polegną

Rząd próbuje naciskać na posłów koalicji, by uzyskać większość - tak opozycja komentuje fakt, że na trwającym posiedzeniu Sejmu odbędzie się wprawdzie długa debata, ale prawdopodobnie nie będzie głosowania ws. obywatelskiego projektu referendum, dotyczącego m.in. obowiązku szkolnego dla 6-latków. - Tu nie ma drugiego dna - oponuje koalicja. A marszałek Sejmu podkreśla, że "nikt nikomu nie obiecywał", że prace nad projektem zakończą się na bieżącym posiedzeniu.

Na sygnale po kebaba? Policja: "To była interwencja"

Radiowóz na sygnale, stojący na chodniku przy skwerze na ul. Wrocławskiej, a w środku policjant, który ewidentnie coś je - taki film opublikował we wtorek portal Codzienny Poznań. Policja broni funkcjonariuszy i twierdzi, że nagrana sytuacja to... interwencja.