Najnowsze

Najnowsze

Kto naciska w sprawie nadzoru internetu? Agenda ONZ "rozczarowana" stanowiskiem PE

Konferencja w Dubaju, na której 193 państwa podpisać mają umowę ws. regulacji sieci, to polityczna rozgrywka między USA i jego internetowym lobby a reżimami autorytarnymi - pisze kilka dni przed szczytem ITU agencja Reutera. ITU twierdzi, że to wielcy giganci internetowi chcą przeforsować swoje stanowisko, a przyjęte zapisy będą miały "charakter ogólny". - Nie ograniczą praw i wolności w sieci - zapewnia.

Rekordy u lekarzy specjalistów. Sprawdź, ile poczekasz

Spośród lekarzy specjalistów najdłuższe kolejki są do endokrynologów, alergologów i okulistów. Na wizyty średnio trzeba poczekać nawet 2,5 roku. Z kolei w kategorii województw - najgorzej jest w woj. mazowieckim, gdzie na wizyty u większości specjalistów czeka się najdłużej.

Nagrody za Fantastyczny Poznań

Praca Adama Kubackiego "Zagłada ulicy wyobraźni" zwyciężyła w konkursie literackim Poznań Fantastyczny. Na konkurs na opowiadanie o charakterze fantastycznym, którego akcja dzieje się w Poznaniu, nadesłano prawie 300 prac.

Agresywny pasażer samolotu. Potrzebny był kaftan bezpieczeństwa

Kapitan samolotu rejsowego mającego odlecieć w poniedziałek z gdańskiego lotniska do Liverpoolu zdecydował o usunięciu z pokładu dwóch pasażerów. Mężczyźni byli agresywni i nie reagowali na polecenia personelu pokładowego. Interweniowali funkcjonariusze staży granicznej.

Drugie podejście do zakupu dronów. MON rozmawia z Izraelczykami

Ministerstwo Obrony Narodowej nie daje za wygraną i znów będzie próbowało kupić nowoczesne samoloty bezzałogowe. W środę na spotkanie z polskimi wojskowymi przyjeżdża do Warszawy przedstawiciel izraelskiego rządu i wojska. Jednym z tematów rozmów ma być kwestia zakupu dronów. Poprzednia próba nabycia takich maszyn, też od Izraelczyków, skończyła się skandalem i klapą. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze.

Prezes PiS pisze książkę. Premier przeczyta, choć "nie z wypiekami"

Jarosław Kaczyński kończy pisać książkę, która ma być wydana wczesną wiosną. Opisze w niej swój pogląd na III Rzeczpospolitą i zmiany, jakie dokonały się w Polsce po 1989 r. Przedstawi też swój pomysł na rządzenie. Premier Donald Tusk książkę przeczyta, "przynajmniej ten fragment", który będzie o nim.

Premier kończy lekturę. Decyzja ws. Seremeta w środę

Jutro poznamy decyzję ws. sprawozdania prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za 2011 rok - poinformował premier Donald Tusk. W przypadku jego odrzucenia Seremet może pożegnać się ze stanowiskiem. Sprawozdanie trafiło do premiera w marcu.

"Historycznie najwyższa obniżka" cen gazu. Już od nowego roku

Dobra wiadomość dla odbiorców detalicznych gazu. PGNiG złożyło we wtorek wniosek taryfowy do URE, zgodnie z którym od nowego roku zostanie obniżona cena gazu dla odbiorców końcowych o 10 proc. - poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski. - Jest to historycznie najwyższa obniżka, jaka została wprowadzona na gazie oferowanym na polskim rynku - podkreślił minister.

Odbudowa kościoła św. Katarzyny pochłonęła już prawie 14 mln zł

Dwanaście okien udało się w tym roku odrestaurować w gdańskim kościele św. Katarzyny, który w maju 2006 r. zniszczył pożar. Wykonano też izolację pionową, a w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie zegarów oraz carillonu w wieży świątyni. Do tej pory na wszystkie prace przy odbudowie i restauracji świątyni wydano prawie 14 mln zł.

Rekonstrukcja? Tusk studzi nastroje: Pawlak przestał być wicepremierem dopiero o 10 rano

- Prezes PSL prosił o czas. Po 1 grudnia spotkamy się i wtedy ocenię propozycje PSL wynikające z faktu, że dzisiaj ministerstwo gospodarki czeka - jest wakat - na propozycje ze strony PSL - powiedział we wtorek na konferencji premier Donald Tusk, pytany o możliwą rekonstrukcję rządu. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem zmiana prezesa PSL nie wpłynie na trwałość stabilnej koalicji PO-PSL.

Francja zagłosuje w ONZ na korzyść Palestyny

Francja zagłosuje w tym tygodniu za przyznaniem Palestyńczykom w ONZ statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora - poinformował we wtorek minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.

TK: ubój rytualny sprzeczny z prawem

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis rozporządzenia ministra rolnictwa, który pozwala na rytualne zabijanie zwierząt, jest sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a przez to - z konstytucją. Zakwestionowany przepis straci moc prawną z końcem 2012.

Łukaszenka zdradza: Putin uszkodził kręgosłup w walce judo

Poważne problemy zdrowotne Władimira Putina to wynik pojedynku na macie - zdradził prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka w wywiadzie udzielonym agencji Reutera. - On kocha judo. W trakcie walki podniósł rywala, rzucił nim i wtedy wykręcił kręgosłup - oznajmił.

Skoczyli z kamerą z krakowskiego "Szkieletora"

W BASE jumpingu nie ma miejsca na błąd. Na otwarcie spadochronu jest tylko kilka sekund, bo ziemia jest bardzo blisko. Śmiałków jednak nie brakuje, a dwójka z nich skoczyła niedawno ze słynnego krakowskiego "Szkieletora".

Janukowycz wykopał pod sobą dołek? Podpisał ustawę o referendum

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał ustawę o referendum, która otwiera drogę do zmian w konstytucji. Opozycja twierdzi, że dzięki niej w przyszłości prezydenta będzie mógł wybierać parlament, ale ustawa daje też szansę na walkę z Janukowyczem. Zebranie trzech milionów podpisów obywateli może doprowadzić np. do uwolnienia Julii Tymoszenko.

Warta testuje Azjatów

W ostatnim, wygranym 1-0 sparingu z trzecioligowym Lubońskim Klubem Sportowym, na boisko w składzie Warty Poznań wybiegło dwóch sprawdzanych przez klub Japończyków.

Co piąty polski nastolatek ofiarą cyberprzemocy

Aż 67,3 proc. ankietowanych polskich nastolatków (58,8 proc. w Europie) zetknęło się w internecie z pornografią, a 21,5 proc. (21,9 proc. dla próby europejskiej) doświadczyło cyberprzemocy - wynika z badania przeprowadzonego w siedmiu krajach Europy na zlecenie Komisji Europejskiej. Badanie wykazało też, że 13,3 proc. polskich nastolatków dysfunkcyjnie używa internetu.