Najnowsze

Najnowsze

Uroczyście

Premier Donald Tusk na obchodach Dnia Nauczyciela w gimnazjum na ulicy Twardej.

Iran wywoła katastrofę ekologiczną? Plan "Mętna Woda"

Iran może doprowadzić do gigantycznego wycieku ropy naftowej do wód Cieśniny Ormuz. Takie plany znajdują się w ściśle tajnym raporcie, do którego dotarły zachodnie służby wywiadowcze - pisze "Der Spiegel". Celem takiego sabotażu miałoby być zablokowanie strategicznego szlaku transportu morskiego i zmuszenie Zachodu do zdjęcia sankcji.

Merkel: Chcemy ustanowić widoczny znak przeciwko bezprawiu wypędzenia

- Wcześniejsze bezprawie nie może usprawiedliwiać innego bezprawnego postępowania - powiedziała w poniedziałek w Berlinie niemiecka kanclerz Angela Merkel. - Idea upamiętnienia w Berlinie powojennych wypędzeń Niemców jest bliska realizacji - oceniła. Jej zdaniem jeszcze w obecnej kadencji parlamentu może mieć miejsce "symboliczny akt" w tym kierunku.

"Jestem w stanie zapanować nad sytuacją"

- Jestem w stanie zapanować nad sytuacją w taki sposób, żeby ten kompromis był zachowany. Proszę mi zaufać i dać trochę czasu - powiedział w "Kropce nad i" premier Donald Tusk, komentując niedawne głosowanie nad projektem zaostrzającym przepisy antyaborcyjne. Duża część posłów PO opowiedziała się za dalszymi pracami nad nim. Tusk pokreślił też, że zamierza zostać na stanowisku do końca kadencji.

iPhone 5 podbił państwo Hamasu

Nowy iPhone 5 firmy Apple całkiem dobrze sprzedaje się w Strefie Gazy, dokąd dociera przemytniczymi tunelami - pisze w poniedziałek agencja Reutera, zwracając uwagę, że w Izraelu ten smartfon będzie dostępny dopiero w grudniu.

Tusk rugał posłów: Rozbijacie partię

Na zamkniętym posiedzeniu klubu parlamentarnego PO w czwartek, dzień przed sejmową mową Donalda Tuska, premier rugał partyjnych działaczy - ustaliły nieoficjalnie "Fakty" TVN, na podstawie rozmów z uczestnikami spotkania. Szef rządu najostrzej miał krytykować szefa klubu Rafała Grupińskiego, którego obarczył odpowiedzialnością za podzielenie partii w głosowaniu nad ustawą zaostrzającą prawo aborcyjne.

Korupcja w telekomach, miliony prane w Szwajcarii, a w tle córka prezydenta

Egzotyczni biznesmeni, wielomilionowe łapówki, pranie pieniędzy i zamrożone konta. A w tle ekscentryczna córka azjatyckiego satrapy. Ustalenia prokuratorów szwajcarskich i szwedzkich, jak też dziennikarskie śledztwo ujawniają biznesowe powiązania Gulnary Karimowej z rodakami zamieszanymi w afery z udziałem telekomunikacyjnych gigantów z Rosji i Szwecji.

OLT Express Germany sprzedane za 1 euro. Chwilę przed upadkiem Amber Gold

Największa afera finansowa ostatnich lat ma kolejny wątek. Tym razem jest to tejemnicza transakcja. "Fakty" TVN dotarły do dokumentów sprzedaży przez Amber Gold niemieckiego oddziału linii lotniczych OLT. Okazuje się, że samą firmę oraz należące do niej cztery samoloty sprzedano za 1 euro. Transakcja miała miejsce kilka dni przed upadkiem Amber Gold.

Zbierali na budyń dla prezydenta. Donieśli na siebie policji

Torebkę czekoladowego budyniu przekazali prezydentowi Gdańska członkowie grupy "Nic o Nas bez Nas". Chwilę później poszli na policję złożyć na siebie doniesienie. Anarchiści zaprotestowali w ten sposób przeciwko absurdalnej, ich zdaniem ustawie o zbiórkach publicznych.

Brad Pitt kusi. Marilyn jednak nie przebił

"Gdziekolwiek pójdę, trafiam na Ciebie. Moje szczęście. Mój los. Moje przeznaczenie" - mówi Brad Pitt w reklamie legendarnego zapachu Chanel No 5, która dziś zadebiutowała w internecie. "There you are" to pierwszy filmik z serii, w którym aktor zachwala damskie perfumy jako pierwszy mężczyzna w historii.

Dwa lata więzienia za internowanie w stanie wojennym

Wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć usłyszał były zastępca komendanta milicji w Gorzowie Wielkopolskim. Tamtejszy sąd rejonowy uznał Jana K. winnym bezprawnego internowania dwóch osób w okresie stanu wojennego. Wyrok nie jest prawomocny.

Nowa gwiazda wrocławskiego zoo

Waży siedem kilogramów i choć ma dopiero tydzień - już występuje przed kamerami. Wrocławskie zoo pokazało w poniedziałek samiczkę hipopotama karłowatego. W europejskich ogrodach w tym roku na świat przyszły tylko trzy takie pociechy.

IPN szuka pamiątek po zamordowanych w Piaśnicy

Pion śledczy gdańskiego IPN szuka zaginionych przedmiotów należących do ofiar masowych zabójstw w Piaśnicy, dokonanych jesienią 1939 r. przez Niemców głównie na Polakach. Pamiątki te wydobyto w czasie ekshumacji w 1946 roku, jednak ślad po nich zaginął.

Bielawnego osądzi sąd wyższej instancji

To warszawski sąd okręgowy, a nie rejonowy, osądzi byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków w związku z wizytami prezydenta i premiera w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. oraz o poświadczenie nieprawdy.

Bita młotkiem i uduszona. Ruszył proces

Przed łódzkim sądem okręgowym ruszył proces małżeństwa 32-latków oskarżonych o zabójstwo na tle rabunkowym mieszkanki Łodzi. 37-latka, którą mężczyzna poznał przez internet, została zwabiona do wynajmowanego przez małżonków mieszkania i zamordowana.

PSL chce ostrzeżeń w radiu i telewizji. Po aferze Amber Gold

PSL przygotowuje projekt zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym. Proponuje w nim, by KNF mogła publikować ostrzeżenia w radiu i telewizji. Ich cel to ochrona uczestników rynku finansowego. Propozycja ma jeszcze w tym tygodniu trafić do marszałek Sejmu.

"To były demokratyczne wybory". Sikorski o Litwie

"Demokratyczne wybory" - takie oczekiwanie pojawia się na ogół, gdy zachodni politycy mówią o głosowaniach w Rosji, na Białorusi czy innych mało demokratycznych państwach. Radosław Sikorski cieszy się zaś, że "demokratyczne wybory" były na Litwie, czyli w państwie, które od lat jest członkiem NATO i UE.

Gliński daje sobie dwa tygodnie i zaczyna szukać poparcia

Za dwa tygodnie prof. Piotr Gliński chce rozpocząć polityczne rozmowy, w których będzie szukał poparcia dla formowanego przez siebie technicznego rządu. Kandydat PiS na premiera po raz kolejny wraca do drugiego expose Donalda Tuska, które charakteryzuje trzema przysłówkami: za późno, za mało, za wolno.

Stonesi wracają na scenę. "Pojawiła się niesamowita energia"

"Cztery koncerty, cztery noce ze Stonesami... Może kilku przyjaciół do nas dołączy. Do zobaczenia" - tak grupa The Rolling Stones na swoim koncie na Facebooku ogłosiła, że wraca na scenę. W listopadzie weterani rocka dadzą dwa koncerty w Londynie, a w grudniu - w New Jersey.

Marian Dziędziel nagrodzony w Turcji za rolę w thrillerze

Znakomity polski aktor Marian Dziędziel, znany m.in. z filmów "Róża" czy "Dom zły", został nagrodzony na największym festiwalu filmowym w Turcji za rolę w thrillerze "Supermarket". Jest to pierwsza nagroda w karierze Dziędziela przyznana mu za granicą.

Historyk z USA: Wypędzenie Niemców nosiło pewne znamiona ludobójstwa

Wypędzenia Niemców z Europy Środkowej i Wschodniej po II wojnie światowej były czystką etniczną, ale nie ludobójstwem - powiedział historyk Norman Naimark na konferencji frakcji niemieckich chadeków w Berlinie. Amerykanin dodał też jednak, że ze względu na liczne ofiary, można powiedzieć, że wypędzenie nosiło pewne znamiona ludobójstwa.