Najnowsze

Najnowsze

"Radiowozem po amfetaminę". Jest akt oskarżenia wobec policjanta

Dominik Ś., były już policjant ze Słupska, odpowie przed sądem za posiadanie narkotyków. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia. Według ustaleń śledczych w ubiegłym roku policjant pojechał po narkotyki do dilera umundurowany, oznakowanym radiowozem.

Utrudnienia na krajowej "5". Paliła się naczepa tira

Przez cały poranek kierowcy musieli uważać na utrudnienia na krajowej "5". Między Prusicami i Żmigrodem (woj. dolnośląskie) zapaliła się naczepa tira. - Opanowaliśmy pożar. Trasa już jest w pełni przejezdna - informują strażacy.

Rakietowy atak w czasie wizyty Obamy w Izraelu

Dwie rakiety wystrzelone z palestyńskiej Strefy Gazy eksplodowały w czwartek rano na południu Izraela, podczas wizyty w tym kraju prezydenta USA Baracka Obamy - poinformowała izraelska policja. W wyniku eksplozji nikt nie został ranny.

Rząd zmuszał matki do oddawania dzieci. "Przepraszamy za ból i cierpienie"

- Ubolewamy nad godnymi wstydu działaniami, które odebrały wam, matkom, fundamentalne prawa i obowiązki do kochania i opieki nad waszymi dziećmi - mówiła w czwartek premier Australii, Julia Gillard. Przepraszała w ten sposób tysiące kobiet, które rząd w latach 1950-1970 zmusił do oddania swoich dzieci do adopcji.

Umarła po połknięciu gumowej rękawiczki. Nie ma winnych

Tragedia w domu pomocy społecznej w Nowej Wsi koło Wronek. Upośledzona dziewczyna umierała przez trzy miesiące po połknięciu gumowej rękawiczki zostawionej nieopatrznie przez personel. Rodzice dziewczyny dowiedzieli się o tym dopiero w chwili śmierci córki - z dokumentacji medycznej. Wszystko dlatego, że dyrektorka placówki o zdarzeniu nie zawiadomiła policji, a rodziców okłamywała.

Iracki cud. Niedokończony

Mała Irakijka, urodzona z ciężkimi wadami wrodzonym, żyje dzięki amerykańskim żołnierzom. To oni znaleźli ją bezbronną i to oni zadbali, by trafiła do szpitala w Stanach Zjednoczonych. Po latach dziewczynka dorosła, ale jej rodzina - tak jak wtedy - jest bezradna i potrzebna jest jej pomoc.

50 lat temu zamknięto Alcatraz

Mija 50 lat od zamknięcia najsłynniejszego więzienia na świecie. Alcatraz "gościło" najgroźniejszych przestępców i... najpopularniejszych aktorów Hollywood.

Kwaśniewski: Nie zgubi nas grzech niecierpliwości

Aleksander Kwaśniewski spotkał się w środę m.in. z liderem RP Januszem Palikotem. Jak powiedział były prezydent, rozmowa dotyczyła współpracy w ramach Europy Plus. Zapowiedział, że o inicjatywie będzie chciał także rozmawiać z Leszkiem Millerem. - Spotkałem się dziś z wieloma ludźmi, z Palikotem też. Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o przyszłości - powiedział Kwaśniewski.

Chcą śledztwa ONZ ws. ataku chemicznego w Syrii

USA, Wielka Brytania oraz Francja zamierzają wystąpić do sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna o wysłanie do Syrii misji śledczej, mającej zweryfikować oskarżenia dotyczące użycia broni chemicznej w toczącym się w tym kraju konflikcie.

Korea Północna grozi atakiem na bazy morskie USA

Korea Północna zagroziła w czwartek atakiem na amerykańskie bazy morskie położone w Japonii i na wyspie Guam. Była to odpowiedź Phenianu na niedawny przelot bombowców strategicznych USA w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.

Cypr szuka 6 mld euro. Plan awaryjny

Prezydent Cypru Nikos Anastasiadis oświadczył w środę wieczorem, że w czwartek przedstawi liderom politycznym kraju awaryjny plan sfinansowania pakietu ratunkowego - podała cypryjska telewizja.

Cypr na krawędzi paniki. Unijny strach przed "zarazą"

Kryzys sektora bankowego Cypru znów podważa zaufanie do strefy euro. Wielcy inwestorzy i międzynarodowe korporacje obawiają się efektu "zarazy", która ogarnie inne kraje UE. Unia boi się ucieczki kapitałów i politycznych skutków bankructwa Cypru.

Hakowane media i banki w Korei. "Atak nadszedł z Chin"

Środowy atak hakerów na instytucje bankowe i radiowo-telewizyjne w Korei Południowej nadszedł z Chin, lecz wciąż nieznane pozostają dane ludzi, którzy za nim stali - poinformował w czwartek urząd nadzoru radiofonii i telewizji w Seulu.

Irak z dala od polityki

Ta strona irackiej misji umyka, bo dzieje się z dala od polityki i działań wojennych. Mała Irakijka, urodzona z ciężkimi wadami wrodzonym, żyje dzięki amerykańskim żołnierzom. To oni znaleźli ją bezbronną i to oni zadbali, by trafiła do szpitala w Stanach Zjednoczonych. Po latach dziewczynka dorosła, ale jej rodzina - tak jak wtedy - jest bezradna i potrzebna jest jej pomoc.

Rosyjska pomoc dla Cypru

Na Cyprze rodzaj nerwowego oczekiwania na to co będzie. By uspokoić emocje i by wszystkie pieniądze nagle nie wypłynęły z tamtejszych banków, te pozostaną zamknięte do końca tygodnia. Ale pozostaje też nadzieja na to, że oszczędności uda się zachować w nienaruszonym stanie. Nadzieja, którą kto wie, czy nie bardziej od Cypryjczyków karmią się Rosjanie.

Polska-Ukraina pod dachem

Żeby w piątek móc przeżywać jedynie sportowe emocje, trzeba wykluczyć to, co te emocje może popsuć. Na przykład taki dach - już raz pokazał, że to od niego może zależeć przyszłość międzynarodowego meczu, a co za tym idzie - nasza renoma lub jej brak. Tym razem stadion ma być przykryty dachem. Co więcej, już jest nim przykryty i nikomu nie wolno tego ruszać. Chyba, że znowu pojawi się tajemniczy delegat FIFA.

Program refundacji in vitro

Ruszy w lipcu i na dobry początek obejmie 2 tysiące par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Po latach politycznych sporów i jałowych debat nad ustawą, która ostatecznie nie powstała - mamy rządowy program finansowania in vitro. Furtka się otwiera, ale nie na całą szerokość, bo program nie jest dla wszystkich. Ograniczenia dotyczą między innymi wieku matki, jej zdrowia i tego jak długo stara się o dziecko.

Wstrząs z happy endem

Górnicy zostali uwięzieni pod ziemią, bo ta się zatrzęsła. Urządzenia pomiarowe wskazały, że wstrząsy miały siłę niemal 5 stopni w skali Richtera. Trwały - jak mówią świadkowie - około 10 sekund i były odczuwalne także w okolicach Polkowic. W Polsce ziemia rzadko kiedy się trzęsie, w teorii jesteśmy krajem asejsmicznym. Ale w Polkowicach to niemiłe uczucie znają aż za dobrze.

Polkowice: Górnicy uratowani

Pierwszy komunikat, który we wtorek późnym wieczorem popłynął z kopalni Rudna w Polkowicach, był bardzo niepokojący. 19 górników uwięzionych niemal kilometr pod ziemią. Bez kontaktu ze światem zewnętrznym, a zatem bez żadnej pewności, że żyją. Do akcji natychmiast ruszyli ratownicy górniczy - jak później chwalił ich szef, jedna z najlepszych tego typu jednostek na świecie. I rzeczywiście, siedem godzin później ratownicy zameldowali, że wszyscy górnicy żyją.

Miedwiediew o Cyprze: UE jak słoń w składzie porcelany

- Na razie działania UE, Komisji Europejskiej wraz z rządem Cypru w kwestii uregulowania problemu zadłużenia Cypru przypominają mi, niestety, słonia w składzie porcelany - oświadczył premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie udzielonym w środę zachodnim mediom.

Sikorski: Polska będzie bronić praw chrześcijan

- Polska jest jednym z tych krajów, które nie boją się mówić, że chrześcijanie są dziś najbardziej prześladowaną religią na świecie; będziemy bronić praw chrześcijan na tyle, na ile możemy - zapowiedział w "Kropce nad i" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Premier Izraela: Na budowę bomby atomowej Iran potrzebuje roku

Izrael potrzebuje około roku na zbudowanie bomby atomowej - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu podczas konferencji prasowej z Barackiem Obamą. Amerykański prezydent stwierdził zaś, że wciąż jest czas na pokojowe rozwiązanie ws. programu atomowego Iranu.

Fabryka dyplomów

To już nie pojedyncze przypadki, a proceder na coraz szerszą skalę. Jak sprawdził reporter "Czarno na Białym" bez problemu można kupić gotową pracę maturalną, magisterską czy doktorską. Na te ostatnie jest ponoć prawdziwy boom. Kupić można każdy temat. Wszystko jest kwestią ceny, a te dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Interes kwitnie, bo kupujących jest coraz więcej. Podobnie jak piszących, wśród których są prawdziwi zawodowcy. Ludzie na co dzień pracujący na uczelniach.

Dziennikarz wypadł z 8. piętra. Białoruscy śledczy: samobójstwo

Nie wszczęto sprawy karnej w sprawie śmierci w styczniu współpracownika redakcji białoruskiej Polskiego Radia Jurego Humianiuka, uznając, że popełnił on samobójstwo - poinformował w środę oddział Komitetu Śledczego w Grodnie. 43-letni Humianiuk 19 stycznia wypadł z 8. piętra internatu.

Plaga plagiatów

Tak, jak nie ma już oporów przed kupowaniem prac, tak nie ma też dylematów przed ich kopiowaniem. Plagiaty to dziś prawdziwa plaga, o czym niedawno głośno miał odwagę powiedzieć jeden z wykładowców Uniwersytetu Poznańskiego (co nawiasem mówiąc, zamiast uznania, przyniosło mu kłopoty). Plaga nie tylko na uczelniach, choć tam na blisko pół miliona pisanych rocznie prac, nawet co trzecia jak szacują niektórzy, zawiera cudze teksty. Oficjalnie nikt tego nie potwierdza, ale problem jest już tak duży i wszechobecny, że Ministerstwo Nauki szykuje zmiany w prawie i chce weryfikować oryginalność pisanych prac. Taka kontrola jest już na ponad 150 uczelniach i są też efekty.