Najnowsze

Najnowsze

Gimnazjalistka zginęła w jaskini. Przygniótł ją głaz

Tragiczny wypadek w jaskini Studnisko w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej niedaleko Olsztyna. 16-latka zginęła przygnieciona fragmentem skały. Razem z nią w jaskini przebywało 6 osób - 4 chłopców i 2 dziewczynki. Na nocnej wyprawie byli pod opieką instruktorów.

Przegląd prasy: Koniec z plombą w zębie?

Koniec sztucznych wypełnień dziur w zębach? Nadzieje wzbudza najnowsze odkrycie naukowców pod kierunkiem Uniwersytetu Harvarda, którzy twierdzą, że zęby będzie można regenerować - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rosyjski haker: to ja stworzyłem Zeusa

Rosjanin, oskarżony w poniedziałek przez USA o kierowanie gangiem hakerów odpowiedzialnych za kradzież danych dotyczących kont bankowych i dokonywanie wymuszeń, twierdzi, że stworzył Zeusa, jeden z najgroźniejszych wirusów komputerowych.

Cztery drogi do wolności. Wystawa w Gdańsku

"Czasy przełomu" - taki tytuł nosi wystawa pokazująca wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej, które umożliwiły zmianę systemu komunistycznego na demokratyczny w końcówce lat 80. i na początku 90. Archiwalne zdjęcia i plakaty będzie można oglądać 4 czerwca na placu Solidarności w Gdańsku.

Matki karmiące wychodzą na ulice. "Toaleta to nie jest dobre miejsce na jedzenie"

O tym, że karmienie piersią jest najlepsze dla noworodków i niemowląt wiedzą wszystkie młode mamy, ale ciągle niewiele z nich ma odwagę robić to na zakupach, spacerze czy w podróży. Powód? Niechętne spojrzenia i krytyka - że to zbyt intymne, by robić to przy ludziach. Brakuje i akceptacji, i warunków. Ale kobiety nie poddają się. Wyszły na ulice, żeby przekonać Polaków, że karmienie piersią to normalna i naturalna sprawa.

Indyjski minister zginął w wypadku samochodowym

Indyjski minister ds. rozwoju wsi, wody pitnej i spraw sanitarnych Gopinathrao Munde zginął we wtorek w wypadku samochodowym po czołowym zderzeniu na ulicach Delhi. Zgon potwierdził przedstawiciel rządu.

Z kim się spotka Barack Obama? Gdzie będzie można go zobaczyć?

Wtorek pod znakiem wizyty w Warszawie Baracka Obamy. Samolot z najważniejszym człowiekiem USA wyląduje na Okęciu o godzinie 9.50. Miasto zostało postawione w stan gotowości. Gdzie będzie można zobaczyć amerykańskiego prezydenta i jakie utrudnienia czekają mieszkańców stolicy?

Sarkozy spotkał się z Putinem. "Zjedliśmy razem obiad"

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy poinformował w poniedziałek agencję AFP, że spotkał się tego dnia w Rosji z prezydentem Władimirem Putinem i "nawet zjadł z nim obiad". Sarkozy towarzyszy swej żonie, piosenkarce Carli Bruni, która koncertuje w Moskwie.

Po co Obama przyjeżdża do Polski? Cztery ważne powody wizyty

Barack Obama przylatuje do Polski nie tylko po to, by uświetnić obchody 25-lecia pierwszych wolnych wyborów nad Wisłą. Warszawa ma stać się pomostem między dwoma światami. Dojdzie bowiem do historycznego spotkania przywódcy USA z prezydentem-elektem Ukrainy Petrem Poroszenką, Polacy zaś powinni usłyszeć, że nigdy nie będą musieli sami bronić swoich granic przed napaścią z zewnątrz. Ma też dojść do podpisania umowy, która powinna otworzyć nowy rozdział we współpracy gospodarczo-wojskowej między USA i Polską.

Powietrzna obstawa dla Obamy? F-16 na Okęciu

Na warszawskim lotnisku wizyta Baracka Obamy wywołała gwałtowny ruch. Pojawił się szereg samolotów, które rzadko można zobaczyć w polskiej stolicy. Poza kilkoma ciężkimi transportowcami C-17, w niedzielę z bazy w Niemczech przyleciały tam również myśliwce F-16, uzbrojone w rakiety powietrze-powietrze. Mogą być prywatnym parasolem powietrznym prezydenta USA.

Chłodnik, szparagi, jagnięcina i świeże owoce. Obama rozpłynie się nad polskim stołem

Polska jagnięcina wędzona igłami modrzewia z kaszą gryczaną niepaloną i karmelizowaną maślanką, pieczony seler w trawie żubrowej, szparagi z młodym bobem i olejem bukowym, a na deser truskawki i czereśnie pachnące czarnym bzem. Tym będzie pachniał stół w czasie obiadu Baracka Obamy. Brzmi wykwintnie? - Z mojej perspektywy to proste menu. Przygotowanie wszystkiego odbędzie się niemal od ręki - mówi w rozmowie z tvn24.pl Wojciech Modest Amaro, szef kuchni, którego Kancelaria Prezydenta poprosiła o przygotowanie poczęstunku dla prezydenta USA i kilkunastu innych głów państwa odwiedzających Warszawę we wtorek.

"Każdy wierzący może się spotkać z generałem w niebie. I co? Tam też będzie gwizdać?"

- Każda osoba, która zakłócała ceremonię pogrzebową, powinna pamiętać, że może się spotkać z generałem w niebie. I co? Tam też będzie gwizdać? - pytał w "Kropce nad i" Roman Giertych. Równie krytycznie, ale w oparciu o przepisy prawa, do zakłócania pogrzebu gen. Jaruzelskiego odniósł się Ryszard Kalisz. - Jeśli ktoś zakłóca tego rodzaju uroczystości, to podlega karze pozbawienia wolności do dwóch lat - przypomniał polityk.

Rosja zniosła embargo na dostawy broni do Pakistanu. Indie będą złe

Rosja zniosła embargo na dostawy broni dla Pakistanu i negocjuje sprzedaż śmigłowców Mi-35 dla Islamabadu - poinformował w poniedziałek szef rosyjskiej spółki zbrojeniowo-przemysłowej Rostech Siergiej Czemiezow. Informację podała agencja ITAR-TASS. Sprzedaż broni do Pakistanu może oznaczać zerwanie współpracy w tej dziedzinie z Indiami i zapoczątkować zmiany w sojuszach politycznych w Azji - twierdzą eksperci.

Rosyjskie MSZ ostro: Kijów popełnia zbrodnię przeciw własnym obywatelom

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że rzekomy ostrzał rakietowy siedziby obwodowej administracji w Ługańsku to "kolejne przestępstwo Kijowa przeciw własnym obywatelom". W wybuchu budynku, zajętego przez władze samozwańczej tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej zginęło co najmniej pięć osób, a kilkanaście zostało rannych.

"Felipe, nie będziesz królem". Hiszpanie wyszli na ulice

Hiszpanie mobilizują się za pośrednictwem mediów społecznościowych, by wyjść na ulice i domagać się referendum w sprawie zmiany ustroju państwa. W poniedziałek król Juan Carlos ogłosił abdykację. Na tronie zasiąść ma jego syn, Felipe. Nie wszystkim obywatelom podoba się ten pomysł - o godz. 20 w wielu hiszpańskich miastach rozpoczęły się demonstracje.

"Selfie" z Nagrodą Gospodarczą w tle

Zdjęcia "z ręki" na stałe już zagościły w polityce. Gwiazdą gatunku stał się niedawno poseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Ale ma konkurencję. Prezydent Bronisław Komorowski udostępnił właśnie selfie z Andrzejem Byrtem, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tle: ceremonia rozdania Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Wręczono je w pięciu kategoriach.

"Nie można wszystkiego dyskredytować"

- Jeżeli trzeba byłoby stanąć na barykadach, to bym stanął, ale bardziej myślę o tym, że chciałbym być dumny z polskiej edukacji, biznesu czy sztuki - tłumaczył w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. Jak dodał, Polsce życzyłby "profesjonalnych polityków", którzy "nie poddadzą się płytkim emocjom". - Nie można wszystkiego dyskredytować - podkreślił laureat nagrody "Ludzie Wolności" w kategorii "społeczeństwo".

Ruszą z budową Trasy Kaszubskiej? Po latach oczekiwań jest decyzja środowiskowa

Po ponad dwóch latach oczekiwania w końcu może ruszyć budowa Trasy Kaszubskiej, czyli odcinka drogi ekspresowej S6 od Lęborka do obwodnicy zachodniej Trójmiasta. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wydała właśnie decyzję środowiskową, która umożliwia rozpoczęcie budowy. 61-kilometrowy odcinek "ekspresówki" S6 będzie gotowy jednak nie wcześniej niż w 2020 r.