Najnowsze

Najnowsze

Rosyjski minister w Niemczech. "Róbmy dobre interesy"

Rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Uljukajew podczas wizyty w stolicy Badenii-Wirtembergii, Stuttgarcie, we wtorek wzywał niemieckich przedsiębiorców - pomimo sankcji - do inwestowania na rynku rosyjskim, obiecując korzystne warunki dla biznesu.

Klejnoty Cartiera, strzały i finał u fryzjera. Pościg w Paryżu

Do regularnej strzelaniny doszło na Polach Elizejskich w Paryżu, gdy policja została wezwana, by powstrzymać napad na słynny salon jubilerski Cartiera. Złodzieje, widząc funkcjonariuszy, zaczęli uciekać i oddali serię strzałów do policjantów. Ci odpowiedzieli ogniem.

Szczątki boeinga pojadą do Holandii w samochodach

Szczątki samolotu Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych, który rozbił się w lipcu w obwodzie donieckim, zostaną przewiezione z Charkowa do Holandii kołowymi środkami transportu - poinformował gubernator obwodu charkowskiego Ihor Bałuta.

Europejscy konserwatyści chcą ponownego przeliczenia głosów w Polsce

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE, do której należą europosłowie PiS, przyjęła we wtorek w Strasburgu rezolucję mówiącą o nieprawidłowościach w czasie wyborów samorządowych w Polsce. Wzywa ona polskie władze do ponownego przeliczenia głosów, przy udziale międzynarodowych obserwatorów.

Nowa młoda Polska

‪Czarnoskóra dziewczyna z Polski i szykująca się wielka kariera po zwycięstwie w kolejnej edycji Top Model. Osi Ugonoh - z pochodzenia Nigeryjka - zwyciężyła w głosowaniu widzów, co już jest szeroko komentowane jako przełom kulturowy. Czy czarnoskóra piękność stanie się twarzą Polski?

Szybciej czy bezpieczniej?

‪Teraz spór o pierwszeństwo na drogach. Posłowie pracują nad zmianą przepisów, by to kierowcy musieli zatrzymywać się przed przejściami dla pieszych, gdy tylko ktoś się do nich zbliży. Jest o czym myśleć, bo co piąty zabity pieszy w Unii Europejskiej ginie w Polsce. Jak zagwarantować im bezpieczeństwo, gdy nie ma świateł, a kierowcy na wielopasmowych jezdniach nie zatrzymują się przed przejściami?

Urzędnik nie człowiek

‪Cierpiące zwierzę, ludzkie współczucie i urzędnicza obojętność. Ranny łoś, który prawdopodobnie zderzył się z samochodem, od czterech dni leży przy drodze w Podlaskiem. Z pomocą niemal od razu  przyszli mu mieszkańcy. Na pomoc lokalnych władz trzeba było poczekać. Los zwierzęcia zainteresował ich dopiero po nagłośnieniu sprawy. 

Sejmiki dzielą i rządzą

‪W obecnej postaci istnieją od 16 lat, a jednak dla większości wyborców pozostają wielką niewiadomą. Sejmiki wojewódzkie - to na nie padło najwięcej nieważnych głosów w wyborach samorządowych i to tam było najwięcej wyborczych niespodzianek. Wyborcy z reguły nie mają pojęcia, czym sejmik się zajmuje i po co w ogóle istnieje. Są nawet głosy, by je zlikwidować.

Księstwo PSL-u

‪Największy wyborczy sukces samorządowych zwycięzców. PSL zaskoczyło wszystkich, zdobywając ponad 23 procent głosów w skali kraju, a w woj. świętokrzyskim może rządzić samodzielnie. Ludowcy w Kieleckiem otrzymali 46 procent głosów i 17 mandatów w trzydziestoosobowym sejmiku. Zielony region odwiedził nasz reporter Michał Tracz.‬

Ręczna druga tura?

‪Zbliża się druga tura wyborów samorządowych. W blisko dziewięciuset gminach konieczna będzie dogrywka w walce o fotel wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Wyborcze pojedynki trwają, są debaty, spotkania z wyborcami, a  w niedzielę będzie test - nie tylko politycznego poparcia, ale i wyborczego systemu, który w pierwszej turze całkowicie zawiódł.

Wybór śmierci

"Śmierć na życzenie". Gdy chodzi o dorosłych budzi kontrowersje; gdy chodzi o dzieci jest właściwie tematem tabu, choć są już precedensy. Ostatni głośny przypadek to ten 12-letniej nieuleczalnie chorej Brytyjki, którą rodzice za zgodą sądu przestali karmić. I Belgia - pierwsze państwo na świecie, które zalegalizowało eutanazję dzieci, bo - jak uznano - "dzieci też cierpią i też nie można im pomóc". Na razie takiego przypadku jeszcze nie było, ale Belgowie w ogóle do eutanazji mają szczególne podejście.

Na granicy światów

Ona zamiast życia w chorobie wybrała śmierć. On nie rozumie tej decyzji, chociaż też jest młody, też ma glejaka mózgu i też beznadziejną diagnozę. Ksiądz Jan Kaczkowski w jakiś sposób ze śmiercią jest oswojony, bo kilka lat temu założył i wciąż prowadzi hospicjum dla chorych na raka. Hospicjum, którego sam stał się pacjentem. Żyje na granicy światów - jak sam mówi - ale widzi zasadniczą różnicę między przerwaniem leczenia śmiertelnie chorego, a eutanazją.

3,5 miliona tweetów w ciągu nocy. Ferguson oczami internautów

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

Wybieranie przez losowanie

Metoda łatwa, czytelna, trudna do sfałszowania - zamiast liczenia głosów - losowanie. Tak wybory rozstrzygnięto w Neptune Beach w Stanach Zjednoczonych.

Co boli Gdańszczan?

Paweł Abramowicz prowadzi bezpośrednią kampanię wyborczą na ulicach Gdańska. Od obywateli dowiaduje się co ich naprawdę boli i jakie mają problemy. Np. "panie, ktore podnoszą nóżkę i ...".

15 propozycji Millera. Szef SLD spotkał się z prezydentem

We wtorek wieczorem prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w Belwederze z szefem SLD Leszkiem Millerem. W trakcie spotkania lider Sojuszu przedstawił prezydentowi 15 propozycji zmian w kodeksie wyborczym. Wśród nich jest m.in. standaryzacja kart, urn i lokali wyborczych.

25.05| "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: coraz śmielsze podrygi zimy w Polsce, z kolei w Stanach Zjednoczonych po ataku zima teraz zagrożenie powodziami.

Kukiz o wyborach: wygrał system, przegrali obywatele

- Uważam, że Polska nie jest do końca wolna - stwierdził w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, który w wyniku ostatnich wyborów dostał się do sejmiku dolnośląskiego. - Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane, ale według mnie wygrał system, a przegrali obywatele - powiedział muzyk. - Wygląda na to, że rząd i opozycja to najlepsi koalicjanci. To, co się dzieje, to gra, żeby utrzymać porządek polityczny - dodał Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu.

Kukiz o wyborach: wygrał system, przegrali obywatele

- Uważam, że Polska nie jest do końca wolna - stwierdził w "Kropce nad i" Paweł Kukiz, który dostał się do sejmiku dolnośląskiego. - Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane, ale według mnie wygrał system, a przegrali obywatele - powiedział muzyk. - Wygląda na to, że rząd i opozycja to najlepsi koalicjanci. To, co się dzieje, to gra, żeby utrzymać porządek polityczny - dodał Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu.

Wybory sfałszowane? Kwaśniewski w TVN24: nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować

- Niedobrze, że tak duża grupa ludzi uważa, że coś jest nie tak. To dowód stanu podgorączkowego - uważa Aleksander Kwaśniewski, który w "Faktach po Faktach" komentował wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 przez Millward Brown. Wynika z niego, że jedna czwarta badanych uważa wyniki wyborów samorządowych za sfałszowane. Były prezydent podkreślał, że fałszerstwo takie możliwe nie jest. - Nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować - tłumaczył.

Wybory sfałszowane? "To dowód stanu podgorączkowego"

- Niedobrze, że tak duża grupa ludzi uważa, że coś jest nie tak. To dowód stanu podgorączkowego - uważa Aleksander Kwaśniewski, który w "Faktach po Faktach" komentował wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24 przez Millward Brown. Wynika z niego, że jedna czwarta badanych uważa wyniki wyborów samorządowych za sfałszowane. Były prezydent podkreślał, że fałszerstwo takie możliwe nie jest. - Nie ma dzisiaj sił, które by umiały i potrafiły to zorganizować - tłumaczył.

W Donbasie płacą w naturze. Rebelianci chcą "sił pokojowych" z Rosji

Separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) ostro skrytykowali działania władz Ukrainy odcinające mieszkańców tego tworu od finansowania przez Kijów, przyznali jednak, że nie mają pieniędzy, i zapowiedzieli, że wypłaty będą częściowo wydawane w naturze. Zażądali też zwołania pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, która miałaby rozpatrzyć wprowadzenie na opanowane przez nich tereny kontyngentu wojsk pokojowych.

Po zamachu w Bostonie straciła nogę. W przyszłym roku znów chce pobiec

Rebekah Gregory w 2013 r. została poważnie ranna w zamachu bombowym w czasie maratonu w Bostonie. Od tamtego czasu przeszła kilkanaście operacji, jednak jej nogi nie udało się uratować; konieczna była amputacja. Gregory nie straciła jednak determinacji i radości życia. Kilka dni temu opuściła szpital i już zapowiada, że w przyszłym roku pobiegnie w bostońskim maratonie.

"Jest szansa, że się wyliże". Ranny łoś w specjalnym ośrodku

- Rusza się. Je siano. Jest szansa, że się wyliże - zapewnia weterynarz ze specjalnego ośrodka w Michałówce niedaleko Suwałk. Łoś trafił tam dopiero cztery dni po tym, jak znaleziono go rannego w pobliżu miejscowości Gliniszcze Wielkie na Podlasiu. Zwierzę zostało prawdopodobnie potrącone przez samochód na drodze krajowej numer 19.