Najnowsze

Najnowsze

Strażacy wydobyli z jeziora Świętajno koło Szczytna ciało mężczyzny. - Zwłoki mężczyzny były skrępowane i przymocowane do dwóch metalowych rur - powiedział Grzegorz Rybicki z policji w Szczytnie.

Pod Opolem mercedes zderzył się z renault. Zdjęcia na platformę Kontakt TVN24 nadesłał Mario. Deszcz i śliskie drogi przyczyniły się do wielu wypadków w całym kraju. Na krajowej "siódemce" TiR zmiażdżył suzuki, a pod Wrocławiem autokar wiozący dzieci wpadł do rowu.

Do makabrycznego wypadku doszło na krajowej "siódemce" w okolicy Małdyt. Osobowe suzuki wjechało wprost pod koła nadjeżdżającego TIR-a. W wyniku zderzenia kierowca ciężarówki zginął na miejscu, a trzy osoby jadące suzuki trafiły do szpitala - jedna w stanie krytycznym. Droga była zablokowana przez cztery godziny.

Trzy osoby zginęły, a ponad 1000 zostało rannych wskutek wstrząsów wtórnych w południowo-zachodniej części Chin zdewastowanej przez trzęsienie ziemi przed niespełna tygodniem - podała agencja Xinhua. W poniedziałek rozpocznie się trzydniowa żałoba upamiętniająca ofiary tragicznego trzęsienia ziemi sprzed kilku dni. Sztafeta olimpijska, której nie zatrzymały demonstracje i protesty w wielu krajach świata, tym razem stanie na trzy dni.

Drugi żołnierz z Nangar Khel przerywa milczenie. Robert Boksa, jeden z żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie wioski w Nangar Khel, podobnie jak wcześniej zrobił to jego kolega, Damian Ligocki - ujawnia nazwisko i pokazuje twarz.

Czy były minister sprawiedliwości jest inwigilowany? Odpowiedzi domaga się sam Zbigniew Ziobro i jego partia, której władze poinformował o swoich podejrzeniach. Poseł PiS twierdzi, że był fotografowany z ukrycia przez ludzi, którzy zakryli swoje twarze, a zauważeni przez niego - uciekli. - Dziennikarze tak się nie zachowują. Jeśli ktoś ucieka, to ma coś na sumieniu - mówił Zbigniew Ziobro na antenie TVN24.

Marszałek Bronisław Komorowski chce stworzenia niezależnej od TVP telewizji transmitującej prace Sejmu. - Mamy kamery i ludzi do obsługi - mówi. W czwartek Telewizja Polska przerwała transmisję z obrad komisji śledczej ds. Blidy. - Nie mamy gwarancji, że to się nie powtórzy - uważa marszałek.

- Nawet 10 lat więzienia kary chce niemieckie Ministerstwo Sprawiedliwości dla klientów domów publicznych, gdzie pracują osoby zmuszane do prostytucji - napisał tygodnik "Der Spiegel". Według ankiety tygodnika, 73 proc. Niemców opowiedziałoby się za taką karą.

Jeden z największych innowatorów jazzu, legendarny John McLauglin przyjeżdża do Polski. W poniedziałek na swoim warszawskim koncercie wystąpi jako lider zespołu Electric 4th Dimension, grającego elektryczny jazz spod znaku The Mahavishnu Orchestra.

Zamiast meczetu będzie plac Oriany Fallaci - postanowiły władze miasteczka Oppeano na północy Włoch. Zmarła kilka lat temu pisarka, w swoich ostatnich książkach opowiadała się przeciw budowie meczetów we Włoszech, ostro też krytykowała Zachód za bierność wobec "zalewu islamu".

Przyszedł za kolegę na egzamin maturalny i... wpadł. W jednym z białostockich ogólniaków policja zatrzymała 20-latka, który próbował podszyć się pod swojego kolegę. Jak ustalono, chłopak już dzień wcześniej pisał za przyjaciela egzamin. Teraz obu grozi do trzech lat więzienia za poświadczenie nieprawdy.

Benzyna za złotówkę? Na Ukrainie to podobno możliwe. Premier Julia Tymoszenko obiecała rodakom nowe, tanie paliwo. Będzie ono produkowane ze specjalnego rodzaju wodorostów. Ma być lepszej jakości niż tradycyjna benzyna, a jego cena - trzykrotnie niższa.

W szpitalu w Kamiennej Górze zmarł w wyniku ciężkich obrażeń trzyletni chłopiec. Dziecko prawdopodobnie skatował konkubent jego matki.

Odtwarzacze MP4, quady, laptopy, gadżeciarskie telefony - to tegoroczne hity komunijne. Nie słabnie też siła złotego - "kasa" w kopercie wciąż jest w cenie. Widok białej limuzyny pod kościołem jeszcze trochę dziwi, ale to chyba już tylko kwestia czasu...

"Od kilku miesięcy w okolicach mojego bloku i nie tylko grasuje stado dzików, a dziś pojawiły się nawet z młodymi" - napisał na platformę Kontakt TVN24 Sebastian z Grudziądza. Jak donosi nasz internauta, ani służby miejskie, ani władze Grudziądza nie reagują na zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców.

Pałacu Prezydenckim nie ma żadnych koterii, frakcji ani wojen podjazdowych - odpowiada "Dziennikowi" minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. W sobotnim wydaniu gazety ukazał się artykuł o "wojnie podjazdowej", która ma się toczyć w otoczeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Kolejny dzień "podróży życia" premiera Donalda Tuska, który wraz z żoną odwiedza kraje Ameryki Południowej. Z Peru premier przyleciał do stolicy Chile, Santiago, gdzie ma się spotkać m.in. z prezydent tego kraju Michelle Bachelet.

Zaczęło się od dowcipów i wzajemnych uprzejmości, skończyło - jak zwykle - na ostrych atakach na rząd i samego premiera. - Wycieczka Tuska do Peru to symbol bimbania sobie premiera - mówił Jacek Kurski z PiS. - Sam pan wymyśla te litanie? - pytała sarkastycznie Julia Pitera (PO).

Oglądając podekscytowanych rodziców, dziewczynki w bieli i chłopców w czerni, czyli – mówiąc krótko – sezon komunijny, próbowałem sobie przypomnieć, co dostałem na swoją Pierwszą Komunię. Nie udało mi się, ale za to przypomniałem sobie, co dostawali inni. I jak tak porównuję, to wcale mnie te darowane dziś cyfrówki czy empeczwórki nie rzucają na kolana.