Najnowsze

Najnowsze

"Rosja musi zaatakować Polskę"

- Rosja musi zaatakować Polskę, jeśli chce odbudować imperium, a mówi wyraźnie, że chce - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Romuald Szeremietiew, były szef MON. W jego opinii, porozumienia pokojowe z Mińska to hipokryzja.

"Rosja musi zaatakować Polskę"

- Rosja musi zaatakować Polskę, jeśli chce odbudować imperium, a mówi wyraźnie, że chce - powiedział we "Jeden na jeden" Romuald Szeremietiew, były szef MON. W jego opinii, porozumienia pokojowe z Mińska to hipokryzja.

Co robi Joe Biden z cudzą żoną?

Wiceprezydent Joe Biden zaliczył we wtorek dwie wpadki. Najpierw wprawił w osłupienie somalijską społeczność z Minneapolis, a potem w dziwny jak na wysokiego urzędnika sposób spoufalał się z żoną jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie, i to w dodatku przed kamerą.

Rebelianci będą naprowadzać amerykańskie samoloty?

USA i Turcja osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie szkolenia oraz wyposażania bojowników umiarkowanej opozycji syryjskiej i zamierzają wkrótce zawrzeć odpowiednią umowę - poinformowali we wtorek przedstawiciele władz obu państw. Według strony tureckiej, podpisanie tej umowy to kwestia dni.

Imigracyjna porażka Obamy. Teksas czasowo zawiesza dekrety

Sąd federalny w Teksasie, do którego wpłynął pozew od jednego z 26 konserwatywnych stanów kwestionujących legalność polityki imigracyjnej prezydenta Baracka Obamy, wydał wyrok, który czasowo zawiesza dekrety Obamy. Biały Dom natychmiast zapowiedział apelację.

"Nie możemy kontynuować uroczystości i tańczyć na ciałach ofiar"

Premier Haiti ogłosił żałobę narodową i poinformował, że dalsze imprezy karnawałowe w kraju odwołano. Wszystko po tym, gdy podczas wtorkowej parady karnawałowej w Port-au-Prince, 16 osób zostało śmiertelnie porażonych prądem, a 78 osób, w tym wiele dzieci, zostało rannych.

Kubańczycy przyjadą do Waszyngtonu na rozmowy

Stany Zjednoczone i Kuba przeprowadzą 27 lutego w Waszyngtonie drugą rundę rozmów mających na celu przywrócenie stosunków dyplomatycznych między obu krajami - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.

"Duża ofensywa" dżihadystów. Celem kurdyjska stolica?

Państwo Islamskie rozpoczęło we wtorek "dużą ofensywę" na kurdyjskie pozycje nieopodal miasta Irbil - donosi CNN, powołując się na kurdyjskie władze. Zdaniem amerykańskich dziennikarzy, po kilku godzinach ostrych walk Kurdom udało się odeprzeć atak.

Przegląd prasy: szkolne wakacje trwają 6,5 miesiąca

Ten rok szkolny to teoretycznie 188 dni nauki i 177 dni wolnego. Ale jeśli odjąć długie weekendy, rekolekcje, egzaminy próbne i prawdziwe, to okaże się, że dzieci przez większość roku nie chodzą na lekcje – pisze "Gazeta Wyborcza".

Asad wstrzyma ostrzał Aleppo? Mediator ONZ: Jest taka szansa

Mediator ONZ w syryjskim konflikcie poinformował we wtorek, że siły rządowe wyraziły gotowość do zawieszenia bombardowań lotniczych i ostrzału artyleryjskiego miasta Aleppo. Miałoby to pozwolić na sprawdzenie trwałości lokalnego rozejmu.

Przegląd prasy: z fałszywą wizą przez granicę

Na podstawie fałszywych dokumentów i wyłudzonych wiz cudzoziemcy coraz częściej usiłują wjechać do Polski. W 2014 r. Straż Graniczna wykryła blisko 1,9 tys. takich przypadków - pisze "Rzeczpospolita".

Urażony kandydat

Kandydat na prezydenta PSL, Adam Jarubas nie czuje się jak czeladnik, tylko jak równy konkurent Bronisława Komorowskiego.

Sztabowcy na pierwszym planie

Kandydaci na prezydenta ruszają do boju, depczą sobie po piętach i próbują różnych technik, by się odróżnić od konkurentów. Siłę napędowa dają im sztabowcy. To oni mówią co, jak i gdzie powiedzieć. Ale nie zawsze ich wizja kampanii wypełniana jest tak, jak by sobie tego życzyli. Kim są mistrzowie drugiego planu i jak kierują kandydatami?

Kosztowna pomyłka służb

Pomyłka, która może słono- bo aż 90 tysięcy zł - kosztować skarb państwa. Tyle ma dostać Artur Ł., czyli tzw. polski dżihadysta, którego zatrzymały służby. Mężczyzna w areszcie spędził 9 miesięcy. Jak się okazuje, zdaniem sądu, niesłusznie, bo po dokładnych badaniach i jego obserwacji okazało się, że jest niepoczytalny.

Rośnie problem sekstingu w Polsce

Poważny problem społeczny i szokujące dane. Co dziewiąty nastolatek w Polsce rozsyła swoje roznegliżowane zdjęcia. Fundacja Dzieci Niczyje mówi stop sekstingowi i rusza z kampanią "Myślę więc nie ślę".

Remont mostu Łazienkowskiego może trwać nawet kilkanaście miesięcy

Warszawa bez jednego mostu jak bez ręki. Rząd i prezydent stolicy próbują ratować sytuację po pożarze mostu Łazienkowskiego. Będą pieniądze z budżetu państwa - ale na wszystko potrzeba czasu. Z czasem dojazdu już nie radzą sobie kierowcy i wpadają w panikę. A my pytamy: co dalej z mostem, ile potrwa remont i kiedy ruszy druga linia metra?

"Efekt Debalcewego będzie bardzo negatywny dla władzy ukraińskiej"

- Ukraina jest osamotniona. Zachód za mało pomaga Ukrainie – powiedział w TVN24 Biznes i Świat generał Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Gość programu "Świat" podkreśla, że taka postawa państw zachodnich jest przeciwskuteczna z punktu widzenia europejskiego. - Państwa kierują się swoimi własnymi interesami. To oznacza realizm. Ale jeśli realizm zwyrodnieje, to staje się zimnym realizmem, a to jest złe – mówił generał Stanisław Koziej w rozmowie z Jolanta Pieńkowską.

17.02| "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: Stany Zjednoczone nadal walczą z zimą, w wielu stanach jest śnieżnie i mroźno, niewielkie trzęsienie ziemi w Japonii u wybrzeży wyspy Honsiu oraz ulewy i powodzie w środkowej Argentynie. Z kolei w Chile trwa walka z pożarami. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Rokowania pokojowe z Kurdami w "krytycznej fazie"

Premier Turcji Ahmet Davutoglu oznajmił, że kurdyjski proces pokojowy jest w krytycznej fazie. Podkreślił, że Ankara ma prawo oczekiwać od kurdyjskich bojowników deklaracji, iż zaniechali oni walki zbrojnej.

Będzie łatwiej kupić drony z USA. Biały Dom uchyla drzwi

Administracja Baracka Obamy zgodziła się na eksport uzbrojonych dronów. Dotychczas Amerykanie praktycznie nie eksportowali swoich maszyn bezzałogowych zdolnych do przeprowadzania ataków. Teraz ich sprzedaż ma być dozwolona, ale obwarowana szeregiem zastrzeżeń.

Wyrok ws. więzień CIA w Polsce ostateczny. Odwołanie odrzucone

- Polski rząd zawsze wykonuje wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka; jest wyrok i trzeba go zrealizować - powiedział rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, komentując odrzucenie przez ETPC odwołania polskiego rządu od wyroku ws. więzień CIA w naszym kraju. Według senatora PO Józefa Piniora to wyraźny sygnał dla prokuratury w Polsce, aby zakończyć śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

Wspomnień czar

Rolnicy, górnicy, kolejarze, pielęgniarki - każdy coś chce, czegoś od państwa się domaga, bo kiedy, jak nie teraz - w roku podwójnych wyborów - stawiać żądania? Jest w tych żądaniach wiele racji, ale wydaje się, że jest też pewna tęsknota za czasami, gdy państwo o wszystkim decydowało. Dlaczego na wsiach, w kopalniach i na kolei tęskni się za PRL-em i czy na pewno chcielibyśmy powrotu do tego, co było? Cyprian Jopek