Najnowsze

Najnowsze

Byli posłowie PiS złożyli wyjaśnienia szefowi kancelarii Sejmu. Skruchy nie czują, podważają każdy zarzut

Posłowie Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz A. Kamiński złożyli we wtorek wieczorem wyjaśnienia szefowi Kancelarii Sejmu w sprawie swoich zagranicznych delegacji. Nie poczuwają się do winy, ale ich tłumaczenia są bardzo ogólne - dowiedział się portal tvn24.pl. Na odpowiedź nie będą czekali długo. - W ciągu dwóch dni powinna być gotowa - deklaruje wiceszef kancelarii Jan Węgrzyn. W środę odbyła się konferencja prasowa byłych parlamentarzystów PiS.

Marine Le Pen: tortury czasem mają uzasadnienie

Szefowa skrajnie prawicowego francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen oceniła w środę, że stosowanie tortur może być użyteczne w niektórych sprawach o terroryzm. W ten sposób skomentowała publikację streszczenia raportu Senatu USA w sprawie więzień CIA.

Brytyjski premier oddał hołd ofiarom Auschwitz

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zwiedził były niemiecki obóz Auschwitz. Przed Ścianą Straceń, gdzie naziści rozstrzelali tysiące Polaków, oraz przy pomniku w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau, miejscu zagłady setek tysięcy Żydów, oddał hołd ofiarom.

Za racowisko mogą zamknąć stadion Lechii

W trakcie ostatniego meczu z Piastem Gliwice na gdańskim stadionie kibice odpalili kilkadziesiąt rac, przez co mecz został przerwany na kilkanaście minut. Po meczu komendant wojewódzki policji w Gdańsku wystąpił z wnioskiem do wojewody pomorskiego o ukaranie Lechii.

Trzy zawiadomienia dotyczące Sikorskiego w prokuraturze

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w przyszłym tygodniu ma wszcząć śledztwo w sprawie rozliczeń poselskiego ryczałtu samochodowego przez Radosława Sikorskiego - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl. Do prokuratury trafiło też zawiadomienie ws. zorganizowania w pałacyku MON w Helenowie urodzin Sikorskiego za sumę ok. 200 tys. zł.

Miedwiediew: Krym to nasza historia, nasze przeznaczenie i nasz ból

- Gdy mówimy o Krymie musimy zdawać sobie sprawę z tego, że żyje tam wielu naszych rodaków, którzy chcieli powtórnego wejścia do Federacji Rosyjskiej. Krym to nasze przeznaczenie - powiedział w środę w wywiadzie telewizyjnym premier Dmitrij Miedwiediew, mówiąc o półwyspie odebranym Ukrainie w wyniku zbrojnej inwazji w podobnym tonie do Władimira Putina.

Kradł w szpitalu, kilka godzin później został pacjentem

- Złodziej zabrał laptopa z gabinetu lekarskiego w łódzkim szpitalu i uciekł przez okno na pierwszym piętrze. Doznał kontuzji, więc teraz jest znowu na oddziale szpitalnym, tym razem jako pacjent - mówią tvn24.pl łódzcy policjanci. Na szczęście - dla zatrzymanego - opiekować się nim będą inni lekarze niż ci, których chciał obrabować. Podejrzanemu grozi 10 lat więzienia.

Mucha zdziwiona wyglądem polskiego pociągu. Internauci: sorry, taki mamy klimat

"Myślałam, że takich pociągów już nie ma" - napisała w serwisie społecznościowym Joanna Mucha. Zamieściła zdjęcie z wnętrza składu, jakim jechała z Warszawy do Lublina. Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. "Sorry, taki mamy klimat... a Pendolino tylko jedno jest" - napisał jeden z nich.

Pistorius jednak zabił z premedytacją? Sprawa wróci na wokandę

Sąd w Pretorii uznał odwołanie prokuratury od wyroku skazującego na pięć lat pozbawienia wolności niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa. Karę wymierzono mu za nieumyślne spowodowanie śmierci partnerki, modelki Reevy Steenkamp. Prokuratura jest zdania, że Pistorius popełnił zbrodnię z premedytacją.

Były radny Podgórzyna skazany za pedofilię

Sąd w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) skazał byłego radnego gminy Podgórzyn za pedofilię. Mężczyzna nie trafi do więzienia, bo usłyszał wyrok w zawieszeniu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Uwiecznił to niezwykłe zjawisko. "Kto je ujrzy, tego czeka śmierć w górach"

W ciągu ostatniego weekendu w Bieszczadach zauważyć można było niezwykle rzadkie zjawisko zwane widmem Brockenu. Krążąca wśród taterników legenda głosi, że kto je zobaczy, tego czeka śmierć w górach. Urok odczynić może tylko trzykrotne ujrzenie widma. - Widziałem Brocken już sześć razy w tym roku, więc chyba czeka mnie długowieczność - śmieje się Mirosław Piela, który uwiecznił zjawisko na zdjęciach.

Dłuższe kolejki do badań i lekarzy. Miażdżący raport NIK o NFZ

NFZ nie doprowadził do poprawy dostępności świadczeń zdrowotnych, a w wielu poradniach i oddziałach średni czas oczekiwania pacjenta na świadczenie uległ wydłużeniu - to ustalenia z opublikowanego w środę raportu NIK ws. NFZ. Najgorzej jest z kolejkami do tomografii komputerowej. Jak podaje NIK, średni rzeczywisty czas oczekiwania wzrósł z 25 dni do 43 (czyli o 72 proc.).

W Skwierzynie od lat czekają na nowy most. Chce go wybudować 10 firm

10 firm zgłosiło się do budowy mostu przez Wartę w Skwierzynie (woj. lubuskie). Inwestycja jest o tyle ważna, iż istniejący most jest w opłakanym stanie, a stanowi ważne dla tej części województwa połączenie komunikacyjne. Dziennie przejeżdża nim ponad 4 tysiące pojazdów. Budowa nowego mostu ma się rozpocząć w II połowie 2015 r.

"Dzień ciszy" kruchy jak rozejm. 14 ostrzałów sił rządowych

Teoretycznie obowiazujące od wtorku zawieszenie broni w walkach między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie tego kraju zostało złamane 14 razy – oświadczył w środę sztab ukraińskiej operacji wymierzonej w separatystów.

Zakładnik uwolniony. Jaką ofertę Francuzi złożyli Al-Kaidzie?

Ostatni przetrzymywany jako zakładnik obywatel Francji Serge Lazarevic odzyskał wolność po trzech latach spędzonych w niewoli Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu. Mężczyznę z Mali, gdzie był więziony, przewieziono do Nigru. W środę wcześnie rano wylądował we Francji.

10 największych zagrożeń dla praw człowieka w Polsce. Ranking RPO

Brak efektywnej strategii państwa w walce z biedą, wykluczeniem społecznym i bezdomnością oraz trudności w dostępie do publicznej służby zdrowia są - w ocenie RPO - największymi w Polsce zagrożeniami dla przestrzegania praw człowieka. W środę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Kwaśniewski: Nie było zgody Polski na tortury. Te odrażające metody nie przyniosły nic dobrego

Współpraca wywiadowcza Polski ze Stanami Zjednoczonymi została podjęta, ale nie było zgody na tortury - podkreślił były prezydent Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się do raportu amerykańskiego Senatu ws. więzień CIA. - Te odrażające metody, których ja nie akceptuję, podobno nie przyniosły nic dobrego. To jest prawdziwa katastrofa CIA, USA i prezydenta Busha - dodał Kwaśniewski.