Najnowsze

Najnowsze

Ławrow: wstrzymać ogień. Sikorski: wstrzymać napływ separatystów

Należy się dziś skoncentrować na bezwarunkowym, natychmiastowym powstrzymaniu rozlewu krwi i użycia siły oraz na rozpoczęciu dialogu z udziałem wszystkich regionów Ukrainy w celu uzgodnienia przyszłego ustroju państwa - powiedział po spotkaniu z ministrami spraw zagranicznych Polski i Niemiec szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Z kolei Radosław Sikorski podkreślił, że "Rosja powinna powstrzymać napływ separatystów".

Rosja rozmieści na Krymie 20 myśliwców

Do końca 2014 roku na lotnisku Belbek na Krymie, oderwanym w marcu przez Rosję od Ukrainy, rozmieszczonych zostanie 20 myśliwców przechwytujących Su-27 - podała we wtorek agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródło w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej.

Kamiński nie stracił immunitetu. Zabrakło 15 głosów

Sejm na utajnionym posiedzeniu zadecydował dziś, że nie uchyli immunitetu Mariusza Kamińskiego. Wniosek o jego odebranie poparło 216 posłów. Przeciw było 160. 46 osób wstrzymało się od głosu, wśród nich byli posłowie Platformy. Do odebrania immunitetu potrzebne było 231 głosów, zabrakło więc 15. Byłemu szefowi CBA prokuratura chciała postawić zarzut przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych.

Niewybuch w Sosnowcu został zabezpieczony

Niewybuch znaleziony w Sosnowcu to granat moździerzowy. - Nie stwarza zagrożenia - uspokaja policja. 150 uczniów wróciło już na lekcje, a ruch pociągów towarowych na trasie Sosnowiec - Jaworzno został przywrócony.

Karambol na A2 z pokładu policyjnego śmigłowca

W poniedziałek na autostradzie A2 doszło do zderzenia 4 tirów, busa i samochodu osobowego. W karambolu zginęły dwie osoby, dwie kolejne zostały ranne. Dzień po tym tragicznym zdarzeniu policja zamieściła film i zdjęcia zrobione z policyjnego śmigłowca.

Merkel docenia wioślarski kunszt szwedzkiego premiera

- Kompetencje Fredrika w zakresie wiosłowania zostały udowodnione - mówiła we wtorek Angela Merkel o szwedzkim premierze Fredriku Reinfeldtcie, który zabrał kanclerz Niemiec oraz brytyjskiego i holenderskiego premiera na wyprawę łódką po jeziorze w Harpsund. Przywódcy spotkali się tam na nieformalnych rozmowach, których tematem był m.in. wybór nowego szefa Komisji Europejskiej.

"Już zapłaciłam najwyższą możliwą karę". Czworo dzieci się utopiło, matka przed sądem

Nie żyje czworo z piątki jej dzieci. W sierpniu minionego roku utonęły w Warcie. - Tylko córka, jedyna, która żyje, trzyma mnie przy życiu - mówiła w sądzie 37-letnia Beata B. Prokuratorzy oskarżają ją, że nieumyślne spowodowała śmierć dwóch synów i dwóch córek. Na ławie oskarżonych zasiadła też asystentka rodziny oskarżona o to samo przestępstwo. Kobietom grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci pod lupą prokuratorów. Kupowali prace magisterskie?

Pięciu policjantów z Dolnego Śląska i Opolszczyzny usłyszało zarzuty wyłudzenia poświadczania nieprawdy w związku z kupowaniem prac licencjackich i magisterskich. Choć grozi im do dwóch lat więzienia i mogli być zawieszeni na trzy miesiące, wrócili do służby wcześniej.

Juncker nadal ma poparcie Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła, że chce, aby były premier Luksemburga i były szef eurogrupy Jean-Claude Juncker został nowym przewodniczącym Komisji Europejskiej. Kandydatura ta wywołuje jednak sprzeciw, zwłaszcza Londynu.

Chrześcijańska żona saudyjskiego króla? Ma gotową książkę, chce rozpętać skandal

Janan Harb, Brytyjka, która twierdzi, że w 1968 r. potajemnie została żoną późniejszego króla Arabii Saudyjskiej Fahda, domaga się od jego dworu zadośćuczynienia, bo zarówno on, jak i jego syn, mieli jej rzekomo obiecać "zapewnienie środków do życia" tak, by nigdy nie musiała się martwić o pieniądze. Sąd w Londynie zdecydował w poniedziałek, że ta sprawa zostanie rozpatrzona. Harb grozi saudyjskiej dynastii, że, jeżeli nie pójdzie na ugodę, na rynek wyjdą jej skandalizujące wspomnienia. Jak donosi "The Independent", producenci z Hollywood stoją już w kolejce po prawa do ich zekranizowania.

Klauzula sumienia. Czym jest i jak działa ustawowa furtka dla lekarzy

Jeśli lekarz nie chce wykonać świadczenia niezgodnego z jego sumieniem, np. usunąć ciąży, przeprowadzić zabiegu in vitro, czy wypisać recepty na środki antykoncepcyjne, może się zasłonić klauzulą sumienia. Dyskusja na jej temat powróciła, gdy część lekarzy podpisała "Deklarację wiary", stawiającą na pierwszym miejscu zasady moralne i etyczne.