Najnowsze

Najnowsze

Wenezuela na granicy recesji. Przez niskie ceny ropy naftowej

Wenezuela, kraj o największych zasobach ropy naftowej, wkroczyła w 2015 - rok wyborów parlamentarnych - w niezwykle trudnej sytuacji spowodowanej spadkiem cen ropy. Ma w tym roku do spłacenia 12 mld dol. międzynarodowego długu, inflacja wynosi 63 proc.

Znaleziono już pięć dużych fragmentów samolotu AirAsia

W niedzielę rano czasu polskiego indonezyjskie władze potwierdziły, że znalazły piąty duży fragment samolotu AirAsia, który uległ katastrofie prawie tydzień temu. W sobotę na w Morzu Jawajskim, w pobliżu wyspy Borneo, znaleziono cztery duże fragmenty wraku.

Korea Płd. pobiła rekord w eksporcie broni

Korea Południowa wyeksportowała w 2014 roku broń za rekordową kwotę 3,6 miliarda dolarów - poinformowano oficjalnie w sobotę w Seulu. Jest to kwota 15 razy wyższa niż w 2006 r. i o 200 milionów dolarów wyższa niż w roku ubiegłym.

Co miesiąc 10 Belgów przyłącza się do dżihadystów

Dziesięciu obywateli belgijskich co miesiąc wyjeżdża do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach bojowników Państwa Islamskiego (IS) lub Frontu al- Nusra, który jest związany ściśle z Al-Kaidą - poinformował dziennik "Le Soir".

Ukradł Jezuska ze stajenki. "Chciał pokazać go znajomym"

Pod zarzutem kradzieży figurki Jezusa z bożonarodzeniowej szopki do policyjnego aresztu trafił 30-letni mężczyzna. Rzeźbę zabrał ze żłóbka, schował pod kurtkę i próbował uciec. Złapała go straż miejska, która na nagraniu monitoringu zauważyła złodzieja.

Boko Haram znów atakuje. Porwanie 40 osób

Domniemani członkowie islamistycznej organizacji Boko Haram uprowadzili w północno-wschodniej Nigerii w noworoczny dzień wieczorem 50 młodych ludzi, w wieku od 10 do 23 lat, chcąc zapewne wyszkolić ich na bojowników.

Będzie "zebra" przy dworcu. Nowy prezydent zlikwiduje "absurd Grobelnego"

Do końca marca powstanie przejście dla pieszych przed poznańskim dworcem kolejowym - taką deklarację złożył prezydent Jacek Jaśkowiak. Problem ten był jednym z gorących, wyborczych tematów w mieście. Obecnie, by dojść na przystanki tramwajowe, trzeba korzystać ze znacznie dłuższej drogi przez niewygodne przejście podziemne.

Wichura powaliła 60-metrowy maszt

Silny, porywisty wiatr powalał drzewa i zrywał linie energetyczne na Pomorzu. W piątek wieczorem przewrócił też 60-metrowy maszt nadawczy w Rekowie Górnym na Kaszubach.

Po fotosesji w meczecie Selena Gomez w ogniu krytyki

Po kontrowersyjnej sesji Rihanny przed meczetem w Abu Zabi długo nikt tego nie powtórzył. W tym roku, pomimo fali krytyki jaka spłynęła na Rihannę, jej śladem poszła Selena Gomez. Piosenkarka podczas wakacji ze znajomymi zrobiła kilka zdjęć i umieściła je na Instagramie. Spotkało się to z krytyką jej fanów oraz środowisk muzułmańskich.

Gigantyczny włącznik, trybiki w machinie. Katowickie murale lepsze niż Banksy'ego?

Czasem są gigantyczne i kolorowe, czasem małe i czarno-białe. Wywołują śmiech, zachwyt i skłaniają do myślenia. Łączy je fakt, że zmieniają oblicza szarych blokowisk stając się jednocześnie ich największymi atrakcjami. Murale - ożywiają katowicką przestrzeń i przybliżają sztukę mieszkańcom. Przykłady? Gigantyczny włącznik przy ul. Mikusińskiego.

Kłopoty pacjentów na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

166 placówek na Dolnym Śląsku i 111 na Opolszczyźnie nadal nie podpisało umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej. Najgorsza sytuacja jest w powiecie kluczborskim. Tam działa tylko jedna przychodnia. Z kolei w powieccie dzierżoniowskim koktraktów nie ma aż 77,3 proc. placówek.

List do proboszczów i spotkania z pacjentami. "Chcemy wytłumaczyć, o co nam chodzi"

– Piszemy list do proboszczów. Poprosimy, żeby odczytano go w najbliższą niedzielę w ogłoszeniach duszpasterskich. Chcemy po prostu wytłumaczyć przeciętnemu pacjentowi, o co chodzi - mówi dr Andrzej Zapaśnik, jeden z lekarzy, który nie podpisał umowy z NFZ. Pomorscy lekarze POZ spotkali się w Gdańsku, żeby omówić patową sytuację z Ministerstwem Zdrowia.

Czarne chmury nad chińską enklawą hazardu

Chińskie władze przywykły wskazywać Makau, dawną portugalską kolonię, jako wzór funkcjonowania modelu "jeden kraj, dwa systemy". Ale trwająca w Chinach kampania antykorupcyjna uderzyła w lokalną gospodarkę i może wywołać masowe protesty, podobne do tych, które niedawno wstrząsnęły pobliskim Hongkongiem.