Najnowsze

Najnowsze

Upiła Tarantino, oczarowała Spielberga i ubrała Jolie. "Dziewczyna-pitbull" dostanie Oscara?

Kostiumy dla Angeliny Jolie powstały m.in. z żywicy, skóry, kości, zębów, zwierzęcych szkieletów i piór. Na liście materiałów znalazły się nawet ludzkie włosy. Efekt był tak przerażający, że filmowej czarownicy bały się wszystkie dzieci, a autorkę po raz trzeci w karierze nominowano do Oscara. - Jestem w naprawdę silnej lidze. Nie mam szans na zwycięstwo - Anna Biedrzycka-Sheppard studzi oczekiwania.

Sztab prezydenta odpowiada Dudzie lawiną tweetów. Nie bez wpadki

Polska potrzebuje bardzo sprawnej armii defensywnej, bardzo dobrze wyposażonej, czego dzisiaj brakuje - przekonywał na spotkaniu wyborczym Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Na reakcję sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego nie trzeba było długo czekać. Z oficjalnego profilu prezydenta na Twitterze popłynęła lawina tweetów.

Marsz Antymajdanu na ulicach Moskwy. "Majdan to embrion Goebbelsa, festiwal śmierci"

"Majdan to choroba, będziemy leczyć!", "Putinizm na zawsze" - z takimi m.in. plakatami przeszli jedną z głównych ulic w Moskwie, Pietrowką, uczestnicy marszu Antymajdanu - ruchu powołanego miesiąc temu przez Ramzana Kadyrowa, lidera ruchu Nocne Wilki Aleksandra Załdostanowa i innych zwolenników Władimira Putina. Po marszu odbył się wiec. - W rocznicę krwawego przewrotu na Ukrainie mówimy: w Rosji Majdanu nie będzie! - krzyczała ze sceny piosenkarka Wika Cyganowa.

Wrocławskie zoo doczekało się pingwina. "Historyczne wydarzenie"

Jest mały, puchaty i nieśmiały - para tońców z wrocławskiego ogrodu zoologicznego doczekała się potomka. To pierwszy pingwin urodzony we Wrocławiu w 150-letniej historii zoo. Rodzice bacznie mu się przyglądają i na razie nie dopuszczają do niego innych członków pingwiniej rodziny.

Brytyjski generał: musimy przygotować się na rosyjski atak

Napięcia w relacjach z Rosją mogą przerodzić się w wojnę na pełną skalę - ostrzegł zastępca głównodowodzącego sił NATO w Europie gen. Adrian Bradshaw. Jak podkreślił, rosyjskie ambicje imperialne mogą wkrótce przerodzić się w "zagrożenie dla naszego istnienia".

"Sukienka poleciała już w walizce. Mam nadzieję, że doleci"

Głosowanie zakończone, czerwony dywan już rozwinięty - za kilkadziesiąt godzin rozpocznie się 87. ceremonia rozdania Oscarów. Do stolicy światowego kina właśnie wyrusza ekipa "Idy". Przed wylotem Agata Kulesza mówiła, że bardzo chciałaby usłyszeć, iż statuetkę otrzyma "Ida", ale nie wyklucza też, że powędruje ona dla rosyjskiego "Lewiatana". Do Hollywood w walizce poleciała też kreacja aktorki.

"Wrócę na Ukrainę, jak tylko to będzie możliwe". Janukowycz przemówił w rocznicę

- Ubolewam, że nie mogłem niczego zrobić. Gdy tylko pojawi się taka możliwość, to wrócę. Uczynię wszystko, co w mojej mocy, aby ułatwić życie na Ukrainie. Teraz najważniejszym zadaniem jest zatrzymanie wojny - oświadczył były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji NTV. Zapowiedział, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, stanie na czele ruchu protestu przeciwko obecnym władzom w Kijowie. NTV anonsuje wywiad jako rozmowę z "prezydentem bez państwa". Całość zostanie wyemitowana w sobotę w programie "Centralna telewizja".

Fotomontaż odsłonił dawne oblicze Wrocławia. "Wiele miejsc zostało bezpowrotnie oszpeconych"

Jedna z głównych ulic współczesnego Wrocławia bez sznura aut, dom handlowy Feniks z globusem, który zniknął jeszcze przed wojną i XVIII-wieczny pałac, który został zrujnowany w czasie oblężenia miasta – m.in. takie nieistniejące już obrazy stolicy Dolnego Śląska pokazuje jej mieszkaniec. Stare kadry zestawia z nowymi, by zabrać wrocławian w historyczną wycieczkę ulicami miasta.

Artemiwsk nową linią obrony Ukraińców. Separatyści umacniają się pod Mariupolem

Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko oświadczył, że prorosyjscy separatyści wzmacniają siły w okolicach Mariupola, w związku z czym istnieje prawdopodobieństwo ataku na miasto. Tymczasem Artemiwsk, położony nieopodal Kramatorska, w którym mieści się sztab operacji antyterrorystycznej, stał się w ostatnich dniach miastem frontowym. To tam ukraińscy wojskowi budują punkty kontrolne i koncentrują oddziały, tworząc nową linię obrony - poinformowało biuro rzecznika operacji antyterrorystycznej.

Merkel u Franciszka. Dostała "Radość Ewangelii"

40 minut, a więc wyjątkowo długo, jak zauważyli watykaniści, trwała rozmowa papieża Franciszka z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Watykanie. W trakcie audiencji Merkel przekazała papieżowi pieniądze na pomoc dla dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Duda: powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO w Polsce

- Potrzebujemy od naszych sojuszników bardzo mocnych gwarancji bezpieczeństwa, nie tylko na papierze. Powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO - powiedział w sobotę Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta wziął udział w spotkaniu organizowanym przez Instytut Wolności poświęconym polityce zagranicznej.

"Złap mnie, jeśli potrafisz". Proces Janukowycza nie jest nikomu na rękę?

W rocznicę swojej ucieczki obalony prezydent Wiktor Janukowycz może czuć się bezpiecznie. Władze w Moskwie nie zamierzają wydać go Ukrainie. Rząd w Kijowie z kolei nie ma sposobu, by sprowadzić byłego przywódcę do kraju. Niektórzy wieszczą, że Janukowycz może podzielić los otrutego agenta rosyjskich służb specjalnych Aleksandra Litwinienki, gdyby kiedykolwiek zdecydował się ujawnić tajemnice władz na Kremlu.

"Nasza klątwa" to opowieść o oswajaniu lęku, o zdejmowaniu klątwy

- Leoś, jego choroba, zmieniły w naszym życiu wszystko: postrzeganie świata, hierarchię wartości. Ale też wiele nas nauczyły. Przede wszystkim cieszyć się chwilą. - mówi tvn24.pl Tomasz Śliwiński, reżyser nominowanej do Oscara "Naszej klątwy". - Od początku wiedzieliśmy, że Leoś może w każdej chwili umrzeć. Ta świadomość była i jest bardzo trudna do zaakceptowania. Oczywiście nigdy jej nie zaakceptowaliśmy, ale wiemy już, że musimy umieć cieszyć się tym, co przeżywamy tu i teraz - dodaje.

Burmistrz stolicy oskarżony o spisek

Burmistrz stolicy Wenezueli Antonio Ledezma został oficjalnie oskarżony o spisek przeciwko władzom kraju - poinformowała BBC. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro sugerował wcześniej, że burmistrz Caracas chciał przy pomocy USA dokonać przewrotu.

Prezydent wolny, musi opuścić kraj

Były prezydent Jemenu Abd ar-Rab Mansur al-Hadi został zwolniony z aresztu domowego przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti. Były przywódca kraju udał się do miasta Aden, a następnie ma opuścić kraj w celu otrzymania pomocy lekarskiej.

Władze Dolnego Śląska rezygnują z portalu za 66 mln zł

Zarząd województwa dolnośląskiego na specjalnym posiedzeniu odstąpił od umowy z wykonawcą budzącego kontrowersje portalu e-Dolny Śląsk. Zgodnie z umową serwis miał być już gotowy. Miał kosztować 66 mln zł, a większość tej kwoty pochodziłaby z funduszy europejskich. Teraz województwo chce wykorzystać te pieniądze inaczej.

"Timbuktu" triumfatorem Cezarów. Zabierze Oscara "Idzie"?

Film "Timbuktu" w reżyserii Abderrahmane'a Sissako triumfował podczas tegorocznej, 40. edycji Cezarów, nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Nominowana w kategorii najlepszy film zagraniczny "Ida" nie zdobyła statuetki.

"Parowóz jest jak kobieta". Pasjonat z Anglii ratuje stare maszyny

Howard Jones o parowozach wie wszystko. Nazywa je "stalowymi smokami". A ponieważ jedyna w Europie parowozownia z prawdziwego zdarzenia jest w Wolsztynie - porzucił rodzinną Anglię i przeniósł się do Polski. W Wolsztynie założył fundację, która opiekuje się starymi parowozami i promuje to miejsce w świecie. Nic dziwnego, że do Wolsztyna ciągną turyści, którzy chcą poczuć to samo, co Howard Jones.