Najnowsze

Najnowsze

Międzynarodowa komisja w sprawie pomnika "zamordowanych w polskich obozach koncentracyjnych"?

Rosjanie forsują pomysł budowy pomnika żołnierzy Armii Czerwonej na Cmentarzu Rakowickim. Uważają, że w jednej z kwater leżą "zamordowani w polskich obozach koncentracyjnych" jeńcy. Choć polska strona powiedziała stanowcze "nie", to Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne nadal zbiera pieniądze na budowę monumentu i stosuje szantaż emocjonalny. Małopolski wojewoda chce zbadania mogiły, by sprawdzić, kogo tam pochowano.

Separatyści pomylili Rosjan z Ukraińcami? "Zginął dowódca oddziału"

"Dzień ciszy" ogłoszony we wtorek przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę został przedłużony do środy, ale to nie powstrzymało separatystów i żołnierzy Federacji Rosyjskiej przed kolejnymi atakami na pozycje ukraińskie w Donbasie - poinformował analityk wojskowy Dmytro Tymczuk, podsumowując ostatnią dobę na wschodzie kraju. Tymczasem rosyjska agencja Interfax poinformowała o rozpoczęciu wycofywania artylerii separatystów.

Pijany maszynista nie zatrzymał pociągu

Maszynista pod wpływem alkoholu wjechał na teren zakładów koksowniczych i mimo sygnałów do zatrzymania pociągu nie wykonał polecenia. Po przebadaniu okazało się, że ma 2,3 promila alkoholu w organizmie. Stracił już swoje uprawnienia i teraz stanie przed sądem.

Fotoradar był nielegalny, ale straż i tak wystawiała mandaty

Fotoradar stojący w miejscowości Suchorze koło Trzebielina (woj. pomorskie) był nielegalny do 18 kwietnia tego roku - tak orzekł Sąd Okręgowy w Słupsku. Przez dwa lata urządzenie wykonało blisko kilka tysięcy zdjęć. Władze gminy chcą zaskarżyć wyrok do Sądu Najwyższego. Kierowcy, aby nie płacić wystawionych w tym okresie mandatów, muszą złożyć pozwy.

Kluzik-Rostkowska: ten list narobił trochę zamieszania, nie miałam złych intencji

- Nie miałam żadnych złych intencji, pisząc ten list. Ja tylko chciałam, żeby rodzice wiedzieli, że mogą liczyć na wsparcie - mówiła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. W ubiegłym tygodniu skierowała ona do rodziców list, w którym napisała, że czas przerwy świątecznej w szkołach to dni wolne od nauki dla uczniów, ale nie dni wolne od pracy dla nauczycieli.

Wybuch gazu pod Pajęcznem. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostały ranne po tym, jak w jednym z domów pod Pajęcznem (woj. łódzkie) doszło do wybuchu gazu. Strażacy sprawdzają, dlaczego doszło do eksplozji, a inspektorzy nadzoru budowlanego oceniają, czy zniszczony budynek nadaje się do rozbiórki.

Wiceszef Kancelarii Sejmu zaprzecza słowom bohaterów afery madryckiej

- Istnieje coś takiego jak kilometrówka i reguluje ją uchwała wyjazdowa Prezydium Sejmu - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jan Węgrzyn, wiceszef Kancelarii Sejmu. Odniósł się w ten sposób do słów byłego rzecznika PiS Adama Hofmana z wczorajszej konferencji prasowej. Węgrzyn zwracał też uwagę, że wbrew temu, co mówią bohaterowie "afery madryckiej", karta podróży samochodem prywatnym, którą poseł wypełnia nim marszałek Sejmu podejmie decyzję o jego wyjeździe, jest dokumentem.

Jak zginął palestyński minister? Dwie różne sekcje zwłok

Izraelskie i palestyńskie władze spierają się o wyniki sekcji zwłok palestyńskiego ministra, który zmarł niedługo po starciu z żołnierzami IDF. W czasie środowego protestu na Zachodnim Brzegu Ziad Abu Ein miał zostać złapany przez wojskowego za szyję i pchnięty.

Smog zmorą Krakowa od 10 lat. Wymiana pieców nie pomoże

Naukowcy z krakowskiego AGH, którzy rozpoczęli monitoring powietrza w mieście, doszli do wnisoku, że dotychczasowe wysiłki włożone w walkę ze smogiem były nieefektywne. Z ich najnowszych badań wynika, że od dekady średnia roczna i dobowa ilość pyłów zawieszonych w powietrzu w Krakowie nie zmniejsza się. Program wymiany pieców węglowych nie przynosi spodziewanych efektów. Zespół profesora Mariana Mazura proponuje nowe rozwiązania.

Przegląd prasy: sprawa lotu Girzyńskiego w prokuraturze

Śledczy badający tzw. "aferę madrycką" sprawdzą też podróż Zbigniewa Girzyńskiego do Paryża - ustalił "Newsweek". Tydzień temu z powodu wątpliwości związanych ze swoim wyjazdem Girzyński zrezygnował z członkostwa w klubie PiS i w partii.

W aptekach brakuje leków ratujących życie. GIF: najgłośniej o tym krzyczą firmy, które same sprzedają je na Zachód

- Przedsiębiorcy mówią, że to najlepszy biznes świata. Lepszy niż narkotyki, niż handel bronią - tak o sprzedaży leków za granicę mówi w rozmowie z tvn24.pl Piotr Trzciński, rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. ‪Apteki w całym kraju regularnie zgłaszają brak niektórych preparatów. Tymczasem niektóre z nich same sprzedają je na Zachód, bo tam można na nich więcej zarobić.

Uciekł konwojentom, ukrywał się tuż obok więzienia

Policja zatrzymała 25-letniego Marcina W., który w zeszłym tygodniu uciekł policyjnym konwojentom w Łowiczu (woj. łódzkie). Mężczyzna został znaleziony w Płocku, w prywatnym mieszkaniu znajdującym się tuż obok więzienia, gdzie do 2016 roku miał odsiadywać wyrok za kradzieże z włamaniem. Teraz jego wyrok może zostać wydłużony.

Przegląd prasy: Radek Agatowski znów ukradł

Kołobrzeska prokuratura znów prowadzi postępowanie w sprawie niepełnosprawnego intelektualnie Radosława Agatowskiego. 27-latek o mentalności kilkuletniego dziecka ukradł rower - pisze "Gazeta Wyborcza".

Siemoniak: bezprecedensowa aktywność Rosjan nad Bałtykiem

- Od kilku dni ma miejsce bezprecedensowa aktywność Rosjan - Floty Bałtyckiej i lotnictwa - nad Morzem Bałtyckim. Jesteśmy tym zaniepokojeni. NATO stara się przygotować jakąś reakcję - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak .

Rosja nie chce pomóc Bośni. Boi się jej integracji z UE

Podczas środowego posiedzenia Rady Wdrażania Pokoju (PIC) w Bośni - ciała nadzorującego utworzonego przez USA, UE, Rosję i Japonię po wojnie w Bośni w latach 1992-95 - przedstawiciel Moskwy oświadczył, że przyszłość tego kraju w UE nie jest jego jedyną opcją.

Czy biskupi powinni popierać marsz organizowany przez partię?

Pięciu biskupów znalazło się w komitecie honorowym organizowanego przez PiS Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, który odbędzie się 13 grudnia. Nawet jeśli osobiście w marszu nie pójdą, takie poparcie dla partyjnej demonstracji wydaje się być w jawnej sprzeczności z nauką Kościoła, o czym wprost mówi bp Tadeusz Pieronek. Władze Episkopatu na razie wymownie dość milczą. Materiał magazynu "Czarno na białym".