Najnowsze

Najnowsze

Kłopotek przed spotkaniem koalicji: w tym składzie i nieładzie dalej pojechać się nie da

- Muszą nastąpić zmiany. W tym składzie i nieładzie dalej pojechać się nie da - powiedział Eugeniusz Kłopotek przed dzisiejszym spotkaniem koalicyjnym. Jednocześnie oświadczył, że PSL nie poprze wniosku opozycji w sprawie konstruktywnego wotum nieufności dla rządu. - Nie pomagamy odwoływać naszych ministrów, chociaż szkoda, że premier sam nie dokonał tego dzieła - stwierdził gość "Wstajesz i wiesz".

Dr Dębska: przerywanie ciąży jest złem. Ale są sytuacje, kiedy to zło jest konieczne albo jest złem mniejszym

"Pacjentki (które przychodzą, by dokonać aborcji - red.) najchętniej by chciały 'wstrzymać ciążę' albo 'zatrzymać dzidziusia'. Najlepiej 'tak, żeby mu nie robić krzywdy'. Drażni mnie ta hipokryzja - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti dr Marzena Dębska. W książce-wywiadzie "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek" lekarka, wraz z mężem prof. Romualdem Dębskim opowiadają o początkach życia, ciąży, porodzie i trudnych wyborach. "Celem naszych działań jest ratowanie życia" - przekonuje prof. Dębski. Ale głośno mówi też o tym, że jego zdaniem są sytuacje, gdy "aborcja jest mniejszym złem".

Jasnoniebieski, czyli jaki? Nienaukowy spór o kolor. Studenci: ktoś próbuje na nas zarobić

Czy jasnoniebieski to kolor lazurowy? I jak daleko niebieskiemu jest do jasnego granatu? To naukowa dyskusja studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy ze swoim wydziałem weszli na wojenną ścieżkę o kolory. - Ktoś tu próbuje na nas zarobić - denerwują się, ale panie z dziekanatu są nieugięte. Kto nie oprawi swojej pracy w odpowiedni kolor, w odpowiednim punkcie ksero, ten magistra nie obroni.

Miller: zobaczymy, czy Tusk jest nadal przyzwoitym człowiekiem

- Premier powinien zwrócić się do Sejmu o wotum zaufania - mówił w "Jeden na jeden" Leszek Miller. Szef SLD zapowiedział, że jego partia będzie kierowała do różnych instytucji pytania i zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z ujawnionymi przez "Wprost" nagraniami rozmów polityków. - Jeśli wszystko zawiedzie, to jesteśmy za przyspieszonymi wyborami, ale przeciwko rządowi technicznemu proponowanemu przez PiS – podkreślił lider Sojuszu.

Polski generał szczerze o pękniętym i powolnym NATO

- Może dojść do sytuacji, że zanim cała machina polityczno-wojskowa zostanie uruchomiona, konflikt de facto się skończy - mówi w "Polsce Zbrojnej" o gotowości NATO do działania polski przedstawiciel w Sojuszu gen. Andrzej Fałkowski. Wojskowy przyznaje też, że państwa z południa Europy nie traktują poważnie sytuacji na Ukrainie.

To Łukasz N. osobiście nagrywał Sienkiewicza i Belkę. Szczegóły zarzutów

Z materiałów ABW i prokuratury wynika, że to Łukasz N., menadżer restauracji "Sowa & Przyjaciele", sam miał podłożyć urządzenie, które nagrało szefa MSW i prezesa NBP. To on tego wieczoru obsługiwał Sienkiewicza i Belkę - wskazują dowody przeciwko podejrzanemu. Prawdopodobnie to jednak nie on przekazał dziennikarzom nagrania. Miał to zrobić tajemniczy biznesmen i możliwe, że ten mężczyzna także jest na celowniku śledczych.

Włosi aresztowali 95 sycylijskich mafiosów

Po dwóch latach śledztwa włoska policja aresztowała w poniedziałek 95 członków dwóch rodzin mafijnych z Palermo, zajmujących się ściąganiem haraczu. Przy okazji swoje rozwiązanie znalazło morderstwo nowojorskiego detektywa sprzed 100 lat, dokonane na Sycylii.

Sąd ujawnił, dlaczego CIA zabiła obywatela USA

Federalny sąd apelacyjny na Manhattanie opublikował w poniedziałek poddaną obróbce redakcyjnej wersję przygotowanego przez resort sprawiedliwości uzasadnienia prawnego dla zabicia przez CIA obywatela USA Anwara al-Awlakiego podejrzewanego o związki z Al-Kaidą.

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA po słowach Sikorskiego o "szkodliwym sojuszu"

USA i Polskę łączy niewiarygodnie silny sojusz, oparty na wspólnych wartościach - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, poproszona przez reportera "Faktów" Marcina Wronę o komentarz do ujawnionych przez "Wprost" nagrań z wypowiedzią szefa MSZ Radosław Sikorskiego. Kwestii "szkodliwości" sojuszu Waszyngtonu z Warszawą nie chciała komentować.

Udzielił pożyczki i własnoręcznie wyrzucił 86-letnią kobietę na bruk

Od prywatnego przedsiębiorcy wzięła pożyczkę pod zastaw mieszkania - 35 tys. złotych. Choć spłaciła już ponad połowę tej kwoty, mężczyzna kilka dni temu wyrzucił ją na bruk. 86-letnia Wanda Nowak mieszkająca we Wrocławiu straciła swój dobytek z powodu zapisu w umowie umożliwiającego zajęcie jej mieszkania już dwa tygodnie po pierwszej zwłoce w niepłaceniu rat.

Potężne trzęsienie ziemi w "pierścieniu ognia". "Uderzyło w Ziemię jak dzwon"

Bardzo silne trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera wystąpiło w poniedziałek u wybrzeży położonego na zachód od Alaski Archipelagu Aleutów - poinformował amerykański instytut geosejsmiczny USGS. Tuż po nim miało miejsce kilkanaście silnych wstrząsów wtórnych. - Sejsmolodzy będą je odczytywali na całym świecie przez kolejną dobę - opisali siłę trzęsienia specjaliści.

Trzy nowe zawiadomienia ws. podsłuchów

Do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga trafiło już łącznie pięć zawiadomień ws. podsłuchów rozmów, upublicznionych przez "Wprost". W poniedziałek zawiadomienia do prokuratury skierowali: szef MSZ Radosław Sikorski, b. minister finansów Jacek Rostowski i prezes NBP Marek Belka.

"Platforma czuje odpowiedzialność za państwo". Klub "stoi murem" za premierem

- Wszystko jest jasne dla członków klubu. Platforma czuje odpowiedzialność za państwo i udziela poparcia premierowi i rządowi - powiedział w poniedziałek późnym wieczorem w Sejmie wiceszef PO Cezary Grabarczyk, tuż po wyjściu z zebrania swojego klubu. W posiedzeniu uczestniczył premier Donald Tusk, a tematem spotkania była przede wszystkim sytuacja, powstała po opublikowaniu przez "Wprost" nagrań z podsłuchów rozmów polityków, w tym ministrów.

Piechociński po spotkaniu z prezydentem: może dojść do korekty składu rządu

- Kto wie, czy nie dojdzie do bardzo głębokiej korekty składu personalnego rządu - powiedział Janusz Piechociński po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Zdaniem szefa PSL, po ujawnieniu nielegalnych nagrań polityków, mamy do czynienia z "poważnym kryzysem polityki". - Oczekujemy od premiera i rządu szybkiego wyjaśnienia sprawy - mówił. W poniedziałek wieczorem poinformował, że we wtorek dojdzie do spotkania koalicyjnego PSL-PO.

Tusk jak Rajoy? Tak historia zakpiła z polskich polityków

Historia potrafi być wyjątkowo złośliwa. W nagranej rozmowie Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza pojawia się wątek tego, jak hiszpański premier Mariano Rajoy świetnie poradził sobie z aferą w 2013 roku. Politycy zastanawiali się, co by się stało w podobnej sytuacji w Polsce. Paradoksalnie teraz Donald Tusk tłumaczył się ze "swojej" afery na wspólnej konferencji... właśnie z Rajoyem.

"Wprost" publikuje rozmowę Grasia z Krawcem

"Wprost" opublikował w poniedziałek wieczorem zapis rozmowy byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Rozmowa trwa ponad 50 minut. Jak poinformował tygodnik, wycięto z niej fragmenty dot. spraw osobistych. - Myślał, że sobie przyjdzie i stanie, kur**, w tej apaszce z papieroskiem i będzie OK. To teraz, kur**, się skończyło - mówi Paweł Graś o obecnym szefie MSW Bartłomieju Sienkiewiczu. Graś i Krawiec martwią się trudną sytuacją PO i zastanawiają nad tym, co będzie, gdy po nich przyjdą "oszołomy". Polityczną rzeczywistość w Polsce widzą jako "syf i folklor".

Zamienią uliczkę w dojazd do galerii handlowej. Mieszkańcy protestują

23 czerwca ruszyła budowa centrum handlowego Łacina w Poznaniu. Drogą dojazdową do galerii ma być spokojna dotąd uliczka Milczańska, która zostanie poszerzona. Wycięte zostaną okoliczne drzewa. Taki obórt spraw oburza mieszkańców, którzy postanowili zaprotestować. "Nie zmuszajcie nas do blokowania drogi" - napisali na jednym z transparentów.

ABW sprawdzi, czy nagrania "Wprost" były montowane

Prokuratura przekazała Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nagrania rozmów opublikowane przez tygodnik "Wprost". - Sprawdzimy, czy nie były poprzycinane i montowane - mówi portalowi tvn24.pl Maciej Karczyński, rzecznik Agencji.

Palikot: 900 godzin taśm. Wszyscy w państwie zostali nagrani?

- Jeżeli prawdą jest, że nagranych jest kilka tysięcy takich rozmów, 900 godzin taśm, to znaczy, że wszyscy ludzie w państwie, pełniący wysokie funkcje, zostali nagrani. To jest coś niebywałego - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu. Ocenił, że już sam fakt nagrania powinien zmusić rząd do dymisji.