Najnowsze

Najnowsze

Referendum ws. przejścia podziemnego? "Wrocławia nie stać na takie luksusy"

Galeria sztuki w miejscu przejścia podziemnego i windy - tak już wkrótce ma wyglądać wrocławskie przejście Świdnickie. To jednak nie podoba się grupie mieszkańców miasta, która swój sprzeciw wyraża na jednym z portali społecznościowych i wnioskuje o referendum w sprawie przejścia. Urzędnicy uspokajają: przejście nie zostanie zlikwidowane, a jedynie zwężone. Koszt? Ok. 12 milionów złotych.

Adamowicz i Jaworski na ostatniej prostej. Kto wygra decydujące starcie?

Jest ich dwóch, ale stanowisko tylko jedno. Zarówno Paweł Adamowicz, jak i Andrzej Jaworski nie po raz pierwszy toczą bój o Gdańsk. Teraz zostało im tylko kilka dni, żeby przekonać do siebie wyborców. Im bliżej niedzielnych wyborów tym atmosfera gorętsza. Kto wygra? Po raz trzeci Adamowicz, a może po raz pierwszy Jaworski?

Drony w służbie PKP Cargo. "Jesteśmy w fazie testów"

Ponad 4 miliony złotych straciło już w tym roku PKP Cargo przez gangi zajmujące się kradzieżą węgla. Żeby ukrócić ten proceder kolejarze chcą wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie i wykorzystać drony do monitorowania tras, na których działają złodzieje.

Karetka zderzyła się z maluchem. "Fiat przewrócił ambulans"

Na jednym z jeleniogórskich skrzyżowań w pędzącą na sygnale karetkę uderzył fiat 126p. Załoga ambulansu, kierowca i pasażer malucha nie odnieśli obrażeń. Jednak kierowcy poruszający się tym fragmentem drogi krajowej nr 3 musieli liczyć się utrudnieniami.

24.11 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o grożącej dużej części Stanów Zjednoczonych powodzi, trzęsieniach ziemi w Japonii i Rumunii oraz wyjątkowo ciepłej jesieni w Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Niezawodnie zawodny

System, który zawiódł. I nie chodzi tylko system informatyczny. O tym, że grozi wyborcza katastrofa wiedzieli na pewno posłowie sejmowej komisji administracji i cyfryzacji. Bo to właśnie tam otwarcie ostrzegano przed systemem, który nie sprawdził się dwa i pół miesiąca wcześniej w bardzo łatwych do przeprowadzenia, uzupełniających wyborach do Senatu. Ci, co dziś tak głośno krytykują ten system, wtedy milczeli.

Fenomen w zieleni

Niezawodny system okazał się zawodny, co nie powinno być niespodzianką. Tak, jak stał się nią zaskakująco wysoki wynik wyborczy PSL. Ludowcom - nawet ku ich zdziwieniu - przybyło w kraju niemal milion wyborców (w dużym zaokrągleniu). Największe chyba zaskoczenie było w Gdyni, gdzie partia zbierająca swoje politycznie żniwa na wsi i w miasteczkach, dostała poparcie o ponad tysiąc procent większe niż w poprzednich wyborach. Czym tłumaczyć ten fenomen?

Ile do pieca?

Celowo, w ramach ukrytego protestu, czy przez pomyłkę? W tych wyborach Polacy oddali rekordowo dużo nieważnych głosów. Najwięcej w Wielkopolsce, gdzie zresztą, jak sprawdził reporter "Czarno na białym", ta liczba zawsze była dość wysoka. Z jakiego powodu te głosy były nieważne? Tego teraz dokładnie nie wiadomo. Możemy tylko analizować konkretne przypadki. Tak samo, jak w konkretnych przypadkach sąd będzie decydował o ważności lub nie głosowania. Tu się nie da przejść od szczegółu do ogółu?

PiS zwiera szeregi. Przepadł wniosek, będzie marsz

Należy zadać pytania o rzeczywisty przebieg wyborów samorządowych w Polsce - tak mówi szef delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim. I składa wniosek o debatę w tej sprawie, ale wniosek przepada w głosowaniu. W kraju PiS zapowiada marsz protestu 13 grudnia. I choć Jarosław Kaczyński nie przyjmuje do wiadomości wyników ogłoszonych przez PKW, namawia swoich wyborców, by szli głosować w drugiej turze.

Po spotkaniu u prezydenta: "nie ma powodów, by unieważniać wybory"

Nieważne głosy to dla opozycji argument, że coś z tymi wyborami jest nie tak. Dla prezydenta powód do zastanowienia się i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. W poniedziałek w tej sprawie odbyło się spotkanie u Bronisława Komorowskiego i jasny komunikat po: "nie ma powodów, by unieważniać wybory". Kto widział nieprawidłowości, niech idzie do sądu. A na razie idzie niewielu.

Barwne opowieści z życia komisji wyborczych

Spośród zarzutów o nieuczciwość stawianych komisjom wyborczym przez polityków, są też takie, które mówią o niewłaściwej ochronie kart z oddanymi już głosami. Są o tym barwne opowieści i komentarze samych komisji.

Barwne opowieści z życia komisji wyborczych

Spośród zarzutów o nieuczciwość stawianych komisjom wyborczym przez polityków, są też takie, które mówią o niewłaściwej ochronie kart z oddanymi już głosami. Dotarliśmy do barwnych opowieści i komentarzy samych komisji.