Najnowsze

Najnowsze

Zamknęli im sklepik, nie będzie kawy. Uczniowie protestują: to przesada

Znicze, klepsydry, litry kawy i kilogramy "zakazanego" jedzenia - tak we wtorek manifestowali swoje niezadowolenie uczniowie II LO w Gorzowie Wielkopolskim. Licealiści sprzeciwiają się wprowadzonej ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, która zabrania sprzedawania w szkołach niezdrowego jedzenia. Uczniowie apelują, aby przepisy nie obejmowały szkół średnich.

Szwecja i Niemcy jednym głosem ws. uchodźców

Rządy Niemiec i Szwecji opowiadają się za wiążącymi kwotami relokacji uchodźców w krajach Unii Europejskiej. Kanclerz Angerla Merkel i premier Stefan Loefven, którzy we wtorek spotkali się w Berlinie, zażądali trwałego klucza podziału dla wszystkich państw UE.

Śledztwo ws. nagrania rozmowy Kwiatkowskiego z Bieńkowską

Wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego nagrania rozmowy prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską - poinformowała we wtorek stołeczna prokuratura. Wkrótce ma się zakończyć główne postępowanie ws. afery podsłuchowej.

Ruszył proces byłego drużynowego ZHP. Odpowie m.in. za gwałt

Powiedziała matce: "Drużynowy mnie molestował". - Nogi się pode mną ugięły. Zaufałam temu człowiekowi, teraz nie wierzę nikomu - mówi matka harcerki, którą miał wykorzystywać były drużynowy ZHP, na którym ciążą m. in. zarzuty gwałtu na nieletnich. We wtorek ruszył proces.

Schetyna: nikt nie wywiera na nas presji ws. imigrantów

- Nie ma presji, jest odpowiedzialność, jest dużo rozmów - tak o przyjęciu przez Polskę uchodźców mówił we wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Przekonywał, że w tej sprawie Europa powinna podejmować solidarne decyzje. Tłumaczył, że gdyby na Ukrainie doszło do wojny, to Polska byłaby pierwszym krajem emigracji dla Ukraińców i wówczas oczekiwałaby wsparcia od innych krajów europejskich.

Faworyt bukmacherów zaśpiewa piosenkę do nowego Bonda

- Tak mi ulżyło, wreszcie mogę o tym mówić, to była moja tajna misja! - powiedział wokalista Sam Smith. Brytyjczyk przyznał, że to on będzie wykonawcą utworu do "Spectre", najnowszej produkcji o Bondzie. Premiera piosenki "Writing’s On The Wall" planowana jest na 25 września.

Muzeum Wojska Polskiego ma "rewelacyjnej jakości" georadarowe zdjęcie ukrytego pociągu pancernego

Rok temu do Muzeum Wojska Polskiego zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy przekazali zdjęcie z georadaru i informację, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg. Jakość fotografii ma być tak rewelacyjna, że można nie tylko zmierzyć wielkość składu, ale nawet rozpoznać typy poszczególnych dział. Przygotowano nawet propozycję umowy pomiędzy muzeum a poszukiwaczami, ale wtedy temat ucichł.

Jednostka wojskowa w Świętoszowie szuka żołnierzy. "Mamy kilkaset stanowisk do obsadzenia"

- Służba u nas jest ciekawa. To nie siedzenie w koszarach, a poligony, ćwiczenia wielonarodowe i misje poza granicami państwa - reklamuje służbę w Świętoszowie (woj. dolnośląskie) przedstawiciel 10-tej Brygady Kawalerii Pancernej im. broni Stanisława Maczka. Okazuje się, że wojskowi mają kilkaset wakatów. Poszukiwani są m.in. specjaliści łączności i logistyki, a także ratownicy medyczni.

Podpalał zagajniki i stodoły, żeby odreagować złość

21-latek osiem razy podpalił zagajnik i na końcu starą stodołę. - Robiłem to, kiedy czułem złość, żeby odreagować - miał wyjaśnić policji. Przy okazji wyszło na jaw, że wcześniej kradł przewody elektryczne i telekomunikacyjne.

Książka zamiast biletu. MPK walczy z analfabetyzmem

We wtorek pasażerowie wrocławskiego MPK zamiast mandatu za jazdę bez biletu dostają książkową zakładkę. Warunek jest jeden: potencjalny gapowicz musi czytać książkę. - Przyłączyliśmy się do akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem - mówią przedstawiciele miejskiego przewoźnika. I dodają, że kontrolerzy łaskawi będą tylko dla tych, którzy czytają w wersji tradycyjnej, czyli na papierze. Pasażerowie byli zachywceni. - To super sprawa. Akurat dzisiaj zapomniałam zabrać portfela, a książkę mam zawsze przy sobie. Zamiast mandatu "zarobiłam" zakładkę - cieszy się Maria.

Saakaszwili na premiera Ukrainy? "Podgrzewa plotki"

Czy gubernator obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili zostanie premierem Ukrainy? Eksperci w Kijowie nie wykluczają takiego rozwoju scenariusza. Ich zdaniem o nadchodzących zmianach może świadczyć otwarta krytyka Saakaszwilego pod adresem obecnego szefa rządu Arsenija Jaceniuka. Poparcie dla byłego prezydenta Gruzji na Ukrainie rośnie, Jaceniuka spada.

Wyrok dla podpalacza aut w Gdańsku. Będzie pod nadzorem kuratora

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć oraz nadzór prokuratora - taki wyrok usłyszał Marcin W. Mężczyzna był oskarżony o podpalenie 12 samochodów w latach 2008-2012. 33-latek w ubiegłym roku, jednej nocy miał też podpalić w Gdańsku 19 aut - w tej sprawie również toczy się proces przed gdańskim sądem.

Walki przy granicy z Rosją. "Dywersanci próbowali przedostać się w głąb Ukrainy"

Jeden żołnierz ukraiński zginął, a dwóch zostało rannych w walkach, do których doszło w obwodzie ługańskim w pobliżu granicy Ukrainy z Rosją. - Grupa rosyjskich dywersantów próbowała przedostać się w głąb naszego kraju. Wojskowi dali im odpór - poinformował rzecznik administracji prezydenckiej ds. operacji antyterrorystycznej w Donbasie Ołeksandr Motuzjanyk.

Krzymowski: Duda polemizuje z rzeczami, których nie napisaliśmy

- Mamy bardzo mocne dowody. Z niecierpliwością czekamy na proces, który wytoczy nam pan Duda - mówił w TVN24 Michał Krzymowski z "Newsweeka". Jeden z autorów artykułu na temat szefa "Solidarności" odpowiadał w ten sposób na tłumaczenia Piotra Dudy, jakie ten przedstawił we wtorek na konferencji prasowej.

Niemcy: jesteśmy w stanie przyjmować 500 tys. imigrantów rocznie, "a może więcej"

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w Bundestagu, że rozwiązanie problemu imigrantów będzie miało w przyszłym roku "absolutne pierwszeństwo". Zapowiedział, że rząd chce poradzić sobie z tym zadaniem bez nowych długów. Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel przyznał, że Niemcy są w stanie poradzić sobie przez kilka lat napływem co najmniej 500 tys. imigrantów. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.