Najnowsze

Najnowsze

"Kalifat" w rok zmienił historię regionu. Bliski Wschód "zostanie rozczłonkowany"

Prawdziwym problemem na Bliskim Wschodzie są napięcia w stosunkach między sunnitami a szyitami, między Arabią Saudyjską a Iranem; żadna amerykańska interwencja w Iraku nie doprowadzi do zniszczenia Państwa Islamskiego, bo to "po roku" się odrodzi - stwierdził szef sztabu amerykańskich sił lądowych, gen. Raymond Odierno. Dokładnie rok temu, 29 czerwca 2014 roku, został proklamowany "kalifat islamski".

Niezwykłe wyczyny F-35 zwyciężyły. Wybraliście wideo tygodnia

Nagranie z popisami najnowszgo amerykańskiego myśliwca F-35 wygrało w naszej sondzie zdobywając 24 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazło się starcie Baracka Obamy z krzykaczem, a na trzecim niezwykłe nagranie wodnego wiru. Oto najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl:

TVN24: były senator oskarżony ws. zabójstwa Ziętary

Jest akt oskarżenia ws. zabójstwa poznańskiego dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary - dowiedziała się TVN24. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie oskarża byłego senatora Aleksandra G. o podżeganie do zabójstwa Ziętary, do czego doszło w 1992 roku.

Samolot wleciał w budynek. Trzy osoby nie żyją

Niewielki samolot rozbił się o dom mieszkalny w miejscowości Plainville (stan Massachusetts) w niedzielę wieczorem. Trzy osoby znajdujące się na pokładzie zginęły. Budynek stanął w ogniu, ale mieszkańcy zdołali uciec - poinformowała policja.

Grecja zamyka banki, wprowadza kontrolę przepływu kapitału

Premier Grecji Aleksis Cipras zapowiedział tymczasowe zamknięcie banków i wprowadzenie kontroli przepływu kapitału. Stało się to po tym, jak Grecy ruszyli do bankomatów i wypłacali gotówkę w reakcji na ogłoszone przez rząd referendum. Premier wystąpił w telewizyjnym orędziu do narodu. Nie wyjaśnił, jak długo będą obowiązywać ograniczenia. Według mediów zamknięcie banków może trwać sześć dni roboczych.

"Młodzi to pokolenie materialistów; wyjeżdżają ci, którzy chcą się rozwijać"

- Większość młodych osób jest szczęśliwych i spełnionych. To pokolenie hedonistów i materialistów. Osoby, które teraz emigrują nie trafiają na zmywak - mówił w "Debacie Faktów TVN - Pokolenie Młodych" - prof. Janusz Czapiński. Z kolei prof. Elżbieta Mączyńska oceniła, że "problemem w Polsce są niskie płace". - Wystarczy wyjechać "za miedzę" do Niemiec, aby zarabiać kilkukrotnie więcej - oceniła. Goście debaty rozmawiali o sytuacji młodych w Polsce.

"Polska jest dla mnie egzotyczna". Wyemigrowali i nie chcą wracać

To nie wysokie podatki, ani niskie zarobki są esencją problemu polskiej emigracji. Olbrzymim impulsem do wyjazdu jest "lepszy socjal", stabilna sytuacja, co pozwala na założenie rodziny - uważa Jakub Dymek z Krytyki Politycznej. Z kolei zdaniem Edyty Kośnik, która mieszka w Wielkiej Brytanii od dziesięciu lat, nawet na emigracji Polacy mogą wspierać polską gospodarkę.

"Polska jest obozem taniej siły roboczej dla Zachodu"

Drogie mieszkania, brak pracy i powszechne umowy cywilno-prawne ("śmieciowe") - to najważniejsze bariery, które sprawiają, że trudno nowemu pokoleniu wejść na rynek pracy i odnaleźć się na nim. Co zrobić, by je usunąć i by Polska przestała konkurować tanią siła roboczą?

"Debata Faktów – Polska młodych" już dziś wieczorem. Tuż po "Faktach"

Młodzi Polacy wybierają życie poza ojczyzną. Wielu z nich nie chce wracać. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiedzi na te pytania postara się znaleźć Grzegorz Kajdanowicz wraz ze swoimi gośćmi w czasie kolejnej "Debaty Faktów". Emisja ze względu na serię zamachów odbędzie się - nie jak pierwotnie planowano w piątek - lecz już w niedzielę, 28 czerwca - po "Faktach".

"Nie możemy dać się zastraszyć". Polscy turyści lecą do Tunezji

Po ataku terrorystycznym w tunezyjskim kurorcie większość turystów przerywa urlop i wraca do kraju. Jednak znaleźli się też tacy, którzy na wakacje do Tunezji dopiero się wybierają. W niedzielę z pyrzowickiego lotniska wystartował samolot, którym na wakacje poleciało osiem osób. - Nie możemy dać się zastraszyć. Staramy się myśleć pozytywnie – mówią. Zdecydowana większość jednak zrezygnowała. Tylko tym lotem do Tunezji lecieć miało 160 osób.

Wyjątkowe fotografie z Czerwca ’56. "To jedna z niewielu serii zdjęć, których nie wykonali ludzie z SB"

Fotografował czerwcowe zamieszki 1956 roku z okien łazienki w mieszkaniu stryja. Wszystkie negatywy skrzętnie schował w szufladzie biurka, a po ogłoszeniu stanu wojennego w 1981 roku zakopał w ziemi. Dopiero po kilkudziesięciu latach ujrzały światło dzienne. - To jedna z niewielu serii autentyków zrobiona przez zwykłego obywatela - mówi z dumą kierownik Muzeum Powstania Poznańskiego. Od niedzieli każdy może obejrzeć je w sieci.

"Dzieci pytają, czy dziś też będziemy uciekać"

W jednym z hoteli w tunezyjskiej Susie dwa dni po zamachu, w którym zginęło 39 osób, zostali sami Polacy. To grupa około 100 osób - mówi w rozmowie z TVN24 pan Maciej, który przebywa w Tunezji. Polak tłumaczy, że przez rodzinę kontaktował się z MSZ w Warszawie, bo chciałby wrócić wcześniej do kraju, ale resort odesłał Polaków do kontaktowania się z biurem organizującym ich wakacje. Biuro z kolei każe czekać Polakom na wylot do czwartku - przekonuje rozmówca TVN24.